Nové sestavení Windows Vista - První screenshoty!

Microsoft připravil další interní testovací sestavení Windows Vista. Nese číslo 5506. Nová verze se dostane do rukou skupině vyvolených testerů a členů programu Technology Adoption Program (TAP). Microsoft zatím neoznámil, kdy build 5506 svým testerům poskytne. S největší pravděpodobností se však bude jednat o poslední interní sestavení před veřejným testem verze Release Candidate (RC, kandidát na vydání) 1.
Nové sestavení Windows Vista - První screenshoty!

Na první pohled viditelnou novinkou buildu 5506 je integrace mnoha služeb Windows Live. Přímo z obrazovky Vítejte tak lze stáhnout Windows Live Messenger, Windows Live OneCare, Windows Live Toolbar a Windows Live Mail Desktop. Prvně jmenovaná aplikace, Windows Live Messenger, však má přímý odkaz i v nabídce Start. Je pravděpodobné, že Windows Live Messenger bude ve Windows Vista náhradou za ze starších verzí známý kecálek Windows Messenger.

Klepněte pro větší obrázek

Nabídka Start i s Windows Live Messengerem

Windows Live je sada softwarových doplňků pro Windows. V současné době jich existuje oficiálně 20, reálné číslo ale zřejmě dosáhne dvojnásobku této hodnoty. Pokud se Microsoft rozhodne integrovat některé z těchto služeb přímo do Windows, velmi pravděpodobně se opět vystaví možnosti antimonopolních řízení v USA i v Evropské unii. Odstranit či přidat jakoukoli komponentu do instalace Windows Vista však není díky novému modelu instalace systému problém. Služby Windows Live proto mohou být integrovány pouze v testovacích sestaveních a v ostré verzi se vůbec nemusí objevit. Microsoft se však snaží prosadit Windows Live na všech frontách, proto vyjednává s výrobci počítačů, aby spolu s Windows Vista předinstalovávali na prodávané stroje i některé služby Windows Live.

Klepněte pro větší obrázek

Nabídky Microsoftu v okně Vítejte

Release Candidate 1 plánuje výrobce dát k dispozici více než dvěma milionům osob, které se podílely již na testech Windows Vista Beta2, jakož i všem ostatním, které projeví zájem. Vydání RC1 se původně očekávalo v druhé polovině srpna, nyní se však zdá, že se opozdí zhruba na polovinu září. Sám Microsoft zatím v této souvislosti hovoří pouze o třetím kvartálu tohoto roku. Datum finálního vydání zůstává stále stejné: Listopad 2006 pro velké zákazníky a leden 2007 pro běžné uživatele prostřednictvím všech distribučních kanálů. Tyto plány mohou momentálně narušit pouze pochyby o kvalitě produktu.

Klepněte pro větší obrázek

Vista se mílovými kroky blíží k vydání: Nové Ovládací panely

Zdroj: Microsoft Watch
Zdroj obrázků: eWeek.com

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows Vista, Live, Windows Live, Messenger, Windows Live ID, Windows Live Mail

83 komentářů

Nejnovější komentáře

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky