Nová verze kancelářského balíku 602Pro PC SUITE 2000 bude zadarmo

Software602 se rozhodl k ráznému kroku a od nové verze kancelářského balíku 602Pro PC SUITE 2000 bude tento dostupný zdarma. Jediné, co se bude platit, bude podpora produktu, pokud ji budete vyžadovat.
Společnost Software602 se rozhodla rozdávat svůj kancelářský balík 602Pro PC SUITE 2000 zdarma pro všechny uživatele Windows ve firemním i domácím sektoru; příjem z tohoto produktu mají tvořit služby. Některé ostatní produkty od Software602 však šly s cenou nahoru a platit se bude i za verze, které obsahují produkty třetích stran.

Společnost Software602 analyzovala “změněné podmínky na softwarovém trhu v oblasti kancelářského softwaru” a rozhodla se těmto podmínkám přizpůsobit svoji dosavadní obchodní politiku – novou verzi svého kancelářského softwaru 602Pro PC SUITE 2000 (předpokládané datum uvedení na trh je 14. února 2000) uvolní zdarma pro všechny uživatele Windows ve firemním i domácím sektoru. 602Pro PC SUITE 2000 má podporovat formáty DOC, XLS (obojí bude pro verzi 97), avšak především nejmodernější internetový formát XML.

Technická podpora produktu bude pro ty uživatele, kteří ji budou potřebovat, a to za paušální cenu 480 Kč za běžný rok na jednu licenci. První měsíc po registraci bude tato podpora rovněž poskytována zdarma.

Software602 se tím podle svého vyjádření kloní v základním souboji koncepcí prodeje kancelářského softwaru, který vedou Microsoft (drahá licence, služby jsou v ceně licence) se Sun Microsystems, právě na stranu Sunu (ten poskytuje licenci Star Office zdarma pro různé platformy, služby budou také placené).

Pro Software602 už kancelářský balík také pravděpodobně není nosným produktem – Software602 dnes živí čtyři klíčové oblasti:

  • Produkty pro LAN (a stolní počítače)
  • Komunikace
  • Databáze
  • Podnikání
WinBase602 SQL Server přitom bude od verze 6.1 také k dispozici zdarma, za poplatek bude pouze přístup k SQL Serveru a technická podpora. Software602 hodlá tímto krokem začít naplňovat heslo “Neplaťte za technologii, plaťte za její využívání!”

Produkty pro LAN a komunikační produkty od Software602 jsou známy. Mezi produkty pro podnikání patří LAN Podnikatel – síťová instalace textového a tabulkového procesoru, tiskopisy, právní smlouvy, obchodní zákoník, daňové zákony sdílené přes browser, apod.

Do aplikací třetích stran patří WinVabank – ekonomický systém pro malé a střední firmy; a Eco21 – informační systém pro větší firmy, který má vazbu na 602E-Shop. Rovněž sem patří podpora rychlého vyhledávání textů od Verity a manažerská nadstavba IS pro podporu rozhodování – MIS Media.

Živě komentuje: Každá nahraná licence produktu na PC může pro jakoukoliv konkurenci znamenat “ucpanou zásuvku”. Pro Sun Microsystems s jeho zdarma Star Officem znamená toto ucpávání zásuvek finanční oslabování Microsoftu, a tím vytváření lepší pozice k vlastnímu přežití. Sun má sice celosvětový obrat hodně přes 10 miliard dolarů, na technologickou firmu která žije ze serverů a operačního systému Solaris, to však zase není tak mnoho. Na Sun totiž tlačí shora se svými servery a Unixy velcí vlčáci – IBM, HP a Compaq, zdola je to právě Microsoft s Windows v jakékoliv podobě.

Software602 se dnes zase snaží tvářit, jako by se jej hegemonie Microsoftu v oblasti kancelářského softwaru netýkala – dnes už má jiné nosné produkty – pro LAN, pro podnikatele, atd. Software602 však bývala na našem trhu jedničkou právě v oblasti kancelářského softwaru. Proč se tedy zákazníkům opět razantně nepřipomenout?

Právě zákazník zde sehraje rozhodující roli – pokud uvěří kompatibilitě s de facto standardy DOC a XLS jak u Star Office, tak u 602Pro PC SUITE 2000 od Software602, může to znamenat pro Microsoft bolení hlavy; funkčnost je u všech zmíněných produktů více než dostačující. Tedy, pokud bude Star Office včas lokalizován (do národních jazyků), a pokud jsou ostatní produkty Software602 natolik nosné, že opravdu může rozdávat 602Pro PC SUITE 2000 zdarma a financovat jeho další šolíchání (především přizpůsobování formátů) z prodeje služeb.

Diskuze (10) Další článek: Computer 1/00

Témata článku: Tiskopisy, Drahá licence, Bude, Zásuvka, Verze, Produkt, Daňové zákony, KANCELAR, Kancelář, Celosvětový obrat, PC Suite, Kancelářský balík, Star, Balík, Komunikační produkt, .doc, Suite, Software zdarmaPřehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Základem obrany je rozpoznat problém. Tohle jsou největší bezpečnostní hrozby s ukázkami z praxe

Základem obrany je rozpoznat problém. Tohle jsou největší bezpečnostní hrozby s ukázkami z praxe

Existují desítky různých hrozeb a útoků. Často se třeba útočí na konkrétní hardware, specifickou verzi softwaru nebo máte to „štěstí“ a jste prostě slavní. Najdou se ale i zcela obecné hrozby, které se mohou a často i týkají každého z nás.

Jakub Michlovský
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Není to tak dlouho po vydání a modeři už mají žně.

Michal Maliarov
GTA San AndreasModifikace