Microsoft | SSD | Surface

Nové modely Surface používají miniaturní SSD s délkou pouze 3 cm. Výměna je komplikovaná

Microsoft minulý týden představil nová zařízení Surface a u některých se mimochodem pochlubil, že mají snadno vyměnitelná SSD. Nejde ale o populární varianty M2 s délkou 8 cm (2280), což trochu komplikuje situaci.

Podle informací webu Tomshardware totiž Microsoft u vybraných modelů používá miniaturní verze SSD 2230, které mají na délku pouhé 3 cm. Konkrétně se jedná o SSD Toshiba BG4 nebo SK Hynix (HFM256GDGTNG-97A0A). Testy ukázaly, že rychlost sekvenčního čtení je v oblasti 2 GB/s, ale pro další parametry si budeme muset počkat na podrobnější testy.

Trochu problém je ale s případným upgradem, který byste si chtěli provést. Na trhu je nyní velmi omezený výběr těchto miniaturních SSD a Microsoft nedoporučuje výměnu svépomocí, ale skrze školeného technika. Pokud byste si výměnu udělali sami, ztrácíte záruku.

Protože cenový rozdíl mezi různými kapacitami je poměrně velký, dává vlastní upgrade rozhodně smysl. Ale raději se do toho pouštějte až po záruce. To už by také mohlo být na trhu více disků malého rozměru.

Diskuze (18) Další článek: Blokujete cookies? Google vymyslel, jak vám nebude opakovat reklamy

Témata článku: Microsoft, Čipy, SSD, Úložiště, Surface, Toshiba, Surface Pro, Surface Laptop, Web TomsHardware, Záruka, TomsHardware, Svépomoc, SK Hynix, Surface Pro X <, Délka, Nový model, MINI +, Výměna, Model