Windows 10 | Windows Update | Aktualizace

Nová volitelná aktualizace opravuje problémy s tiskem a celou řadu dalších chyb

Nová volitelná aktualizace opravuje problémy s tiskem a celou řadu dalších chyb

Microsoft v úterý vydal novou aktualizaci KB5006738, určenou pro operační systémy Windows 10 ve verzích 2004, 20H2 a 21H1 a Windows Server verze 2004 a 20H2. Jedná se o volitelnou aktualizaci pro zvýšení kvality, což znamená, že její instalace je zcela v rukách uživatelů.

Po vydání aktualizace KB5006670 se mnozí uživatelé začali potýkat s četnými problémy s tiskem nebo s instalací nových tiskáren. Microsoft uvádí, že tento update opraví všechny dosavadní problémy s tiskem, související se snahou o zalepení bezpečnostní zranitelnosti PrintNightmare.

Aktualizace KB5006738

Dále Microsoft opravil problém, který brání instalaci tiskáren prostřednictvím internetového tiskového protokolu (IPP). Řeší také situaci, kdy je při každém pokusu o tisk vyžadováno pověření správce. K tomu dochází v prostředích, kdy se tiskový server a tiskový klient nacházejí v různých časových pásmech.

Náhled kumulativní aktualizace obsahuje více než dvacet vylepšení nebo oprav. Mimo jiné například řeší nezobrazování titulků u některých aplikací a webů se streamovaným videem. Opravuje také problém, jež bránil uživatelům virtuální privátní sítě (VPN) v připojení k serverům služby směrování a vzdáleného přístupu (RRAS) na systému Windows Server 2019.

Klepněte pro větší obrázek Volitelná aktualizace KB5006738

Microsoft také opravil chybu, která mohla vést k černé zamykací obrazovce, pokud si uživatel jako zamykací obrazovku nastavil obrázkovou prezentaci. Kromě těchto důležitých oprav chyb obsahuje volitelná aktualizace i několik dalších vylepšení.

Update kategorie C

Balíček je součástí měsíčních aktualizací kategorie C, což znamená, že umožňuje uživatelům otestovat opravy před jejich vydáním v rámci nadcházejícího listopadového záplatovacího úterý. Na rozdíl od aktualizací vydávaných v rámci záplatovacích úterků jsou náhledové aktualizace kategorie C volitelné a neobsahují žádné bezpečnostní opravy.

Po instalaci této aktualizace bude systém Windows 10 2004 aktualizován na sestavení 19041.1320, systém Windows 10 20H2 na sestavení 19042.1320 a systém Windows 10 21H1 na sestavení 19043.1320. Instalační balíček obsahuje stejnou sadu oprav chyb pro všechny verze systému Windows 10.

Uživatelé mohou tuto aktualizaci nainstalovat tak, že přejdou do Nastavení-Aktualizace a zabezpečení-Windows Update a provedou ruční kontrolu aktualizací. Pak stačí klepnout na odkaz Stáhnout a nainstalovat. Pro počítače bez dostupného internetového připojení lze aktualizační balíček stáhnout z Katalogu služby Microsoft Update.

Diskuze (2) Další článek: Problémy s čipy mohou trvat celé desetiletí. Stavba nové fabriky totiž není jen tak

Témata článku: Windows, Microsoft, Operační systémy, Windows 10, VPN, Windows Update, Aktualizace, PrintNightmare, Katalog, Update, Instalace, Uživatelé, Oprava, Windows Server verze, RRAS, Tisk, Operační systémy na Heureka.czHalo Infinite se připravuje na vydání kampaně s novým trailerem

Halo Infinite se připravuje na vydání kampaně s novým trailerem

Multiplayer Halo Infinite už můžete několik dní hrát zdarma, ale kampaň s Master Chiefem v hlavní roli nás čeká až příští týden.

Martin Nahodil
Datum vydáníHalo Infinite
Důkaz proti nepoctivým poskytovatelům internetu. ČTÚ spouští vlastní měřič rychlosti
Lukáš Václavík
Český telekomunikační úřad (ČTÚ)Připojení k internetuInternet
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály