Nová verze eKomunikátoru od eBanky

Majitelé Firemních účtů u eBanky mohou nyní využívat nové verze eKomunikátoru, který dále zlepšuje komfort obsluhy účtu.
Majitelé Firemních účtů u eBanky mohou nyní využívat nové verze eKomunikátoru, který dále zlepšuje komfort obsluhy účtu.

Speciální software, eKomunikátor, umožňuje bezpečný přenos dávek s daty po Internetu. Princip je následující: klient ve svém účetním systému připraví údaje pro hromadný příkaz a jako dávku je pošle do programu eKomunikátor. Zde ji účetní firmy opatří autorizací a zmocněné osoby svými digitálními podpisy. Před odesláním dávky po Internetu eKomunikátor dávku zašifruje. V eBance se dávka nejprve rozšifruje. Poté je předána do Klientského systému, kde proběhne kontrola autorizace a ověření digitálních podpisů. Příkazy splňující všechny náležitosti eBanka provede během několika minut. Příkazy, u nichž chybí například digitální podpis zmocněné osoby (např. majitele firmy), zůstávají v Klientském systému jako nezrealizované do doby, kdy bude podpis k dávce nebo jednotlivým příkazům dodatečně připojen. Podpis je možno doplnit prostřednictvím Mobilního nebo Osobního Elektronického klíče z kteréhokoliv počítače s přístupem na Internet. Toto řešení umožňuje odeslat účetní firmy platební příkazy do eBanky. Majitel pak může – i když je na služební cestě v New Yorku – příkazy prostřednictvím webové stránky eBanky zkontrolovat a podepsat, což umožní jejich provedení.

Nová verze eKomunikátoru zlepšuje především komfort v nastavení a jeho obsluze. Zohlednila mnohé připomínky a zkušenosti uživatelů. Ryze kosmetickou záležitostí je přejmenování z E-komunikátoru na eKomunikátor, aby název odpovídal novému jménu eBanka.

Další významné změny:

  • do jednoho programu byly integrovány aplikace pro Manuální zpracování a Klíče, které se nyní spouští přímo z prostředí eKomunikátoru.
  • adresy pro komunikaci s eBankou jsou nyní nastavovány automaticky. V případě, že selže odesílání na jednu adresu ze seznamu, eKomunikátor automaticky přeposílá dávku na další, uvedenou v seznamu adres.
  • upraveny byly i části týkající se Klíčů a Manuálního zpracování dávek. Přibyly například hromadné změny data splatnosti dávky nebo změny kódu banky plátce na 2400, číselníky kódů bank a konstantních symbolů. Manuální zpracování nově umožňuje editovat výpisy přijaté v elektronickém ABO formátu. Platební příkazy lze ukládat jako Vzory, které je možné kdykoliv vyvolat a použít k zadání příkazu do dávky.
  • nově je doplněna také podpora tisku platebních příkazů a výpisů.
  • Manuální zpracování je určeno pro firmy, jejichž účetní systém nepodporuje export dávek v ABO formátu. Na druhou stranu je ho možné použít také jako prostředek kontroly dávky před odesláním. Manuální zpracování odhalí veškeré chybné příkazy a barevně je označí. Je tedy možné příkaz opravit a tím získat jistotu, že odesílaná dávka je skutečně v pořádku. Ušetří se čas marnými pokusy o odeslání, neboť eBanka dávku, obsahující chybné příkazy, odmítne převzít ke zpracování.
  • nejdůležitější změnou ve verzi 3.1 je podpora Mobilního Elektronického klíče, který může nahradit tradiční modrou „kalkulačku“, tedy Osobní Elektronický klíč. eBanka tak rozšiřuje jeho možnosti použití i na Firemní účty.
eKomunikátor má v eBance unikátní pozici. Zatímco ostatní komunikační kanály eBanky dovolují spojení s bankou prakticky z libovolného místa na světě, eKomunikátor lze využít jen na počítači, kde je nainstalován. Díky tomu může nabídnout komfort obsluhy účtu a plateb vyplývající z povahy běžného počítačového programu, který je ale eBankou poskytován k účtu zdarma. Pro bezpečnou a pohodlnou práci s Firemním účtem eBanky je eKomunikátor téměř nutností.
Váš názor Další článek: Jaký bude procesor Tualatin?

Témata článku: Software, Internet, Bezpečný přenos, Dávky, Osobní klíč, Platební systém, Účetní software zdarma, Verze


Určitě si přečtěte

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 73

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu