Chat | Telegram | Komunikace

Nová verze Telegramu přináší animované profilovky či možnost poslat až 2 GB velký soubor

Telegram postupně nabírá na popularitě – v dubnu ohlásil více jak 400 milionů aktivních uživatelů. Stále tak doplňuje nové funkce a vylepšení. Aktuálně přidal profilová videa, lepší správu nových zpráv a navýšil i maximální limit pro posílaný soubor.

Komunikátor Telegram stále nestačí na Messenger či WhatsApp co se týče počtu uživatelů, neustále mu ale přibývají. Tvůrci se přitom snaží vytvářet funkce, kterými se právě od těchto dvou odliší. Oproti WhatsAppu je tak Telegram kompletně synchronizovaný a lze jej používat na více zařízeních současně (na čemž ale WhatsApp po letech pracuje také). Liší se ale třeba i limitem pro maximální velikost zasílaného souboru – na WhatsAppu máte 16 MB, na Telegramu nově pošlete soubor až o velikosti 2 GB.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Profilová fotografe je nuda, teď můžete mít i video.

Novinek je přitom více. Telegram má již poměrně dlouho animované nálepky (které Whatsapp nedávno přinesl také), nyní jde ale dál a umožňuje nastavit video jako profilovou fotografii. V seznamu konverzací nově také ukáže namísto ikony fotografie rovnou její malý náhled a zprávy od uživatelů, které nemáte v kontaktech, automaticky dá do archivovaných zpráv, aby vás nerušily. Toto chování lze ale v nastavení vypnout/zapnout.

Administrátoři skupinových chatů se mohou těšit na statistiky využití – pokud máte ve skupině více jak 500 uživatelů, můžete vidět odkud pocházejí, kdo je nejaktivnější apod. Do budoucna počítá služba se snížením limitu na 100 uživatelů. Nechybí ani další animovaná emoji – stačí odeslat třeba 😱 a místo běžného znaku uvidíte animovanou nálepku. Na Androidu jsme se také dočkali nového ovládání hudebního přehrávače pro příchozí a odchozí audiosoubory a možnosti ořezání videa ještě, než ho odešlete.

Desktopová verze pak přichází s možností až 3 přihlášených účtů zároveň mezi kterými lze snadno přepínat. Na telefonech je tato funkce dostupná již několik let a na počítačích bylo doposud nutné využít alternativního klienta Unigram. Zároveň stále platí, že není nutné mít online telefon, abyste desktopovou verzi mohli využít, fungují zcela nezávisle.

Jediná velká funkce, která komunikátoru tak ještě chybí, jsou videohovory. Ty by ale měly přijít ještě letos. Telegram je dostupný na webu i jako aplikace pro Android a iOS.

Diskuze (7) Další článek: Jak stáhnout video z Facebooku

Témata článku: Software, Internet, Android, Chat, Aktualizace, iOS, Mobilní aplikace, WhatsApp, Instant Messaging, Telegram, Komunikace, Soubor, Nová verze, Velký soubor, Unigram, Verze, Uživatelé


Určitě si přečtěte

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 233

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

** Po dvou měsících tu máme další linuxovou kopii ** Tentokrát jde o imitaci Desítek ** Sestavili ji brazilští geekové nad Ubuntu

Jakub Čížek | 135

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 88


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11