Nové diskuze na Živě.cz: přestáváme se stydět

Na Živě.cz jsme spustili nové diskuze. Osobnější a „sociálnější“. Využijte jejich potenciál a přidejte na svůj profil Twitter, Facebook nebo vlastní fotku.
Nové diskuze na Živě.cz: přestáváme se stydět

Internet se mění. Už dávno to není underground pro pár zasvěcených, ale zcela nový svět, ve kterém se pohybuje mnoho lidí ze skutečného světa. Ačkoli se někteří snaží rozlišit svou reálnou a smyšlenou internetovou identitu, sociální sítě a další služby nás postupně naučily používat naše reálné jméno i na internetu. A tomuto trendu jsme přizpůsobili i diskuze na Živě.cz – za své jméno a názory se přece nemusíme stydět.

Co je v diskuzích na Živě.cz jinak

 • v diskuzích je vidět vaše skutečné jméno, fotografie a předvolené odkazy
 • každý diskutující má svou stránku, na které je chronologický soupis všech jeho příspěvků
 • souhlas či nesouhlas s příspěvkem můžete nyní projevit jedním kliknutím
 • příspěvky je možné 15 minut po přidání editovat (jen uživatelé s plným profilem)
 • kdo chce zůstat anonymní, nemusí nic měnit

Základem nových diskuzí je přepracovaný uživatelský profil, do kterého můžete přidat své skutečné jméno, fotografii, odkazy na sociální sítě nebo své vlastní webové stránky. Tyto informace se pak objeví v hlavičce každého vašeho příspěvku v diskuzích na Živě.cz.

Kdo vyplní ve svém uživatelském profilu své skutečné jméno, získá kromě zviditelnění svého webu a profilů také možnost editovat své příspěvky v diskuzích na Živě.cz. Aby nedocházelo ke zneužívání této funkce, funguje pouze 15 minut po zadání příspěvku a slouží především ke zpětné opravě pravopisných chyb apod.

Klepněte pro větší obrázek
Nové diskuze na Živě.cz

Tip: Zadali jste nové položky do profilu a chcete se podívat, jak váš profil vypadá v reálu? Klikněte nahoře v hlavním panelu Živě.cz na položku „Moje komentáře“ a vypíše se seznam článků, ve kterých máte nějaký svůj komentář v diskuzi. Hlavička příspěvků se pochopitelně doplní i zpětně.

Jak to nastavit

Chcete-li si doplnit svůj uživatelský profil, klikněte na svou přezdívku nahoře v hlavní liště Živě.cz, která se zde zobrazí po přihlášení. Dostanete se tím přímo na svou registrační stránku v Klubu čtenářů a předplatitelů. Pokud u nás ještě nejste zaregistrováni, můžete se nově zaregistrovat zde.

Na registrační stránce můžete vyplnit všechna nová pole a přidat profilovou fotografii. Máte zde jedinečnou příležitost zviditelnit svůj kanál na Twitteru či vlastní blog. Ale vyplnit můžete pochopitelně jen to, co chcete zveřejnit.

Nebo vše při starém

Nikoho nenutíme, aby své skutečné jméno a fotografii zveřejňoval. Nevyplňujte proto prosím smyšlené údaje do svého profilu. Chcete-li zůstat v anonymitě, nemusíte měnit nic ve svém profilu a zůstanete na Živě.cz nadále známý jen pod svou přezdívkou.


Za své názory se nemusíme stydět

Anonymita internetu některé lidi změní, a pokud se někdo skrývá za přezdívkou, je mnohdy schopen napsat slova, která by se nikdy neodvážil vyslovit. Doplatily na to především diskuze na zpravodajských webech, kde se pod seriózním článkem často odehrávala diskusní zvěrstva. To pochopitelně vede k přísnému moderování a jiným opatřením. Nejdále došel web Novinky.cz, kde zavedli korespondenční ověřování identity uživatelů.

Poslední dobou však lidé přichází na internet se svou reálnou identitou zcela dobrovolně. Mohou za to sociální sítě, které spojují lidi z reálného světa. Bez skutečného jména a fotografie byste zde moc přátel nenašli. Myslíme si, že ať už publikujeme své názory na profilu na Facebooku, na Twitteru nebo v diskuzích pod články, je zcela přirozené, že si za nimi budeme stát a nebudeme se za ně stydět. Proto jsme také vylepšili diskuze na Živě.cz a věnovali zde více prostoru prezentaci samotných uživatelů.

Vystupování na internetu pod svou skutečnou identitou bývá často spojováno s paranoidními teoriemi. Například při pracovním pohovoru můžete narazit, když na vás personalista něco nelichotivého vygoogluje. Pokud je někdo hloupý a chová se na internetu jinak než ve skutečném světě, tak na to opravdu může doplatit. Rozumný člověk z toho naopak může vytěžit. Živě.cz je nejčtenější český IT web, kde máte jedinečnou možnost v diskuzích projevit své odborné znalosti a ty nadále zužitkovat. Když si vás personalista při žádosti o práci proklepne, může narazit na váš profil na Živě.cz, kde se přesvědčí o vašich profesních i lidských kvalitách.

Klepněte pro větší obrázek
Každý diskutující má automaticky na Živě.cz podobný profil

Diskuze na Živě.cz naštěstí většinou nejsou tak divoké, jak tomu bývá na obecných zpravodajských webech. Vystoupení uživatelů z anonymity by jim ale bezesporu prospělo. Nechceme vás ale k ničemu nutit – sami zvažte, zda chcete odhalit svou pravou identitu.

Témata článku: Internet, Underground, Nová přezdívka, Uživatelské jméno, Anonymní síť, Nový předplatitel, Příspěvek, Profil

296 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Marek Lutonský 23. 9. 2009 19:24:21
  Všechny změny jsou na internetu k horšímu, na to jsme si už zvykli,...
 • Marek Lutonský 23. 9. 2009 19:22:08
  Protože jsme si jednoduše řekli, že je dobrý nápad dát lidem takovou...
 • akira.uzai 23. 9. 2009 18:31:17
  tak proč jim tedy umožňujete měnit svůj příspěvek, jak se jim zachce,...
Určitě si přečtěte

Vrcholí bitcoinová občanská válka. Populární kryptoměně hrozí krize nebývalých rozměrů

Vrcholí bitcoinová občanská válka. Populární kryptoměně hrozí krize nebývalých rozměrů

** Všichni chtějí rychlejší a lepší Bitcoin ** Jenže každý má trošku jiné zájmy ** Spor může už za pár dnů skončit velkou krizí

16.  7.  2017 | Jakub Čížek | 73

Čína dělá pokroky s bojovými inteligencemi hejna

Čína dělá pokroky s bojovými inteligencemi hejna

** Inteligence hejna je druh AI, která je založená na chování hejna jednoduchých autonomních systémů ** Inženýři se inspirovali v přírodě, kde jsou podobná hejna často k vidění ** V Číně rozeznali velký potenciál, jaký mají pro bojové operace hejna malých dronů

14.  7.  2017 | Stanislav Mihulka | 11

TOP 5: nápady, které předběhly dobu

TOP 5: nápady, které předběhly dobu

** Být první ještě neznamená být úspěšný ** Někdy je vynález tak geniální, že doba pro něj musí teprve dozrát ** Podívejte se na pět typických ukázek ze světa technologií

13.  7.  2017 | Jakub Michlovský | 13