Grafické karty | MSI

Nové grafiky od AMD brzy přijdou v úpravách od různých výrobců. Jako první ukázalo MSI svou kartu RX 5700 XT Mech

Nové grafické karty RX 5700 a RX 5700 XT od AMD dorazily na trh z kraje tohoto měsíce, ovšem prozatím jenom v referenčních edicích. To se ale brzy změní a první výrobce, který ukázal své upravené provedení této grafické karty je MSI.

Firma zároveň prozradila, že nereferenčních modelů bude mnohem víc. Od každého čipu nás čekají hned čtyři modelové řady, z nichž jedna bude vycházet s referenčního chladiče, který fouká ohřátý vzduch ven ze skříně. Ostatní modely budou vycházet z tradiční koncepce velkého pasivu, který ofukují dva nebo tři ventilátory.

Prvním modelem, který se dostane do prodeje, bude Radeon RX 5700 XT Mech OC. Bude se jednat o základní model s dvěma ventilátory a dvouslotovým chlazením. I přesto se očekávají mnohem lepší provozní vlastnosti, než má referenční konstrukce od AMD. S tím je spojený i vyšší očekávaný výkon, nižší teploty a hluk.

Později dorazí i dva výkonnější modely Evoke OC a Gaming X. Jejich vzhled prozatím výrobce neukázal, ale dá se očekávat, že s dalšími týdny nějaké fotky na internet proniknou. Uvedení prvních nereferenčních karet na trh se očekává již příští měsíc.

Zdroj: ComputerBase

Diskuze (10) Další článek: Libra ještě neexistuje a už se objevují falešné kopie. Facebook situaci podcenil

Témata článku: Hardware, Internet, AMD, Grafické karty, MSI, Karta, Model, Výrobce, Grafika, Nová grafika, Ventilátor, Gaming X


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Kdyby dnes USA vypnuly GPS, možná byste si toho na mobilu ani nevšimli

Kdyby dnes USA vypnuly GPS, možná byste si toho na mobilu ani nevšimli

** Satelitní navigaci jsme si zvykli říkat podle americké předlohy GPS ** Dnešní telefony ale používají také evropský, ruský a čínský systém ** Kdyby USA nyní vypnuly GPS, možná byste to ani nepoznali

Jakub Čížek | 52

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 28Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch