Apple | AirPods

Nová sluchátka Applu prakticky nelze opravit, odhalil rozbor

Je to několik dní, co Apple představil svá nová sluchátka AirPods Pro a zatím sklízejí převážně pozitivní recenze. Většina lidí se shoduje, že zní poznatelně lépe než předchozí AirPods 2. Web iFixit ve svém tradičním rozboru ale odhalil, že v jednom bodě za svými předchůdci tragicky zaostávají – prakticky je nelze opravit.

iFixit opravitelnost nových sluchátek hodnotí jako „nepraktickou a neekonomickou“, tedy když byste se je přeci jen pokoušeli opravit, stálo by to tolik peněz, že je lepší si rovnou pořídit nová. Že je opravitelnost de facto nulová, zjistila i novinářka webu Wired, které zástupce Applu potvrdil, že sluchátka není možné opravovat kvůli lepidlu, kterým je jejich vnitřek spojen.

To ze sluchátek dělá poměrně luxusní a nákladnou položku, jelikož firma je prodává za 7 200 korun. A když je majitel poškodí, nezbude nic jiného než zaplatit dalších 7 200 korun.

Jediná věc, která je vyměnitelná, jsou silikonové polštářky, kterými jsou AirPods Pro vybaveny. Tyto polštářky jsou rovněž hlavním vizuálním odlišením od předchozí generace, která byla celá plastová. Prvotní reakce změnu oceňují, v uších mají být příjemnější.

Rozborka iFixit vedle špatné opravitelnosti rovněž odhalila, že AirPods Pro skutečně mají aktualizovaný vnitřek. Velkou novinkou jsou funkce Active Noise Cancellation, tedy aktivní potlačení okolního hluku, kterou ve sluchátkách vykonává obrácený mikrofon, plus kapacitní ovládání.  Díky těmto vychytávkám jsou AirPods Pro o třetinu těžší než jejich předchůdci.

Dalším novým kusem hardwaru je knoflíková baterie, která se nyní nachází v hlavní části sluchátek. Dřívější AirPods měly baterii v tyčce, která více vystupovala. iFixit upozorňuje, že podobná knoflíková baterie se nachází v Samsung Galaxy Buds, jen v případě sluchátek od Applu není vyměnitelná, zatímco v případě Samsung sluchátek ano.

Diskuze (111) Další článek: Netflix bude propagovat svůj seriál za pomoci podcastu. Dostupný bude exkluzivně na Spotify

Témata článku: Apple, Baterie, Samsung, Sluchátka, AirPods, Sluchátko, Wired, Rozbor, Polštářek, Samsung Galaxy Buds


Určitě si přečtěte

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 28

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 67


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky