Notebooky | Huawei

Nová značka notebooků v Česku: začnou se u nás prodávat počítače Huawei

Na zahraničních akcí vídáme notebooky Huawei už několik let, konečně se v březnu nastartuje jejich prodej i v České republice. Stává se přitom jen málokdy, že na náš trh s notebooky přijde nová významná značka, spíše z trhu odchází (jako Samsung) nebo se stahují do podnikového segmentu (Toshiba). Přinést notebooky do našeho prostředí totiž neznamená jen lokalizovat klávesnici, ale je třeba také vybudovat servisní zázemí a prodejní síť partnerů.

Huawei na náš trh nejprve uvede Matebook D a Matebook X Pro, v dubnu se k nim přidá i letošní novinka Matebook 13, který jsem natáčel letos na CESu:

Matebook X Pro s kamerou v klávese

Profesionály bezesporu zaujme Matebook X Pro. Především svým dotykovým displejem s poměrem stran 3:2 (rozlišení 3000 × 2000), který je pro práci mnohem lepší než televizní poměr 16:9. Aktuální výbava obsahuje až Core i7 osmé generace a grafiku GeForce MX150. 57Wh akumulátor slibuje výdrž až 12 hodin přehrávání videa. Unikátní tu je kamera umístěná doslova do klávesy na klávesnici. Umístění není rozhodně ideální, ale díky tomu jsou okraje okolo displeje tenké.

Huawei MateBook X Pro(1).jpgHuawei MateBook X Pro(2).jpgHuawei MateBook X Pro(3).jpg
Huawei Matebook X Pro

Matebook X Pro jsem viděl už před rokem na MWC v Barceloně a už tehdy jsem doufal, že tento kus dorazí k nám do prodeje:

Matebook D jako základ

Matebook D představuje nejobyčejnější nabídku od Huawei. Klasický 15,6" kovový notebook s normální konfigurací Core i5/MX150.

MateBook D-Grey(1).jpgMateBook D-Grey(2).jpgMateBook D-Grey(3).jpg
Huawei Matebook D

Notebook jsme na akci Huawei natáčeli už téměř před dvěma lety:

Matebook 13 je letošní přírůstek

Matebook 13 jde potom přímo proti novému Macbooku Air a snaží se bodovat výkonnějším hardwarem. Nabídne 3:2 displej s rozlišením 2160 × 1440 a tenkými rámečky, procesor Core i5 osmé generace a tenké rozměry. Kamera s ničím neexperimentuje a je na správném místě nad displejem. narozdíl od Macbooku tady USB-C konektory nepodporují Thunderbolt, ty umí jen Matebook X Pro.

Huawei MateBook 13(1).jpgHuawei MateBook 13(2).jpgHuawei MateBook 13(3).jpg
Huawei Matebook 13

Základní Huawei Matebook D se bude prodávat za 19 999 Kč, Matebook 13 za 22 999 Kč a Matebook X Pro za 43 999 Kč. Všechny modely budou v distribuci u prodejců Alza, CZC, Datart, Comfor, Mironet, Smarty a T.S.Bohemia.

Diskuze (36) Další článek: Dobré vědět: Co je to parsek a jak se počítají vesmírné vzdálenosti

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,