Technologie | Patenty

Nové patenty Applu, Googlu a Microsoftu: Šeptací mikrofon, oční ovládání, 3D anténa nebo skládací myš

  • Podívali jsme se na čerstvé patentové přihlášky velké trojky
  • Microsoft si nakreslil ohýbatelnou myš, Apple sítnicový projektor
  • Google zase navrhuje 32D anténu pro 5G

Inženýři a průmysloví designéři z laboratoří Applu, Googlu a Microsoftu dnem a nocí vymýšlejí nové nápady, které si registrují u amerického patentového úřadu USPTO. Občas mohou s předstihem odhalit, na čem firma zrovna pracuje.

Než se z vynálezu stane skutečný patent, musí projít celým kolečkem formálních lhůt a kontrol, přičemž zhruba uprostřed je zveřejnění patentové přihlášky, kterou si může každý prohlédnout a zavčas vznést námitky.

Dnes se podíváme na ty nejzajímavější a čerstvě zveřejněné žádosti Applu, Googlu a Microsoftu, které USPTO publikoval v několika posledních dnech a týdnech.

Šmírující stropní kamera od Googlu

Začněme u Googlu, který si v létě zažádal o patent na konstrukci kamery pro chytrou domácnost, která počítá s připevněním na strop nebo zeď. Před pár dny se přihláška dočkala zveřejnění pod číslem 20210344818.

Klepněte pro větší obrázek
Sledovací kamera od Googlu ve tvaru stropní lampičky

Podle náčrtů kamera připomíná lampičku s konkávním čelem, pod kterým je schovaná čočka. Kamera je upevněná na otočné kouli a je vyzbrojená reproduktorem. Google popisuje její použití v chytré domácnosti, kde by mohla z vhodného stropního úhlu sledovat veškeré dění a patřičně reagovat.

Klepněte pro větší obrázek
Nákresy kamery v patentové přihlášce
Diskuze (1) Další článek: NAS Synology DS920+: Úložiště pro firemní data

Témata článku: Technologie, Apple, Google, Microsoft, Kamera, Instagram, HUD, Patenty, Patent, Projektor, BTS, Patentová přihláška, JIP, New rádio, Přihláška, Anténa, Myši, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czTýden Živě: Kuba rozbil drahý nový dron a třetina Čechů neumí zkopírovat soubor

Týden Živě: Kuba rozbil drahý nový dron a třetina Čechů neumí zkopírovat soubor

** Do redakce nám dorazil Mavic 3 a hned jsme ho rozbili ** Statistický úřad zveřejnil data, jak používáme PC a mobil ** NordPass spočítal, jaká hesla používáme nejčastěji

Jakub ČížekMartin Miksa
Týden ŽivěVideo
Kolik stojí Windows 11 a Microsoft Office 2021?
Lukáš Václavík
Windows 11Microsoft OfficeMicrosoft
Jak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Jak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Ve většině případů se na fotografických webech setkáte s recenzemi aparátů, radami jak fotit anebo přímo s konkrétními návody, jak dosáhnout nějakého efektu. Kde ale najdete informace o tom, jak by se mělo pózovat?

Petr Březina
Fotoškola
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Den D je tady, dnes vyšly Windows 11. Jak stáhnout instalační ISO?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft