Nové rozšíření Firefoxu izoluje Facebook. Ten se už nedozví, které stránky navštěvujete

Nové rozšíření Firefoxu izoluje Facebook. Ten se už nedozví, které stránky navštěvujete

V souvislosti s posledními sandály okolo Facebooku připravila Mozilla speciální doplněk do Firefoxu, který zcela izoluje tuto sociální síť. Nezabrání sice případným únikům dat z vašeho účtu, díky němu ale bude mít Facebook mnohem těžší sledovat, jaké další stránky navštěvujete a spojovat je s vaším účtem kvůli cílení reklamy.

Po otevření Facebooku se vám ukáže modrá ikona potvrzující, že záložka běží odděleně od zbytku prohlížení. Stejně pak funguje i případné kliknutí na sdílecí tlačítko na webu – vyskakovací okno bude opět otevřeno v uzavřeném režimu. Seznam stránek, které jste navštívili a sociální síť je využívá k cílení inzerce, naleznete v nastavení vašeho profilu, kde si je můžete i vymazat.

Klepněte pro větší obrázek
Facebook Container oddělí sociální síť od dalších záložek v prohlížeči.

Nutno ale podotknout, že pokud se bojíte sledování Facebookem, bude lepší si jej zcela smazat, včetně Instagramu a WhatsAppu. Doplněk můžete stahovat ze stránek Firefox Add-ons.

Nejnovější Firefox Quantum změnil i práci se záložkami:

Diskuze (17) Další článek: Úřady mu neumožnily oženit se s macbookem, a tak je zažaloval

Témata článku: Facebook, Prohlížeče, Instagram, WhatsApp, Firefox, Mozilla, Soukromí, Doplňky do prohlížeče, Případný únik, Stránka, Rozšíření, Vyskakovací okno, Sociální síť, Nové rozšíření, Záložka, Síť, Speciální doplněk

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost