Nová verze IE pro jablíčka bude v lednu

Společnost Microsoft by měla na MacWorldu, který začíná 4. ledna v San Franciscu, uvést novou verzi svého Internet Exploreru.
Společnost Microsoft by měla na MacWorldu, který začíná 4. ledna v San Franciscu, uvést novou verzi svého Internet Exploreru. Nebude to však „pětka“ pro Windows, ale verze 4.5 pro platformu Macintosh. Mezi novými vlastnostmi lze najít podporu vyhledávací technologie od Apple s názvem Sherlock, zrychlení (nahrávání programu by mělo být dvakrát rychlejší), podporu současného prohlížení více stránek či automatického formátování tisku podle rozměru stránky.

Živě komentuje: Válka mezi prohlížeči pro platformu MS Windows NT/9x je prakticky u konce (rozdíl mezi podíly obou největších konkurentů se bude opět zvyšovat, ale na opačnou stranu, než tomu bylo v minulosti). Lze předpokládat, že se Microsoft bude snažit v této oblasti prosazovat více a více také na dalších operačních systémech. Jedním z důkazů je právě ohlášené uvedení Internet Exploreru pro jablíčka. Pro uživatele je potěšitelný fakt, že se nejedná o čistou portaci na jinou platformu, ale budou podporovány některé vnitřní vlastnosti Macintosh OS 8.5, jako je již zmíněná technologie Sherlock. V lednu uvidíme, jak to také je s údajným 30 násobným zrychlením ve zobrazování stránky – tedy pokud je již v paměti.

Váš názor Další článek: Jaké je umístění tiskových souborů?

Témata článku: Microsoft, Internet, Verze, Macintosh, LED, Sherlock, San Francisco

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů