Nová verze IE pro jablíčka bude v lednu

Společnost Microsoft by měla na MacWorldu, který začíná 4. ledna v San Franciscu, uvést novou verzi svého Internet Exploreru.
Společnost Microsoft by měla na MacWorldu, který začíná 4. ledna v San Franciscu, uvést novou verzi svého Internet Exploreru. Nebude to však „pětka“ pro Windows, ale verze 4.5 pro platformu Macintosh. Mezi novými vlastnostmi lze najít podporu vyhledávací technologie od Apple s názvem Sherlock, zrychlení (nahrávání programu by mělo být dvakrát rychlejší), podporu současného prohlížení více stránek či automatického formátování tisku podle rozměru stránky.

Živě komentuje: Válka mezi prohlížeči pro platformu MS Windows NT/9x je prakticky u konce (rozdíl mezi podíly obou největších konkurentů se bude opět zvyšovat, ale na opačnou stranu, než tomu bylo v minulosti). Lze předpokládat, že se Microsoft bude snažit v této oblasti prosazovat více a více také na dalších operačních systémech. Jedním z důkazů je právě ohlášené uvedení Internet Exploreru pro jablíčka. Pro uživatele je potěšitelný fakt, že se nejedná o čistou portaci na jinou platformu, ale budou podporovány některé vnitřní vlastnosti Macintosh OS 8.5, jako je již zmíněná technologie Sherlock. V lednu uvidíme, jak to také je s údajným 30 násobným zrychlením ve zobrazování stránky – tedy pokud je již v paměti.

Váš názor Další článek: Jaké je umístění tiskových souborů?

Témata článku: Microsoft, Internet, San Francisco, Verze, LED, Sherlock, Macintosh


Určitě si přečtěte

Na čem běží Seznam.cz: Běžný standard už nestačí, přechází na vlastní cloud i servery

Na čem běží Seznam.cz: Běžný standard už nestačí, přechází na vlastní cloud i servery

** Seznam nám prozradil detaily k jeho nové platformě SCIF ** V rámci jednoho privátního cloudu sjednocuje většinu služeb ** Vedle softwaru vyvíjí i vlastní hardware

Karel Javůrek | 14

Moral machine: Už víme, zdali je lepší zabít psy, sebe nebo matky na přechodu

Moral machine: Už víme, zdali je lepší zabít psy, sebe nebo matky na přechodu

** Jak byste se sami vypořádali s tramavajovým dilematem? ** Vědci před lety spustili globální dotazník ** Nyní se pochlubili s výsledky

Jakub Čížek | 150Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů