Nové datové tarify T-Mobile: Příjemné zlepšení, paušál ale chybí

T-Mobile dnes na tiskové konferenci představil podstatné vylepšení svých datových tarifů. Kromě krátkého zaváděcího období však nenabízí nelimitované připojení k internetu jako Eurotel.
Nové datové tarify T-Mobile: Příjemné zlepšení, paušál ale chybí
T-Mobile představil čtyři nové GPRS tarify (Basic, Standard, WAP a Business), které nahradí od 5. května ty dva dosavadní. Podrobně se novým tarifům a jejich vhodnosti věnuje naše Mobilmania.cz, nás bude zajímat jen ten nejvyšší tarif GPRS Business použitelný pro běžné surfování na běžném počítači.

Velký rozruch před časem způsobil Eurotel, když zavedl svůj tarif GPRS Data Nonstop, kdy za tisícovku dostanete nelimitované připojení k internetu přes GPRS. Tento tarif oslovil spoustu zájemců především svým neomezením na přenášení data. GPRS tarify jsou totiž obecně postaveny spíše na příležitostné surfování a stačí pohled na objem protočených dat, aby vás přešla chuť na nějaké seance na internetu.

Netrpělivě se tedy čekalo, s čím přijde T-Mobile. Byly signály, že se něco chystá, podrobné parametry byly oznámeny až nyní.

Nejvyšším představeným tarifem je GPRS Business, který za 734 Kč měsíčně nabídne 50 MB v ceně plus 0,015 Kč za kilobajt, tedy pochopitelněji 1,5 Kč za 100 kB přenesených dat (1,575 s DPH). Byla by přitom škoda nevyužít promoakce, kdy je do konce července tento tarif nabízen bez limitu na přenesená data, jedná se tedy o paušální nelimitované připojení za 734 Kč měsíčně.

Pochopitelně již na první pohled je patrné, že od srpna bude opět Eurotel jediným s nabídkou nelimitovaného GPRS paušálu (pokud tedy ještě něco nevymyslí Oskar, jehož GPRS tarify by také zasloužily menší rekonstrukci).

T-Mobile GPRS Business se vyplatí jen do 70 MB přenesených dat měsíčně, což při běžném používání internetu není upřímně žádný velký objem dat.

Důvodů, proč T-Mobile nevyšachoval Eurotel, je několik, Jednak jako místní zastoupení nadnárodní firmy má limitovaný manévrovací prostor, nelze ale ani podceňovat technické problémy v řízení sítě. Pro síť Eurotelu je GPRS v podstatě vycpávkou, pokud se objeví požadavek hlasového spojení na kanál využívaný nějakým GPRS spojením, dostane přednost hlas. T-Mobile proti tomu GPRS takto nelimituje, k odebírání kanálů nedochází a tak by při paušálním připojení mnoha uživatelů mohla být síť více zatížena.

Ten, kdo tedy hledá paušální nelimitované připojení k Internetu, nebude změnou u T-Mobile nijak rozhozen, mimo následujících tří měsíců bude Eurotel výhodnější. Současní zákazníci T-Mobile ale jistě změnu tarifů také přivítají, ceny za GPRS spojení poklesly v řadě případů polovinu a současně GPRS tarify dostaly megabajty v ceně.

Diskuze (26) Další článek: Telecom chce v létě 2,5krát zrychlit internet přes ADSL

Témata článku: T-Mobile, Limitovaná nabídka, Místní zastoupení, Zlepšení, Paušál, Business cena, Oskar, Velká škoda, T-Mobil, Tarif, Tar


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Vyzkoušíme IR, ovládneme světýlko přes Bluetooth a vyšleme zprávu na sto metrů

Pojďme programovat elektroniku: Vyzkoušíme IR, ovládneme světýlko přes Bluetooth a vyšleme zprávu na sto metrů

** Budeme odposlouchávat IR ovladač klimatizace ** Vyrobíme laciný rádiový vysílač ** Vyzkoušíme komunikaci pomocí Bluetooth a v pásmu 433 MHz

Jakub Čížek | 20

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

** Concorde byl nejrychlejším dopravním letadlem ** Atlantik dokázal přeletět za cca 3 až 3,5 hodiny ** Před osmnácti lety tragická havárie provoz těchto letadel prakticky ukončila

David Polesný, Jiří Černý | 39

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 66

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 16 stavebnic pro nejmenší caparty i vás samotné

Jakub Čížek | 16