Nové notebooky HP pro pracanty

Společnost HP nedávno představila nové domácí Paviliony a v rychlém sledu přichází i doplnění segmentu firemních notebooků. Jsou tu nové modely EliteBook a ProBook.

Po uvedení nových domácích notebooků představilo HP před několika dny novinky pro podnikový a korporátní sektor v řadách EliteBook a ProBook. Hlavním pojítkem všech nových modelů je použití procesorů Intel Core druhé generace a výrobce se také chlubí prodlouženou výdrží při provozu na baterii. A inovací prošel i design.

EliteBook řady P

Vzhled notebooků EliteBook 8460p a EliteBook 8560p staví na přepracovaném designu konstrukce HP DuraCase, která splňuje vojenský standard MIL-STD 8710G. Počítače by díky tomu měly být odolnější proti opotřebení a rovněž by měly odolávat hrubšímu zacházení, vibracím či tlakům. To vše by se nemělo negativně projevit na hmotnosti, která začíná v případě 14" modelu 8460p na hodnotě 2,1 kg a 15" 8560p by měl vážit okolo 2,8 kg. Displeje obou modelů nabízejí rozlišení 1366×768 bodů či 1600×900 bodů ve vyšší konfiguraci a podsvícení pomocí LED diod.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Odolnost konstrukce HP DuraCase údajně výrobce testoval pneumatikou zatíženou 816 kg, která byla postavena na víko displeje notebooku

Nové EliteBooky řady p-series obsahují procesory Intel Sandy Bridge od dvoujádrové verze i3 po čtyřjádrovou i7 a na výběr dostanete mezi integrovanou grafikou nebo čipem AMD Radeon HD 6470M. Samozřejmostí se u nových notebooků stávají porty USB 3.0. V případě operačního systému bude existovat možnost volby a stejně tak si budete moci vybrat, zda použít klasický pevný disk nebo rychlé SSD bez pohyblivých částí.

Výdrž každého notebooku se odvíjí od kapacity jeho baterie. U nových EliteBooků máte na výběr mezi tří, šesti a devítičlánkovou baterií, takže se můžete rozhodnout zda upřednostníte nižší hmotnost a rozměry nebo vyšší výdrž. Zaručena je také kompatibilita s bateriemi HP Extended Life Notebook Battery a HP Ultra-Capacity Notebook Battery, se kterou by měl 14" model 8460p dle slov výrobce vydržet v provozu až 32 hodin. Že je extrémní zvyšování výdrže jednoznačný trend dokazují i nedávno uvedené modely od konkurenčního Lenova.

Klepněte pro větší obrázek
Neodmyslitelnou součástí pracovních notebooků je konektor pro dokovací stanici

Pokud k přenosnému počítači připojujete externí komponenty jako je monitor, plnohodnotná klávesnice nebo jiná zařízení, oceníte možnost dokování v HP 90W Docking Station nebo HP 120W Advanced Docking Station, které jsou pochopitelně součástí volitelného příslušenství.

ProBook řady B

Spíše do malých a středních podniků míří novinky s označením ProBook 6360b (13"), ProBook 6460b (14") a ProBook 6560b (15"). Konfigurace jejich komponent bude zahrnovat volbu mezi procesory Intel Core i7, i5 nebo i3 druhé generace a také méně výkonný, ale levný Celeron. U dvou větších modelů budou v prodeji i varianty se stejnou dedikovanou grafikou jako u EliteBooků, tedy AMD Radeon HD 6470M s 512 MB paměti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Série HP ProBook je určena méně náročným uživatelům z řad malých a středních podniků

Všechny modely ProBooků řady B budou obsahovat displej s LED podsvícením, HD webkameru, čtečku paměťových karet a touchpad s možností jeho vypnutí. Můžete se těšit také na rám displeje z broušeného hliníku, šasi z hořčíkové slitiny nebo klávesnici odolnou proti polití.

ProBook řady S

V řadě ProBook S prozatím přibydou dva modely: 4330s s 13" displejem a 4530s s displejem o úhlopříčce 15", obojí s rozlišením 1366×768 bodů. I zde budou výbavu tvořit procesory Intel Sandy Bridge s označením Core i7, i5 a i3, doplněné o postarší Celeron.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
ProBooky řady S prozatím budou jen dva (13" a 15"), ale v průběhu roku snad přibydou další modely včetně rozšířených možností konfigurace

Poznávacím znakem těchto ProBooků je hojné užívání hliníkových prvků v šedé barvě a matné povrchové úpravě. Ani zde nebudou chybět porty USB 3.0, klávesnice odolná proti polití nebo vestavěná čtečka otisků prstů. O grafické operace se prozatím bude starat integrovaný čip Intelu, ale u vybraných modelů by se mohla v průběhu roku objevit možnost dedikované karty AMD Radeon HD 6470M.

Ceny jednotlivých modelů prozatím nejsou známé, ale jak nové EliteBooky, tak ProBooky by se měly na trhu objevit v průběhu března. U modelů EliteBook 8460p a 8560p odhadujeme cenu nejnižších konfigurací okolo 23, resp. 25 tisíc korun. ProBooky řady B by mohly začínat na ceně kolem 16 tisíc a ProBooky řady S tipujeme na startovací cenu na úrovni 13 tisíc korun.

Diskuze (34) Další článek: Další plánovaná aktualizace pro Firefox 3.6

Témata článku: Notebooky, Hewlett Packard (HP), Startovací cena, HP Elitebook, Intel Core I5, Jednoznačný trend, HP Probook, Battery, Intel Core I3, Matná úprava, HP Notebook, Vestavěná čtečka, HP

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší