Nové skutečně ploché CRT monitory

Firmy Mitsubishi a Viewsonic nabízejí nové velkoplošné monitory, které jsou opravdu ploché.
Zatímco minulý rok zaznamenaly LCD monitory velký boom, jejich pořízení si ještě spousta lidí nemůže dovolit, a to ani nemluvě o větších velikostech panelů. Nové produkty, které byly tento týden představeny dokazují, že CRT (Cathode Ray Tube) monitorům ještě není konec. 22-palcový Mitsubishi Diamond Pro 2020u ($1499) a 19-palcový Viewsonic PT795 ($999) jsou toho důkazem. Jejich hlavní předností je dokonale plochá obrazovka. U těchto produktů jsou vyřešeny problémy deformace obrazu a další, které měly špatný vliv na naše oči.
Je ploché opravdu ploché?
I když spousta výrobců udávala u svých monitorů vlastnost ploché obrazovky již několik let, vždy se dala naměřit malá zaoblenost povrchu, to bylo dáno elektronovým paprskem který „vykresloval“ obrazy na plochu obrazovky. Ale tyto nové typy monitorů používají mnoha technologických triků, včetně „před-deformace“ paprsku, které vám dokáží, jak vypadá plochý obraz. Oba monitory jsou určeny pro náročné grafické aplikace. Mitsubishi 2020u nabízí maximální rozlišení 1800x1440 při 80Hz, 0,25mm bodovou masku uprostřed obrazu a v krajích 0,27mm a horizontální frekvence je od 30 do 121KHz. U monitoru Viewsonic PT795 je maximální rozlišení 1600x1200 při 87Hz, bodová maska je stejná jako u Mitsubishi a horizontální frekvence je 30-110KHz.U Mitsubishi je namontován i samostatně napájený USB hub. Nabízí 2 „upstream“ a 3 „downstream“ USB porty, to přímo předurčuje používání USB periférií pro dvě PC.
Velké LCD displeje jsou drahé!
Ale firma Mitsubishi nezapomněla ani na ty, kteří mají dostatek financí na pořízení velkých LCD displejů, a vyrukovala s 18-palcovým LCD-80 displejem. Ten je již k dostání za $2999. Společnost prohlásila, že je to první displej, který má jednokrokový automatický setup (one-step automatic setup). Tím lze pouze jedním kliknutím následovně nastavit horizontální i vertikální polohu obrazu.
Váš názor Další článek: Kam schovává NT Server tiskové soubory na něj poslané?

Témata článku: Monitory, Step, Velká obrazovka, Boom, Náročné používání, Špatné rozlišení, Tube, USB Hub, Špatný vliv, Mitsubishi, CRT, Velký monitor


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku