Nové datové tarify T-Mobile: Příjemné zlepšení, paušál ale chybí

T-Mobile dnes na tiskové konferenci představil podstatné vylepšení svých datových tarifů. Kromě krátkého zaváděcího období však nenabízí nelimitované připojení k internetu jako Eurotel.
Nové datové tarify T-Mobile: Příjemné zlepšení, paušál ale chybí
T-Mobile představil čtyři nové GPRS tarify (Basic, Standard, WAP a Business), které nahradí od 5. května ty dva dosavadní. Podrobně se novým tarifům a jejich vhodnosti věnuje naše Mobilmania.cz, nás bude zajímat jen ten nejvyšší tarif GPRS Business použitelný pro běžné surfování na běžném počítači.

Velký rozruch před časem způsobil Eurotel, když zavedl svůj tarif GPRS Data Nonstop, kdy za tisícovku dostanete nelimitované připojení k internetu přes GPRS. Tento tarif oslovil spoustu zájemců především svým neomezením na přenášení data. GPRS tarify jsou totiž obecně postaveny spíše na příležitostné surfování a stačí pohled na objem protočených dat, aby vás přešla chuť na nějaké seance na internetu.

Netrpělivě se tedy čekalo, s čím přijde T-Mobile. Byly signály, že se něco chystá, podrobné parametry byly oznámeny až nyní.

Nejvyšším představeným tarifem je GPRS Business, který za 734 Kč měsíčně nabídne 50 MB v ceně plus 0,015 Kč za kilobajt, tedy pochopitelněji 1,5 Kč za 100 kB přenesených dat (1,575 s DPH). Byla by přitom škoda nevyužít promoakce, kdy je do konce července tento tarif nabízen bez limitu na přenesená data, jedná se tedy o paušální nelimitované připojení za 734 Kč měsíčně.

Pochopitelně již na první pohled je patrné, že od srpna bude opět Eurotel jediným s nabídkou nelimitovaného GPRS paušálu (pokud tedy ještě něco nevymyslí Oskar, jehož GPRS tarify by také zasloužily menší rekonstrukci).

T-Mobile GPRS Business se vyplatí jen do 70 MB přenesených dat měsíčně, což při běžném používání internetu není upřímně žádný velký objem dat.

Důvodů, proč T-Mobile nevyšachoval Eurotel, je několik, Jednak jako místní zastoupení nadnárodní firmy má limitovaný manévrovací prostor, nelze ale ani podceňovat technické problémy v řízení sítě. Pro síť Eurotelu je GPRS v podstatě vycpávkou, pokud se objeví požadavek hlasového spojení na kanál využívaný nějakým GPRS spojením, dostane přednost hlas. T-Mobile proti tomu GPRS takto nelimituje, k odebírání kanálů nedochází a tak by při paušálním připojení mnoha uživatelů mohla být síť více zatížena.

Ten, kdo tedy hledá paušální nelimitované připojení k Internetu, nebude změnou u T-Mobile nijak rozhozen, mimo následujících tří měsíců bude Eurotel výhodnější. Současní zákazníci T-Mobile ale jistě změnu tarifů také přivítají, ceny za GPRS spojení poklesly v řadě případů polovinu a současně GPRS tarify dostaly megabajty v ceně.

Diskuze (26) Další článek: Telecom chce v létě 2,5krát zrychlit internet přes ADSL

Témata článku: T-Mobile, Tarif, Limitovaná nabídka, Oskar, T-Mobil, Zlepšení, Paušál, Business cena, Tar, Velká škoda


Určitě si přečtěte

Inteligentní akvárium Bluenero se o rybičky postará samo

Inteligentní akvárium Bluenero se o rybičky postará samo

** Chcete chovat akvarijní rybičky, ale nemáte čas se o ně starat? ** Chytré akvárium je samo nakrmí a postará se o jejich komfort ** Projekt Bluenero zatím sbírá finance na Indiegogo

Karel Kilián | 20

Astronomové objevili daleko za Plutem objekt s extrémní dráhou. Může ukazovat na existenci planety Devět

Astronomové objevili daleko za Plutem objekt s extrémní dráhou. Může ukazovat na existenci planety Devět

** Astronomové objevili daleko za Neptunem těleso 2015 TG387 ** Okolo Slunce se pohybuje po extrémně protáhlé dráze ** Jeho dráha může ukazovat na existenci planety Devět

Petr Kubala | 10

Lenovo přivezlo na IFA 2018 skutečné inovace. Tyto tři notebooky stojí za to

Lenovo přivezlo na IFA 2018 skutečné inovace. Tyto tři notebooky stojí za to

** Yoga C930 nabídne revoluční reproduktor v kloubu displeje ** Yoga Book C930 představuje zdařilý reparát podivného Yoga Booku ** ThinkPad X1 Extreme se může pochlubit extrémní výbavou v tenkém těle

Tomáš Holčík | 16


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku