Chytrá domácnost | Kamera | Netatmo

Nová venkovní kamera Netatmo odradí zloděje ohlušující sirénou

Netatmo zahájilo předprodej své nové venkovní bezpečnostní kamery Smart Outdoor Camera with Siren. Jak naznačuje poslední slovo v názvu, hlavní novinkou je výkonná siréna s hlasitostí až 105 decibelů, jejímž cílem je odradit případné vetřelce. Lze ji aktivovat ručně z mobilní aplikace poté, co obdržíte upozornění, že do sledovaného prostoru vstoupila nezvaná osoba.

V aplikaci je možné nastavit nejen citlivost, ale také zóny, jejichž narušení má být avizováno majiteli. Novinka je kompatibilní s chytrými asistenty Amazon Alexa, Apple HomeKit a Google Assistant. Díky tomu můžete například zapnout osvětlení kamery hlasovým příkazem.

Kamera s „ječákem“

Kamera spolupracuje s aplikací Netatmo v chytrém telefonu, ve které lze sledovat jak přímý přenos, tak i pořízené záznamy. Dokáže rozeznávat lidi, zvířata a auta a posílat upozornění v případech, kdy zachytí něco neobvyklého.

Stejně, jako předchozí generace, je i tato vybavena stmívatelným LED světlem s výkonem 12 wattů, které se rozsvítí v definovaných případech. Může tak plnit roli pohybového čidla s dohledem až 20 metrů a za tmy osvětlovat prostor před domem. To se hodí například při pozdních návratech domů.

Kamera je vybavena širokoúhlým objektivem s úhlem záběru 100 stupňů, disponuje infračerveným nočním viděním na vzdálenost až 15 metrů a pořizuje záznam v rozlišení 1920 × 1080 obrazových bodů. Záznamy ukládá na paměťovou kartu microSD s kapacitou až 32 GB, odkud je lze nahrávat na FTP server nebo cloudový disk Dropbox.

Další funkce

Venkovní kamera Netatmo Smart Outdoor Camera with Siren vyžaduje pro instalaci přívod elektřiny a bezdrátovou síť. Po namontování je nutné ji spárovat s aplikací a připojit k Wi-Fi (podporuje standardy 802.11 b/g/n na frekvenci 2,4 GHz). Následně je možné k ní přistupovat z jakéhokoli místa na světě, kde je dostupný internet. Kromě aplikací pro Android a iOS je dispozici také webová aplikace pro dvě nejnovější verze prohlížečů Chrome, Safari, Firefox a Internet Explorer.

Zařízení s rozměry 50 × 200 × 100 milimetrů má jednolitý hliníkový plášť, v přední části pak najdeme odolný plast a sklo. Je určeno pro provoz v teplotách mezi -20 °C až 50 °C. Součástí balení je montážní sada a základní paměťová karta microSD Class 10 s kapacitou 8 GB.

Kameru lze předobjednat v oficiálním e-shopu Netatmo za ne právě lidovou cenu 9199,99 Kč. Výrobce, alespoň prozatím, neposkytuje žádné množstevní slevy. Proti variantě bez sirény si tak zájemci připlatí poměrně citelných 1200 korun.

Diskuze (7) Další článek: Mobily budou rychlejší a úspornější. ARM uvedl novinky včetně superjádra Cortex-X1

Témata článku: Apple, Internet, Android, Chrome, iOS, Firefox, Chytrá domácnost, Safari, Dropbox, Internet Explorer, Wi-Fi, Kamera, Google Asistent, Apple HomeKit, Netatmo, Amazon Echo, Paměťová karta, Kam, Přívod, Zloděj, Siréna, Outdoor Camera, Záznam, CZK, Google Assistant, Chytrá domácnost na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Méně známé funkce Total Commanderu: Užitečné tipy na vestavěné funkce i doplňky

Méně známé funkce Total Commanderu: Užitečné tipy na vestavěné funkce i doplňky

Total Commander je jedním z nejúspěšnějších správců souborů se dvěma panely vedle sebe. Vyhovuje především uživatelům zvyklým na tento typ souborových manažerů už z dob MS DOSu. Vybrali jsme funkce, které možná neznají ani dlouholetí uživatelé.

Karel Kilián
Total CommanderTipySoftware
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony