Nové materiály pro velkoplošný tisk a pigmenty od HP

Asi půl roku po oficiálním uvedení nové řady svých velkoformátových inkoustových tiskáren přichází HP s několika zásadními novinkami v oblasti médií. Kromě řady nových médií a změny v cenové politice se hodně očekává také uvedení pigmentových inkoustů pro řady DesignJet 5000.
Asi půl roku po oficiálním uvedení nové řady svých velkoformátových inkoustových tiskáren přichází HP s několika zásadními novinkami v oblasti médií. Kromě řady nových médií a změny v cenové politice se hodně očekává také uvedení pigmentových inkoustů pro řady DesignJet 5000.

První z novinek se týká snížení cen některých vybraných materiálů, které nejsou popravdě v podání HP těmi nejlevnějšími a tak mnoho majitelů plotrů volí raději výrobky třetích stran. . Až 20% slevy se vztahují na vybrané druhy papíru, fólií a tiskového materiálu. Jmenovitě došlo k 20% snížení cen například u HP Colorlucent Backlit UV, HP Heavyweight Coated, nebo HP Colorfast adhesive vinyl.

Mezi asi největší novinku patří ohlášení pigmentového inkoustového systému pro plotry řady DesignJet 5000, který má být veřejně dostupný od začátku února. Upgradovat na UV inkousty lze všechny 4 modely tiskáren HP DesignJet řady 5000, které se standardně dodávají vybavené DYE Based inkousty. Zakoupení UV upgrade kitu pro odpovídající šíři tiskárny (42" nebo 60") přinese možnost beze ztrát inkoustu (na rozdíl od některých jiných typů tiskáren) vyměňovat Dye Base a UV inkoustové systémy během 10 minut. Navíc díky použití šestibarevného systému udává výrobce možnost dosažená barevného gamutu s pigmentovými (UV) inkousty, které se obecně považují za v tomto ohledu horší, až na úrovni téměř shodném s DYE Based inkousty u tiskáren se čtyřmi CMYK barvami. K UV inkoustům jsou dostupné tři nové materiály, HP Durable Image Gloss UV, HP Colorlucent Backlit UV (teď i 60") a 3M Matched Component System.

Kromě toho před pár dny HP představilo i pět dalších médií pro velkoformátový tisk, podle slov firmy jde o „hospodárné a flexibilní“ tiskové materiály. Novinkami jsou:

HP Inkjet Bond Paper

Lesklý, bílý, cenově výhodný kvalitní papír pro každodenní použití vhodný především pro výkresy, interiérové aplikace a prezentace.

HP Coated Paper

Papír pro plně barevný grafický tisk interiérových aplikací a plakátů, které budou často obměňovány nebo přemisťovány, a pro technické aplikace. Pomocí tohoto papíru získáte vysoce kvalitní rychleschnoucí grafiky bez lesku za nízkou cenu.

HP Heavyweight Coated Paper

Papír byl navržen pro plně barevný grafický tisk v různých aplikacích. Je vhodný pro tisk interiérových aplikací a plakátů, které pak mohou být zalaminovány nebo zarámovány. Tento matný papír je schopen zvládnout inkoustový tisk s vysokým rozlišením a dosáhnout tak kvalitních rychleschnoucích grafik za nízkou cenu.

HP High-Gloss Photo Paper

Jedná se o fotografický papír prezentační kvality, který poskytuje vysoce kvalitní tisk interiérových aplikací a plakátů obsahujících sytě barevnou grafiku, vyžadující fotografický vzhled s lesklým povrchem.

HP Semi-Gloss Photo Paper

Polomatný fotografický papír pro tisk barevně prokreslených grafik pro interiérové aplikace a plakáty, vyžadující fotografický vzhled.

Univerzální tiskové materiály, jak jsou tyto média označována, jsou k dostání v šířkách od 610 mm do 1524 mm. Inkjet Bond Paper a Coated Paper se prodává v rolích o návinu 45,7 metru, Heavyweight Coated Paper, High-Gloss Photo Paper a Semi-Gloss Photo Paper jsou k dostání v rolích o návinu 30 metrů.

Váš názor Další článek: I české firmy už mohou obchodovat Intelligentně

Témata článku: Hewlett Packard (HP), CMYK, HP, Nízká cena, Photo, Shodná barva, Mat, Bond, Paper, Tisk, Plotry, Pigment, Oficiální médium, Tiskárny inkoustové, Velkoformátové tiskárny, Tiskárny HP, Barevné tiskárny, Zásadní role, Snížená cena, Zásadní novinka, Vinyl


Určitě si přečtěte

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 64


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky