Grafické karty | MSI

Nové grafiky od AMD brzy přijdou v úpravách od různých výrobců. Jako první ukázalo MSI svou kartu RX 5700 XT Mech

Nové grafické karty RX 5700 a RX 5700 XT od AMD dorazily na trh z kraje tohoto měsíce, ovšem prozatím jenom v referenčních edicích. To se ale brzy změní a první výrobce, který ukázal své upravené provedení této grafické karty je MSI.

Firma zároveň prozradila, že nereferenčních modelů bude mnohem víc. Od každého čipu nás čekají hned čtyři modelové řady, z nichž jedna bude vycházet s referenčního chladiče, který fouká ohřátý vzduch ven ze skříně. Ostatní modely budou vycházet z tradiční koncepce velkého pasivu, který ofukují dva nebo tři ventilátory.

Prvním modelem, který se dostane do prodeje, bude Radeon RX 5700 XT Mech OC. Bude se jednat o základní model s dvěma ventilátory a dvouslotovým chlazením. I přesto se očekávají mnohem lepší provozní vlastnosti, než má referenční konstrukce od AMD. S tím je spojený i vyšší očekávaný výkon, nižší teploty a hluk.

Později dorazí i dva výkonnější modely Evoke OC a Gaming X. Jejich vzhled prozatím výrobce neukázal, ale dá se očekávat, že s dalšími týdny nějaké fotky na internet proniknou. Uvedení prvních nereferenčních karet na trh se očekává již příští měsíc.

Zdroj: ComputerBase

Diskuze (11) Další článek: Libra ještě neexistuje a už se objevují falešné kopie. Facebook situaci podcenil

Témata článku: Hardware, Internet, Grafické karty, AMD, MSI, Výrobce, Mech OC, Model, Ventilátor, Gaming X, Nová grafika, Karta, Grafika, Jak25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme 25 jedinečných filmů napříč žánry a historií. Nabídnou to nejzajímavější ze světové i české filmové tvorby. Je to základní výběr, který byste podle nás měli vidět, pokud chcete mít přehled o kinematografii.

Vojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Vývojář objevil po 25 letech nový easter egg ve Windows 95
Markéta Mikešová
Operační systémyWindows
Írán v tichosti buduje flotilu raketových katamaránů
Stanislav Mihulka
NámořnictvoLodě