Nové grafiky od AMD přijdou ještě tento rok. Bude to ale jen lehký upgrade stávajících Radeonů RX 500

AMD hodlá ještě letos uvést vylepšené grafické karty řady Polaris RX 500, uvádí na základě svých zdrojů TweakTown. Jedná se celkem o překvapivou zprávu, protože se očekávalo, že AMD letos již žádné novinky z řad grafických karet pro desktop neuvede a počká až na nový 7nm výrobní proces u GlobalFoundries, který by měl být dostupný zkraje roku 2019.

Impulsem pro AMD mohlo být rozhodnutí Nvidie uvést nové grafické karty Turing ještě letos. Aktualizace by tak měla zlepšit konkurenceschopnost karet Radeon od AMD.

Co nás tedy podle TweakTown čeká? Bohužel změny nebudou velké. AMD navýší výkon o zhruba 5-6 %. Zda dojde i ke zlepšení spotřeby nebylo zatím oznámeno. Karty ponesou nové značení RX 500X a měly by tedy nahradit stávající modely. O cenách nepadlo zatím ani slovo, ale dá se očekávat, že vzhledem k minimálnímu nárůstu výkonu ke změně cen nedojde. Karty prostě nahradí stávající karty s o něco lepším výkonem za stejné peníze. Poměr cena/výkon, na který řada lidí hledí, se tedy mírně zlepší a o to zřejmě AMD jde.

Karty by měly dorazit někdy v polovině roku, údajně v červnu nebo červenci. Tedy ještě před uvedením konkurenčních grafických karet Geforce GTX 1100 architektury Turing. Tento refresh bude jen mezikrok od nové řady grafických karet postavených na architektuře Vega, kterou má AMD naplánovanou na příští rok.

Zda podobný refresh dostanou i stávající grafické karty RX Vega 56/64 oznámeno nebylo, pokud k tomu dojde, stane se tak asi mnohem později. AMD se tento rok hodlá soustředit hlavně na příchod Vegy do mobilního segmentu, kde nyní zoufale chybí konkurence kartám Geforce od Nvidie.

Diskuze (12) Další článek: Máte problémy se spánkem? Vyzkoušejte nejlepší polohu podle vědců

Témata článku: Hardware, Nvidia, Grafické karty, AMD, RX Vega, Vega, Karta, Překvapivá zpráva, Nová řada, Globalfoundries, Grafická karta, Radeon od AMD, GeForce GTX, Stejné peníze, Grafika, Minimální nárůst, TweakTown, Nvidia Geforce, Dobrý výkon, Příští rok, Nové značení, Mobilní segment, Alan Turing


Určitě si přečtěte

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 65

Zbavujeme se Googlu: vybíráme nejlepší alternativy, které nahradí jeho služby

Zbavujeme se Googlu: vybíráme nejlepší alternativy, které nahradí jeho služby

** Google nabízí spoustu služeb, ale většina z nich má i dobré alternativy ** Pokud z nějakého důvodu nechcete používat služby Googlu, nemusíte ** Připravili jsme přehled služeb, kterými lze ty od Googlu nahradit

Karel Javůrek, David Polesný | 89


Aktuální číslo časopisu Computer

Odhalte skryté funkce Windows 10

Test levných Androidů do 4 000 Kč

Srovnání úsporných minipočítačů

Změřili jsme rychlost 10Gb/s ethernetu