Chat | Telegram | Komunikace

Nová verze Telegramu přináší animované profilovky či možnost poslat až 2 GB velký soubor

Telegram postupně nabírá na popularitě – v dubnu ohlásil více jak 400 milionů aktivních uživatelů. Stále tak doplňuje nové funkce a vylepšení. Aktuálně přidal profilová videa, lepší správu nových zpráv a navýšil i maximální limit pro posílaný soubor.

Komunikátor Telegram stále nestačí na Messenger či WhatsApp co se týče počtu uživatelů, neustále mu ale přibývají. Tvůrci se přitom snaží vytvářet funkce, kterými se právě od těchto dvou odliší. Oproti WhatsAppu je tak Telegram kompletně synchronizovaný a lze jej používat na více zařízeních současně (na čemž ale WhatsApp po letech pracuje také). Liší se ale třeba i limitem pro maximální velikost zasílaného souboru – na WhatsAppu máte 16 MB, na Telegramu nově pošlete soubor až o velikosti 2 GB.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Profilová fotografe je nuda, teď můžete mít i video.

Novinek je přitom více. Telegram má již poměrně dlouho animované nálepky (které Whatsapp nedávno přinesl také), nyní jde ale dál a umožňuje nastavit video jako profilovou fotografii. V seznamu konverzací nově také ukáže namísto ikony fotografie rovnou její malý náhled a zprávy od uživatelů, které nemáte v kontaktech, automaticky dá do archivovaných zpráv, aby vás nerušily. Toto chování lze ale v nastavení vypnout/zapnout.

Administrátoři skupinových chatů se mohou těšit na statistiky využití – pokud máte ve skupině více jak 500 uživatelů, můžete vidět odkud pocházejí, kdo je nejaktivnější apod. Do budoucna počítá služba se snížením limitu na 100 uživatelů. Nechybí ani další animovaná emoji – stačí odeslat třeba 😱 a místo běžného znaku uvidíte animovanou nálepku. Na Androidu jsme se také dočkali nového ovládání hudebního přehrávače pro příchozí a odchozí audiosoubory a možnosti ořezání videa ještě, než ho odešlete.

Desktopová verze pak přichází s možností až 3 přihlášených účtů zároveň mezi kterými lze snadno přepínat. Na telefonech je tato funkce dostupná již několik let a na počítačích bylo doposud nutné využít alternativního klienta Unigram. Zároveň stále platí, že není nutné mít online telefon, abyste desktopovou verzi mohli využít, fungují zcela nezávisle.

Jediná velká funkce, která komunikátoru tak ještě chybí, jsou videohovory. Ty by ale měly přijít ještě letos. Telegram je dostupný na webu i jako aplikace pro Android a iOS.

Diskuze (7) Další článek: Jak stáhnout video z Facebooku

Témata článku: Software, Internet, Android, Chat, Telegram, iOS, Aktualizace, Mobilní aplikace, WhatsApp, Soubor, Instant Messaging, Komunikace, Unigram, Profi, Prof, Uživatelé, Nová verze, Velký soubor, Verze, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

** RAM je po procesoru druhým nejdůležitějším HW parametrem ** Stará se o rychlý multitasking a o svižné načítání dat ** Věděli jste, kolik v RAM průměrně zabírá Android 12?

Martin Chroust
Virtuální RAMOperační paměť
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Skenujte telefonem. Podívejte se, co všechno umí bezplatná aplikace Microsoft Lens

Skenujte telefonem. Podívejte se, co všechno umí bezplatná aplikace Microsoft Lens

Aplikací pro skenování dokumentů je celá řada, nicméně Lens od Microsoftu těží z napojení na OneDrive nebo možností přímého exportu do Wordu.

Jakub Michlovský
NávodyMobilní aplikaceMicrosoft
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony