Nové KPT X a KPT Equalizer zadarmo

13. července 1999
Computer 13/99 SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
MetaCreations uvádí novou sadu plug-inů KPT X a jako lákadlo nabízejí možnost nahrát si jeden plug-in zdarma.
KPT X je série nových, samostatných grafických plug-inů určených pro Adobe Photoshop od verze 3.0 a výše a 100% kompatibilní grafické programy. Filtry jsou prodávány on-line (či elektronicky, chcete-li) na webu firmy MetaCreations. KPT X je vytvořen pro profesionální designéry a webdesignéry, kteří hledají speciální tvůrčí nástroje pro jednorázové zakázky. Tento jednorázový nákup a následný download snižuje náklady (dodnes jste si museli kupovat celou sadu filtrů, i když jste třeba polovinu filtrů nepotřebovali) a zároveň získáte kýžený produkt okamžitě (díky on-line nákupu přes web). Nyní jsou k dispozici pouze dva filtry - KPT Equalizer a KPT Gel, další kousky budou uvedeny v průběhu roku 1999.

KPT Equalizer
Firma MetaCreations nyní nabízí předváděcí a reklamní akci. Jestliže navštívíte KPT X web stránku v období od 29. června do 31. července 1999, můžete si stáhnout první z KPT X plug-inů, KPT Equalizer, úplně zadarmo (pouze se musíte zaregistrovat). Normální cena KPT Equalizeru je 29,95 dolarů.

KPT Equalizer patří mezi profesionální zaostřovací (sharpen) filtry. KPT Equalizer obsahuje obrovské množství rozostřovacích (blur), zaostřovacích (sharpen) a dalších filtrů, všechny v jedné interaktivní plug-in aplikaci. Výsledná kolekce tří profesionálních filtrů obsahuje: Equalizer, Bounded Sharpen a Contrast Sharpen. Tyto filtry slouží ke korekci rozmazaných obrázků, ke zlepšování výsledné kvality. Equalizer také umožňuje přidávat různé nápadité efekty díky manipulaci frekvenčních hodnot obrázku (nebo grafiky obecně).

KPT Gel
KPT Gel je plug-in, který umožňuje používat gel, aby se výsledné dílo realisticky podobalo 3D materiálům jako je kov, plast, tekutina, atp. Filtr je už k dispozici na webu MetaCreations a stojí 49,95 dolarů.

Od KPT Gel jsou všechny KPT X plug-iny optimalizovány pro procesor Pentium III.

Živě komentuje: Trochu vám poodhalím celou transakci a stáhnutí KPT Equalizer, jenž nabízí firma Metacreations úplně zadarmo. MetaCreations totiž prodává on-line jen do USA, Kanady a Německa. Zde záleží na vašich morálních hodnotách, co uvedete do formuláře. Udělat malý podvůdek a stáhnout (něco, co je nabízeno stejně zadarmo) nebo zůstat morálně neposkvrněn (ale bez filtru ;)). Já jsem si vybral první možnost (doporučuji zásadně uvádět Německo, neboť u ostatních států kontrolují i číslo ZIP). Po autentizaci si musíte stáhnout utilitku SmartCert (370 kB), pomocí níž si můžete stáhnout samotný filtr a získat pak sériové číslo. Instalační soubor plug-inu zabírá 3,6 MB.

Bezesporu se jedná o vynikající nápad, distribuovat takovéto špičkové (a dosti specifické, tím pádem určené jen pro profesionály) filtry po jednotlivých částech sady a navíc spojené s on-line nákupem.

Ale má to jeden podstatný háček, spíše hák. Čeští grafici a designeři mají prostě smolíka, neboť program se elektronickou cestou distribuuje pouze v USA, Kanadě a Německu. Snad se jednou také dočkáme.

Váš názor Další článek: Computer 13/99

Témata článku: Equalizer, Equa, Plug, Podstatný háček, Profesionální grafik, Výsledné dílo, Plug In, Jednotlivá transakce, Kanada, Jednorázový nákup


Určitě si přečtěte

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky