Nové sestavení Windows Vista - První screenshoty!

Microsoft připravil další interní testovací sestavení Windows Vista. Nese číslo 5506. Nová verze se dostane do rukou skupině vyvolených testerů a členů programu Technology Adoption Program (TAP). Microsoft zatím neoznámil, kdy build 5506 svým testerům poskytne. S největší pravděpodobností se však bude jednat o poslední interní sestavení před veřejným testem verze Release Candidate (RC, kandidát na vydání) 1.

Na první pohled viditelnou novinkou buildu 5506 je integrace mnoha služeb Windows Live. Přímo z obrazovky Vítejte tak lze stáhnout Windows Live Messenger, Windows Live OneCare, Windows Live Toolbar a Windows Live Mail Desktop. Prvně jmenovaná aplikace, Windows Live Messenger, však má přímý odkaz i v nabídce Start. Je pravděpodobné, že Windows Live Messenger bude ve Windows Vista náhradou za ze starších verzí známý kecálek Windows Messenger.

Klepněte pro větší obrázek

Nabídka Start i s Windows Live Messengerem

Windows Live je sada softwarových doplňků pro Windows. V současné době jich existuje oficiálně 20, reálné číslo ale zřejmě dosáhne dvojnásobku této hodnoty. Pokud se Microsoft rozhodne integrovat některé z těchto služeb přímo do Windows, velmi pravděpodobně se opět vystaví možnosti antimonopolních řízení v USA i v Evropské unii. Odstranit či přidat jakoukoli komponentu do instalace Windows Vista však není díky novému modelu instalace systému problém. Služby Windows Live proto mohou být integrovány pouze v testovacích sestaveních a v ostré verzi se vůbec nemusí objevit. Microsoft se však snaží prosadit Windows Live na všech frontách, proto vyjednává s výrobci počítačů, aby spolu s Windows Vista předinstalovávali na prodávané stroje i některé služby Windows Live.

Klepněte pro větší obrázek

Nabídky Microsoftu v okně Vítejte

Release Candidate 1 plánuje výrobce dát k dispozici více než dvěma milionům osob, které se podílely již na testech Windows Vista Beta2, jakož i všem ostatním, které projeví zájem. Vydání RC1 se původně očekávalo v druhé polovině srpna, nyní se však zdá, že se opozdí zhruba na polovinu září. Sám Microsoft zatím v této souvislosti hovoří pouze o třetím kvartálu tohoto roku. Datum finálního vydání zůstává stále stejné: Listopad 2006 pro velké zákazníky a leden 2007 pro běžné uživatele prostřednictvím všech distribučních kanálů. Tyto plány mohou momentálně narušit pouze pochyby o kvalitě produktu.

Klepněte pro větší obrázek

Vista se mílovými kroky blíží k vydání: Nové Ovládací panely

Zdroj: Microsoft Watch
Zdroj obrázků: eWeek.com

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows Vista, Windows Live Mail, Sestavení, Live, Windows Live, Reálné číslo, SES, Reálná osoba, Windows Live ID, Messenger

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 237

Dnes je Black Friday: Přehled slev na elektroniku a počítače

Dnes je Black Friday: Přehled slev na elektroniku a počítače

** Začala slevová mánie zvaná Black Friday ** Pozor, ne všechny slevy jsou opravdu výhodné ** Průběžně sledujeme slevové akce v počítačových e-shopech

22.  11.  2017 | David Polesný | 37

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

** Nový design Google Map přijde na počítače i mobilní telefony. ** Zaměřuje se na zvýraznění konkrétních míst, mapové podklady jsou mnohdy upozaděné. ** Lépe pracuje s chráněnými oblastmi a parky.

20.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 30

Microsoftu se invaze na Android daří, jeho launcher aktivně používá přes milion lidí

Microsoftu se invaze na Android daří, jeho launcher aktivně používá přes milion lidí

** Microsoft se zabydluje na platformě Android ** Nedávno představený launcher už používá milion uživatelů ** Je to stále jen zanedbatelný zlomek uživatelů Androidu, ale slibný růst

22.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje