Windows 10 | Windows Insider | Fluent Design

Nové ikony z Windows 10X zamířily i do klasických Windows 10. Podívejte se

Microsoft již dříve ukázal nový vzhled ikon pro Windows, který vychází z aktuálního Fluent Designu. Prvně se přebarvily aplikace v rámci Office, nově se ale dostalo i na další aplikace v rámci klasických Windows 10.

Nové ikony v rámci Windows znamenají velký odklon od toho, s čím Desítky přišly – tedy od plochého jednoduchého designu. Nově jsou plastické a plné barev, kalendář i pošta si ale ponechávají typickou modrou barvu. Microsoft prozatím aktualizoval aplikace pro kalkulačku, kalendář, poštu, budíky a hodiny, hudbu a filmy. Všechny nové ikony jsou dostupné v rámci programu Windows Insider, mezi běžné uživatele se dostanou později.

Poznámka 2020-02-20 095545.png 
Nové ikony se týkají moderních aplikací. Některých, jako je ta pro Edge či Office, jsme se dočkali již dříve.

Většinu z nich jsme přitom viděli již dříve – ať už na propagačních materiálech Microsoftu, či v rámci Windows 10X, které přinesou i přepracované uživatelské rozhraní a lehce jiný vzhled. Dojde zde tak ke sjednocení, kdy oba systémy budou využívat stejný vzhled. To ostatně pomůže i vývojářům a designérům, kteří nebudou muset řešit, aby jejich aplikace pro Windows ladily s dvěma různými systémy.

Podívejte se, jak Microsoft vytvářel nové ikony pro Office:

Diskuze (45) Další článek: Další nové procesory od AMD. Nabídku doplní 32jádrové a 64jádrové modely Epyc, celkem už je jich 10

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,