Apple | AirPods

Nová sluchátka Applu prakticky nelze opravit, odhalil rozbor

Je to několik dní, co Apple představil svá nová sluchátka AirPods Pro a zatím sklízejí převážně pozitivní recenze. Většina lidí se shoduje, že zní poznatelně lépe než předchozí AirPods 2. Web iFixit ve svém tradičním rozboru ale odhalil, že v jednom bodě za svými předchůdci tragicky zaostávají – prakticky je nelze opravit.

iFixit opravitelnost nových sluchátek hodnotí jako „nepraktickou a neekonomickou“, tedy když byste se je přeci jen pokoušeli opravit, stálo by to tolik peněz, že je lepší si rovnou pořídit nová. Že je opravitelnost de facto nulová, zjistila i novinářka webu Wired, které zástupce Applu potvrdil, že sluchátka není možné opravovat kvůli lepidlu, kterým je jejich vnitřek spojen.

To ze sluchátek dělá poměrně luxusní a nákladnou položku, jelikož firma je prodává za 7 200 korun. A když je majitel poškodí, nezbude nic jiného než zaplatit dalších 7 200 korun.

Jediná věc, která je vyměnitelná, jsou silikonové polštářky, kterými jsou AirPods Pro vybaveny. Tyto polštářky jsou rovněž hlavním vizuálním odlišením od předchozí generace, která byla celá plastová. Prvotní reakce změnu oceňují, v uších mají být příjemnější.

Rozborka iFixit vedle špatné opravitelnosti rovněž odhalila, že AirPods Pro skutečně mají aktualizovaný vnitřek. Velkou novinkou jsou funkce Active Noise Cancellation, tedy aktivní potlačení okolního hluku, kterou ve sluchátkách vykonává obrácený mikrofon, plus kapacitní ovládání.  Díky těmto vychytávkám jsou AirPods Pro o třetinu těžší než jejich předchůdci.

Dalším novým kusem hardwaru je knoflíková baterie, která se nyní nachází v hlavní části sluchátek. Dřívější AirPods měly baterii v tyčce, která více vystupovala. iFixit upozorňuje, že podobná knoflíková baterie se nachází v Samsung Galaxy Buds, jen v případě sluchátek od Applu není vyměnitelná, zatímco v případě Samsung sluchátek ano.

Diskuze (111) Další článek: Netflix bude propagovat svůj seriál za pomoci podcastu. Dostupný bude exkluzivně na Spotify

Témata článku: Apple, AirPods, Samsung, Baterie, Sluchátka, Polštářek, Rozbor, Sluchátko, Wired, Samsung Galaxy Buds, Kus hardwaru


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 8

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

** Přehled nejhorších počítačů na světě ** Šílené konstrukce a materiály ** Jak to dopadne, když se o počítač nestaráte

Karel Javůrek | 24

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 25

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

** Dlouhý betatest končí a nyní všichni mohou hrát přes internet ** Nemusíte žádné hry kupovat znovu. Jede to, co už máte v knihovnách na Steamu, Uplay, Battle.net a jinde ** Roční náklady odpovídají ceně jedné běžné hry

Tomáš Holčík | 53Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor