Amazon | Chytrá domácnost | Amazon Echo | Alexa

Nové Amazon Echo Show 10 se bude za vámi otáčet a menší Echo Dot vypadá jako chlupatá koule

Amazon měl velký den a představil celou řadu nových produktů. Věnoval se přitom i hardwaru a ukázal hned několik nových chytrých reproduktorů. Dva vypadají jako koule a třetí, s displejem, se bude za vámi otáčet.

Podzim patří nejen novým telefonům, ale i chytré domácnosti. Již za několik dní bude mít svou tiskovku Google, kde ukáže nové chytré reproduktory a Chromecast, a nezahálí ani Amazon. Ten nyní představil hned tři zařízení. 

Nejzajímavější je Amazon Echo Show 10, které navazuje na původní Echo Show. Jedná se o chytrý reproduktor s displejem, tentokrát je zde ale zásadní změna – displej se umí otáčet za vámi. Největší využití tak najde v kuchyni či obývacím pokoji, kde na něj můžete mluvit z různých stran. Jakmile tak učiníte, otočí displej za vámi a vy tak vždy vidíte, co se zrovna děje.

Takto funguje nové Amazon Echo Show 10:

K samotnému určení pozice přitom nevyužívá integrovanou kameru (která tak slouží k videohovorům), ale vše určuje podle vašeho hlasu a směru, odkud přichází, v kombinaci se strojovým učením. Zároveň neumí Echo rozpoznat, kdo jste (na rozdíl od Google Nest Hub Max) a bere vás jako jakoukoliv jinou osobu. Otáčet se za vámi také začne až v momentě, kdy na něj promluvíte příkazem „Alexa“, či se jej dotknete. Samotné motorky jsou pak dle slov Amazonu velmi tiché a neměly by tak rušit.

Funkčně se jinak jedná o klasické Echo Show se zabudovanou chytrou asistentkou Alexou. Díky displeji a kameře můžete využít i videohovory, dívat se na filmy, či si nechat zobrazit recepty. U hovorů zvládne automaticky sledovat váš obličej, abyste zůstali vždy v záběru. A v případě, že nejste doma, může zařízení samo kontrolovat místnost a pokud najde osobu, která tam nemá být, zašle vám upozornění. Cena Echo Show 10 je v USA stanovena na 249,99 dolarů.

Malé chlupaté koule

Velkým displejem to ale nekončí. Amazon totiž ukázal i nástupce Echo Dot, tedy maličkého reproduktoru. Původní verze vypadala jako malý puk, nová pak jako chlupatá koule. Hlavním prvkem je tak samotná látka kryjící reproduktor, doplněná o svítící barevný proužek vespod. Ten indikuje, že vás zařízení poslouchá, či provádí nějaké jiné úkony.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Takvo vypadá nové Echo Dot

Opět se jedná o klasický chytrý reproduktor s Alexou, ale i tentokrát má několik vychytávek. Ta první ej zpracování některých příkazů offline přímo na zařízení – tedy podobně, jako funguje třeba Google Asistent na telefonech Pixel. Díky tomu je vyřízení požadavku mnohem rychlejší. Zároveň funguje i jako hub pro produkty podporující protokol ZigBee.

Nové Echo Dot existuje v klasické verzi, která se prodává za 49,99 dolarů, a ve verzi s displejem ukrytým pod látkou, který dokáže zobrazit čas, budík, či venkovní teplotu. Zde je příplatek 10 dolarů. Za stejnou cenu, tedy 59,99 dolarů prodává Amazon i dětskou variantu se zvířecím designem.

Zdroj: The Verge

Váš názor Další článek: GeForce RTX 3090: obří grafická bestie od Nvidie v testech

Témata článku: Hardware, Software, Google, Amazon, USA, Chromecast, Kamera, Google Asistent, Chytrá domácnost, Amazon Echo, Komunikace, Alexa, The Verge, Bude, Reproduktor, Google Nest, Videohovor, Koule, Zigbee, Echo Show, Dolar, Amazon echo show

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5