Nové datové tarify T-Mobile: Příjemné zlepšení, paušál ale chybí

T-Mobile dnes na tiskové konferenci představil podstatné vylepšení svých datových tarifů. Kromě krátkého zaváděcího období však nenabízí nelimitované připojení k internetu jako Eurotel.
Nové datové tarify T-Mobile: Příjemné zlepšení, paušál ale chybí
T-Mobile představil čtyři nové GPRS tarify (Basic, Standard, WAP a Business), které nahradí od 5. května ty dva dosavadní. Podrobně se novým tarifům a jejich vhodnosti věnuje naše Mobilmania.cz, nás bude zajímat jen ten nejvyšší tarif GPRS Business použitelný pro běžné surfování na běžném počítači.

Velký rozruch před časem způsobil Eurotel, když zavedl svůj tarif GPRS Data Nonstop, kdy za tisícovku dostanete nelimitované připojení k internetu přes GPRS. Tento tarif oslovil spoustu zájemců především svým neomezením na přenášení data. GPRS tarify jsou totiž obecně postaveny spíše na příležitostné surfování a stačí pohled na objem protočených dat, aby vás přešla chuť na nějaké seance na internetu.

Netrpělivě se tedy čekalo, s čím přijde T-Mobile. Byly signály, že se něco chystá, podrobné parametry byly oznámeny až nyní.

Nejvyšším představeným tarifem je GPRS Business, který za 734 Kč měsíčně nabídne 50 MB v ceně plus 0,015 Kč za kilobajt, tedy pochopitelněji 1,5 Kč za 100 kB přenesených dat (1,575 s DPH). Byla by přitom škoda nevyužít promoakce, kdy je do konce července tento tarif nabízen bez limitu na přenesená data, jedná se tedy o paušální nelimitované připojení za 734 Kč měsíčně.

Pochopitelně již na první pohled je patrné, že od srpna bude opět Eurotel jediným s nabídkou nelimitovaného GPRS paušálu (pokud tedy ještě něco nevymyslí Oskar, jehož GPRS tarify by také zasloužily menší rekonstrukci).

T-Mobile GPRS Business se vyplatí jen do 70 MB přenesených dat měsíčně, což při běžném používání internetu není upřímně žádný velký objem dat.

Důvodů, proč T-Mobile nevyšachoval Eurotel, je několik, Jednak jako místní zastoupení nadnárodní firmy má limitovaný manévrovací prostor, nelze ale ani podceňovat technické problémy v řízení sítě. Pro síť Eurotelu je GPRS v podstatě vycpávkou, pokud se objeví požadavek hlasového spojení na kanál využívaný nějakým GPRS spojením, dostane přednost hlas. T-Mobile proti tomu GPRS takto nelimituje, k odebírání kanálů nedochází a tak by při paušálním připojení mnoha uživatelů mohla být síť více zatížena.

Ten, kdo tedy hledá paušální nelimitované připojení k Internetu, nebude změnou u T-Mobile nijak rozhozen, mimo následujících tří měsíců bude Eurotel výhodnější. Současní zákazníci T-Mobile ale jistě změnu tarifů také přivítají, ceny za GPRS spojení poklesly v řadě případů polovinu a současně GPRS tarify dostaly megabajty v ceně.

Diskuze (26) Další článek: Telecom chce v létě 2,5krát zrychlit internet přes ADSL

Témata článku: T-Mobile, Tar, Tarif, Oskar, Paušál, Limitovaná nabídka, T-Mobil, Velká škoda, Business cena


Určitě si přečtěte

Sonda Dawn prolétá jen 35 km od trpasličí planety Ceres a posílá úchvatné fotografie!

Sonda Dawn prolétá jen 35 km od trpasličí planety Ceres a posílá úchvatné fotografie!

** Sonda Dawn zkoumá trpasličí planetu Ceres od března 2015 ** Sonda nyní přešla na novou dráhu, nejblíže se dostává k povrchu na vzdálenost jen 35 km ** Ceres je největší planetkou hlavního pásu mezi Marsem a Jupiterem

Petr Kubala | 4

USB-C už mělo být všude, ale není. Tak kde to vázne?

USB-C už mělo být všude, ale není. Tak kde to vázne?

** Konektor USB-C byl představen už před čtyřmi roky ** Praktické univesrzální rozhraní však stále není rozšířeno ** Výrobcům hardwaru se do změny moc nechce

David Polesný, Vladislav Kluska | 87

Seriálové doupě ETTV se už dostává do ničivé spirály každého pirátského webu

Seriálové doupě ETTV se už dostává do ničivé spirály každého pirátského webu

** Seriálové warezové skupiny loni spustily katalog ** Nyní jej začínají blokovat první země ** Začíná obvyklé kolečko

Jakub Čížek | 56

Tesla je stále ve ztrátě, ale elektromobily Model 3 se prodávají neuvěřitelně dobře

Tesla je stále ve ztrátě, ale elektromobily Model 3 se prodávají neuvěřitelně dobře

** Tesla má rekordní příjem, je ale ve ztrátě ** Objem výroby se zvyšuje, dochází ale baterie ** Pomoci mají nové továrny Gigafactory

Karel Javůrek | 91


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak mobily určují svoji polohu?

Velký test notebooků pro studenty

Nejlepší reproduktory na párty

Služby a aplikace pro výuku angličtiny