Telegram | Aktualizace | Instant Messaging

Nová verze Telegramu přináší připínání zpráv, seznamy skladeb, statistiky a strašidelné emoji

Vývojáři komunikační aplikace Telegram oznámili vypuštění velké aktualizace pro zařízení s operačními systémy Android a iOS. Nová verze 7.2 přináší mnoho novinek v čele s novým způsobem připínání zpráv, upozorněním na blízkost někoho z přátel či možností odesílání seznamů skladeb.

První velkou novinkou je možnost připnout k chatu několik zpráv. Ty pak budou zobrazovány všem účastníkům v horní části okna jako notifikace. Mezi jednotlivými zprávami lze snadno přecházet klepnutím, případně je možné je zobrazit v samostatném okně.

Tímto způsobem můžete například zobrazovat členům pravidla skupiny nebo důležitá oznámení, ale funkce připínání je dostupná i v chatech mezi dvěma účastníky. Lepší představu o tom, jak to funguje a vypadá, si můžete udělat z následujícího videa.

Novinky v Telegramu

Další novinkou je možnost zapnout si upozornění pro případ, že se některý z přátel, který s vámi sdílí aktuální polohu, ocitne poblíž. Vzdálenost, při jejímž dosažení dojde k upozornění, lze uživatelsky nastavit. V živé mapě s vyobrazením pozice je nově zobrazován také směr pohybu.

Do třetice všeho dobrého se v seznamu novinek objevuje funkce, kterou využijete, pokud si s přáteli přes Telegram posíláte písničky. Když odešlete více souborů najednou, budou uspořádány do seznamu skladeb. To má usnadnit jejich přehrávání, přeposílání nebo komentování.

Otevřením jedné ze skladeb se ostatní zařadí do fronty v integrovaném multimediálním přehrávači. Při odeslání více souborů se tyto zobrazí v plovoucí bublině chatu. Stejně, jako u fotek, budou mít uživatelé na výběr mezi otevřením všech, nebo jednoho konkrétního souboru.

Další nové funkce

Další novinku ocení především správci kanálů na Telegramu, kteří dostanou nové nástroje pro sledování aktivity. Kromě statistik celého kanálu budou mít k dispozici informace až na úroveň jednotlivých příspěvků, včetně seznamu veřejných kanálů, na které byl příspěvek přeposlán.

Uživatelé Telegramu se zařízeními s operačním systémem Android se dále mohou těšit na nové animace. Ty mají doprovázet a graficky zpestřovat odesílání zpráv a přepínání skladeb v hudebním přehrávači. Kromě toho budou moci při prohlížení přijaté fotografie provést její úpravu a obratem ji odeslat zpět – snímky tedy nebude nutné stahovat a následně opětovně nahrávat.

Konečně poslední novinkou jsou animované emoji s halloweenskou tématikou. V tomto případě stačí poslat zprávu, obsahující jen příslušný obrázek, který se po odeslání zobrazí jako animace. Čeká na vás například otevírající se rakev, zombík, pavouk, upír či netopýr. Aktualizace aplikace Telegram na verzi 7.2 je již dostupná ke stažení jak v Obchodě Google Play, tak v Apple App Store.

Diskuze (1) Další článek: Velký skok kupředu: Test grafické karty Asus TUF GeForce RTX 3080 O10G

Témata článku: Internet, Android, iOS, Mobilní aplikace, Chat, Telegram, Komunikace, Aktualizace, Instant Messaging, Aplikace Telegram, Novinka, Google Play, Aplikace, Skladba, Seznam skladeb, Nová verze, Halloween, Operační systém, Playlists, Apple APP store, Seznam, Telefony s Androidem na Heureka.czLék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Programujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Důkaz proti nepoctivým poskytovatelům internetu. ČTÚ spouští vlastní měřič rychlosti
Lukáš Václavík
Český telekomunikační úřad (ČTÚ)Připojení k internetuInternet
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy