Nová verze eKomunikátoru od eBanky

Majitelé Firemních účtů u eBanky mohou nyní využívat nové verze eKomunikátoru, který dále zlepšuje komfort obsluhy účtu.
Majitelé Firemních účtů u eBanky mohou nyní využívat nové verze eKomunikátoru, který dále zlepšuje komfort obsluhy účtu.

Speciální software, eKomunikátor, umožňuje bezpečný přenos dávek s daty po Internetu. Princip je následující: klient ve svém účetním systému připraví údaje pro hromadný příkaz a jako dávku je pošle do programu eKomunikátor. Zde ji účetní firmy opatří autorizací a zmocněné osoby svými digitálními podpisy. Před odesláním dávky po Internetu eKomunikátor dávku zašifruje. V eBance se dávka nejprve rozšifruje. Poté je předána do Klientského systému, kde proběhne kontrola autorizace a ověření digitálních podpisů. Příkazy splňující všechny náležitosti eBanka provede během několika minut. Příkazy, u nichž chybí například digitální podpis zmocněné osoby (např. majitele firmy), zůstávají v Klientském systému jako nezrealizované do doby, kdy bude podpis k dávce nebo jednotlivým příkazům dodatečně připojen. Podpis je možno doplnit prostřednictvím Mobilního nebo Osobního Elektronického klíče z kteréhokoliv počítače s přístupem na Internet. Toto řešení umožňuje odeslat účetní firmy platební příkazy do eBanky. Majitel pak může – i když je na služební cestě v New Yorku – příkazy prostřednictvím webové stránky eBanky zkontrolovat a podepsat, což umožní jejich provedení.

Nová verze eKomunikátoru zlepšuje především komfort v nastavení a jeho obsluze. Zohlednila mnohé připomínky a zkušenosti uživatelů. Ryze kosmetickou záležitostí je přejmenování z E-komunikátoru na eKomunikátor, aby název odpovídal novému jménu eBanka.

Další významné změny:

  • do jednoho programu byly integrovány aplikace pro Manuální zpracování a Klíče, které se nyní spouští přímo z prostředí eKomunikátoru.
  • adresy pro komunikaci s eBankou jsou nyní nastavovány automaticky. V případě, že selže odesílání na jednu adresu ze seznamu, eKomunikátor automaticky přeposílá dávku na další, uvedenou v seznamu adres.
  • upraveny byly i části týkající se Klíčů a Manuálního zpracování dávek. Přibyly například hromadné změny data splatnosti dávky nebo změny kódu banky plátce na 2400, číselníky kódů bank a konstantních symbolů. Manuální zpracování nově umožňuje editovat výpisy přijaté v elektronickém ABO formátu. Platební příkazy lze ukládat jako Vzory, které je možné kdykoliv vyvolat a použít k zadání příkazu do dávky.
  • nově je doplněna také podpora tisku platebních příkazů a výpisů.
  • Manuální zpracování je určeno pro firmy, jejichž účetní systém nepodporuje export dávek v ABO formátu. Na druhou stranu je ho možné použít také jako prostředek kontroly dávky před odesláním. Manuální zpracování odhalí veškeré chybné příkazy a barevně je označí. Je tedy možné příkaz opravit a tím získat jistotu, že odesílaná dávka je skutečně v pořádku. Ušetří se čas marnými pokusy o odeslání, neboť eBanka dávku, obsahující chybné příkazy, odmítne převzít ke zpracování.
  • nejdůležitější změnou ve verzi 3.1 je podpora Mobilního Elektronického klíče, který může nahradit tradiční modrou „kalkulačku“, tedy Osobní Elektronický klíč. eBanka tak rozšiřuje jeho možnosti použití i na Firemní účty.
eKomunikátor má v eBance unikátní pozici. Zatímco ostatní komunikační kanály eBanky dovolují spojení s bankou prakticky z libovolného místa na světě, eKomunikátor lze využít jen na počítači, kde je nainstalován. Díky tomu může nabídnout komfort obsluhy účtu a plateb vyplývající z povahy běžného počítačového programu, který je ale eBankou poskytován k účtu zdarma. Pro bezpečnou a pohodlnou práci s Firemním účtem eBanky je eKomunikátor téměř nutností.
Váš názor Další článek: Jaký bude procesor Tualatin?

Témata článku: Software, Internet, Osobní klíč, Platební systém, Verze, Bezpečný přenos, Dávky, Účetní software zdarma


Určitě si přečtěte

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

** Jak uložit soubory, aby vydržely vnoučatům? ** A co kdyby měly přečkat celá staletí? ** Teď se o to pokouší GitHub a je to oříšek i pro lingvisty

Jakub Čížek | 118

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 105

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 86

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 76

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 108


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11