Nové sestavení Windows Vista - První screenshoty!

Microsoft připravil další interní testovací sestavení Windows Vista. Nese číslo 5506. Nová verze se dostane do rukou skupině vyvolených testerů a členů programu Technology Adoption Program (TAP). Microsoft zatím neoznámil, kdy build 5506 svým testerům poskytne. S největší pravděpodobností se však bude jednat o poslední interní sestavení před veřejným testem verze Release Candidate (RC, kandidát na vydání) 1.

Na první pohled viditelnou novinkou buildu 5506 je integrace mnoha služeb Windows Live. Přímo z obrazovky Vítejte tak lze stáhnout Windows Live Messenger, Windows Live OneCare, Windows Live Toolbar a Windows Live Mail Desktop. Prvně jmenovaná aplikace, Windows Live Messenger, však má přímý odkaz i v nabídce Start. Je pravděpodobné, že Windows Live Messenger bude ve Windows Vista náhradou za ze starších verzí známý kecálek Windows Messenger.

Klepněte pro větší obrázek

Nabídka Start i s Windows Live Messengerem

Windows Live je sada softwarových doplňků pro Windows. V současné době jich existuje oficiálně 20, reálné číslo ale zřejmě dosáhne dvojnásobku této hodnoty. Pokud se Microsoft rozhodne integrovat některé z těchto služeb přímo do Windows, velmi pravděpodobně se opět vystaví možnosti antimonopolních řízení v USA i v Evropské unii. Odstranit či přidat jakoukoli komponentu do instalace Windows Vista však není díky novému modelu instalace systému problém. Služby Windows Live proto mohou být integrovány pouze v testovacích sestaveních a v ostré verzi se vůbec nemusí objevit. Microsoft se však snaží prosadit Windows Live na všech frontách, proto vyjednává s výrobci počítačů, aby spolu s Windows Vista předinstalovávali na prodávané stroje i některé služby Windows Live.

Klepněte pro větší obrázek

Nabídky Microsoftu v okně Vítejte

Release Candidate 1 plánuje výrobce dát k dispozici více než dvěma milionům osob, které se podílely již na testech Windows Vista Beta2, jakož i všem ostatním, které projeví zájem. Vydání RC1 se původně očekávalo v druhé polovině srpna, nyní se však zdá, že se opozdí zhruba na polovinu září. Sám Microsoft zatím v této souvislosti hovoří pouze o třetím kvartálu tohoto roku. Datum finálního vydání zůstává stále stejné: Listopad 2006 pro velké zákazníky a leden 2007 pro běžné uživatele prostřednictvím všech distribučních kanálů. Tyto plány mohou momentálně narušit pouze pochyby o kvalitě produktu.

Klepněte pro větší obrázek

Vista se mílovými kroky blíží k vydání: Nové Ovládací panely

Zdroj: Microsoft Watch
Zdroj obrázků: eWeek.com

Diskuze (83) Další článek: Zajímavosti o internetové populaci – červen 2006

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows Vista, SES, Reálná osoba, Windows Live, One Windows, Windows Live Mail, Reálné číslo, Window, Sestavení, Messenger, Windows Live ID, Live


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 69

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu