Nová RPK SecureMedia technologie pro streamované audio

26. ledna 2000
Computer 1/00 SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Společnost RPK Security přichází s novou proti-pirátskou technologií, která dokáže přehrávat streamované audio s vysokým stupněm ochrany.
V USA velmi významná společnost RPK Security, která se zabývá ochrannými technologiemi, přichází na trh s novinkou v podobě SecureMedia V2.0, což je nový systém ochrany přehrávání digitálních nahrávek, určený především pro formáty RealNetworks, RealSystem G2 a některé další. Tato nová technologie je cílena na systémy Solaris, Oracle - 8i database, Red Hat, VA Linux, Caldera OpenLinux a další.

RPK SecureMedia jako jediný produkt na trhu dokáže poskytnout celkovou ochranu digitálně zpracované hudební nahrávky s možností různého stupně autorizace a plného přístupu např. přehrávání daného audia či videa. Speciální systém průběžného šifrování dovoluje celou řadu možností a využití dané nahrávky jak v komerční sféře, tak i pro běžné přehrávání. Streamovaná hudební skladba obsahuje kompletní informace o dané nahrávce, licenční podrobnosti a původ nahrávky. RPK SecureMedia je jediným systémem, který dokáže přes Internet nebo Intranet streamovat cryptovaná audia za podpory RealNetworks Real Serveru 7.0. Každý se asi zeptá, jestli tyto technologie mají nějaký smysl. Odpověď je jednoznačná: ano mají, ale spíše v komerční sféře. Pro běžného uživatele bude tato technologie jen málo využitelná. Pomocí RPK SecureMedia bude možné vysílat přes Internet různé hudební či video vysílání, které bude možné sledovat se znalostí daného klíče. Tento způsob přenosu má spíše charakter PAY-TV, což je placené televizní vysílání. Propojenost se systémy podporující SDMI je více jak jasná. Využití je také možné při různých videokonferencích, vzdělávacích kurzech přes Internet a spoustě dalších příležitostí.

Při prvních testováních se ukázalo, že jde o technologii s dosti vysokým stupněm ochrany. Již dnes je možné celý systém zprovoznit jak na intranetové síti, tak i na samotném Internetu. Brzy se můžeme dočkat, že si zaplatíte za shlédnutý film či písničku přes Internet, protože RPK Security tuto možnost podporuje.

Diskuze (1) Další článek: Computer 1/00

Témata článku: Video, Technika, Internet, Audi, Běžné vysílání, Jasná odpověď, Jednoznačná odpověď, Str, Hudební skladba, Streamovaný film, Významná společnost, Technolog, Různé systémy, Nová technologie, Jediná možnost, Komerční sféraRusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android