Apple | AirPods

Nová sluchátka Applu prakticky nelze opravit, odhalil rozbor

Je to několik dní, co Apple představil svá nová sluchátka AirPods Pro a zatím sklízejí převážně pozitivní recenze. Většina lidí se shoduje, že zní poznatelně lépe než předchozí AirPods 2. Web iFixit ve svém tradičním rozboru ale odhalil, že v jednom bodě za svými předchůdci tragicky zaostávají – prakticky je nelze opravit.

iFixit opravitelnost nových sluchátek hodnotí jako „nepraktickou a neekonomickou“, tedy když byste se je přeci jen pokoušeli opravit, stálo by to tolik peněz, že je lepší si rovnou pořídit nová. Že je opravitelnost de facto nulová, zjistila i novinářka webu Wired, které zástupce Applu potvrdil, že sluchátka není možné opravovat kvůli lepidlu, kterým je jejich vnitřek spojen.

To ze sluchátek dělá poměrně luxusní a nákladnou položku, jelikož firma je prodává za 7 200 korun. A když je majitel poškodí, nezbude nic jiného než zaplatit dalších 7 200 korun.

Jediná věc, která je vyměnitelná, jsou silikonové polštářky, kterými jsou AirPods Pro vybaveny. Tyto polštářky jsou rovněž hlavním vizuálním odlišením od předchozí generace, která byla celá plastová. Prvotní reakce změnu oceňují, v uších mají být příjemnější.

Rozborka iFixit vedle špatné opravitelnosti rovněž odhalila, že AirPods Pro skutečně mají aktualizovaný vnitřek. Velkou novinkou jsou funkce Active Noise Cancellation, tedy aktivní potlačení okolního hluku, kterou ve sluchátkách vykonává obrácený mikrofon, plus kapacitní ovládání.  Díky těmto vychytávkám jsou AirPods Pro o třetinu těžší než jejich předchůdci.

Dalším novým kusem hardwaru je knoflíková baterie, která se nyní nachází v hlavní části sluchátek. Dřívější AirPods měly baterii v tyčce, která více vystupovala. iFixit upozorňuje, že podobná knoflíková baterie se nachází v Samsung Galaxy Buds, jen v případě sluchátek od Applu není vyměnitelná, zatímco v případě Samsung sluchátek ano.

Diskuze (111) Další článek: Netflix bude propagovat svůj seriál za pomoci podcastu. Dostupný bude exkluzivně na Spotify

Témata článku: Apple, Baterie, Samsung, Sluchátka, AirPods, Sluchátko, Rozbor, Polštářek, Wired, Samsung Galaxy Buds

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky