Nová varianta červa „Beagle.AI" umí vypnout firewall

Antivirové společnosti po delší době relativního klidu zaznamenaly novou verzi červa  Beagle.AI, která hned od svého vzniku vykazuje poměrně vysokou úspěšnost v šíření.

Červ ve většině případů přichází jako příloha emailu ve formě ZIP souboru. Po spuštění červ umístí na napadený počítač do složky Windows\SYSTEM vlastní kopii v podobě souboru DORIOT.EXE. Do stejné složky je umístěn i další exe soubor GDQFW.exe, mající za úkol stahování Trojského koně z Internetu.

Stahovaný trojský kůň může pocházet z jedné z více než 130 webových adres a po případném stažení se usídlí ve složce Windows pod jménem _re_file.exe.
Ve Windows 2000, XP a 2003 tato stažená komponenta zastaví a zakáže službu Internet Connection Firewall (ICF) / Internet Connection Sharing (ICS). V zájmu svého utajení ukončuje ještě několik dalších definovaných procesů antivirů a bezpečnostních řešení.

Antivirové společnosti již ve většině případů novou verzi červa zapracovaly do svých antivirových definicí, nicméně i tak dávejte pozor na podezřelé emaily.

 

Diskuze (17) Další článek: Přehled programů pro budoucí řidiče

Témata článku: Internet, Windows, Firewall, Bezpečnostní složka, Červ, Nová varianta, Trojský kůň, Varianta, Případné stažení, Stahovaný soubor


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 34


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky