Nové paměťové karty pro MP3many s podporou WMA

Audio-digitální formát WMA od společnosti Microsoft si získal ohodnocení standardu některých významných firem.
Mezi první společnosti, které hodlají podporovat a dnes už také podporují formát WMA (Windows Media Audio), patří především Matsushita, Panasonic, ScanDisk a Toshiba. První hardwarový výrobek, který plně podporuje WMA, jsou SD Memory Card (paměťové karty do MP3manů). Tyto nové paměťové moduly svou velikostí připomínají poštovní známku a jsou především určeny pro přenosné MP3 přehrávače nové generace (nové chystané RIO atd.) s plnou podporou bezpečného přehrávání SDMI. Základní verze SD Memory Card disponuje 64 MB paměti, které se dají plně využít pro nahrání WMA či MP3 písní. V přepočtu to vychází na více jak 2,5 hodiny hudby ve formátu Windows Media Audio. Velmi důležitou skutečností je nová technologie CPRM. Ta umožňuje nahrát WMA skladbu do přenosného přehrávače pomocí PC a programu Windows Media Device Manager, který byl přímo vytvořen pro tento formát. Po zadání určitého klíče či přístupového (autorského) kódu lze danou píseň do přehrávače přesunout a bez omezení ji přehrávat.

Začátkem roku 1999 společnosti Matsushita Electric a SanDisk a Toshiba podepsaly smlouvu o vývoji nových paměťových karet SD Memory Card. Z této trojice se stala nová formace pod názvem SDA Association, která vyvíjí podobná paměťová média. Začátkem letošního roku se tyto karty staly jakýmsi standardem a společně se společností Microsoft dokáží na trh dodávat kompletní nabídku hardware, software i s vlastním audio formátem. Microsoft na tuto skutečnost reaguje velmi radostně. Uživatelé si takto mohou do svých přehrávačů nahrát jednou tolik hudby blížící se kvalitě CD ve formátu WMA oproti klasickému MP3. Pro samotné vydavatele a hudební autory je potěšující, že WMA plně podporuje SDMI, což MP3 nemá.

Pokud se ale nad tím zamyslíme, je zřejmé, že formát MP3 tady pořád je a ještě hodně dlouho bude. Výrobci podobného hardware a software stále zapomínají, že existuje celá řada uživatelů, kteří prostřednictvím Internetu získávají velké množství hudby ve formátu MP3. Tento trend se stal již jakýmsi standardem a trvalo by hodně dlouho, aby se to změnilo. Já osobně těmto vývojářům budu jen držet palce, protože formát WMA, Liquid Audio a ostatní zůstanou aktuální pouze pro malou oblast lidí.

Diskuze (5) Další článek: Vydělávejte si s Altavistou

Témata článku: Microsoft, Windows, MP3, Nový standard, SD Association, Paměťová karta, Omezené množství, Základní skladba, Paměťové karty, PAM, SD Card, Podpor, WMA, Rio, M/s, Audio, Liquid, Formace, Podpora, Memory, PaměťSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Baterie se po čase nafukují. Jedna značka řeší tento problém častěji než ostatní

Baterie se po čase nafukují. Jedna značka řeší tento problém častěji než ostatní

** Na světě je video, na němž jsou Samsungy s nafouknutou baterií ** Stačí telefon nechat pár let v šuplíku ** Jak tomuto jevu zabránit, a kam odevzdat starý telefon?

Martin Chroust
BaterieSmartphony
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Vlastní Netflix i GeForce Now: Jak nahradit služby s předplatným vlastním řešením

Vlastní Netflix i GeForce Now: Jak nahradit služby s předplatným vlastním řešením

Se vzrůstajícím počtem předplacených služeb vyvstává otázka, zda je nelze nahradit vlastním řešením. Domácí systémy sice nebudou tak pohodlné, zato ale s mnohem menšími náklady.

Stanislav Janů
Streamované hraníNASCloud
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy