Chytrá domácnost

Nová osobní váha Withings Body Scan změří i EKG a odhalí neuropatii

Zdroj: Withings
Nová osobní váha Withings Body Scan změří i EKG a odhalí neuropatii | Zdroj: Withings

Fracnouzská společnost Withings se po koupi i následném odtržení od Nokie stále věnuje vývoji chytrých zdravotních zařízení. Na CESu představila Body Scan. Označit jej za „osobní váhu“ už možná působí trochu urážlivě, zařízení toho umí mnohem víc.

Už předchůdce nazvaný Body Cardio toho zvládl hodně. Mimo hmotnosti odhadoval BMI, skladbu těla (poměr svalů, kostí, tuků a vody), měřil srdeční tep a rychlost pulzové vlny.

Body Scan navíc dostal madlo s elektrodami a navíjecím kabelem. Díky tomu slibuje ještě přesnější měření složení těla a přibylo též šestisvodové EKG, které má pomoci odhalovat srdeční arytmii / fibrilaci síní. Withings již EKG integrovalo do hodinek nebo tlakoměru. Zde by ale teoreticky měla analýza být nejpřesnější, protože elektrody se dotýkají vzdálenějších míst na těle.

Klepněte pro větší obrázek

Půjde také o vůbec první běžné spotřebitelské zařízení pro monitorování neuropatie dolních končetin (tím trpí například prezident Zeman). Zařízení má činnost nervů v chodidlech oskenovat během 30 sekund.

Kompletní měření všech veličin zabere minutu. Stačí se tedy bosýma nohama postavit na Body Scan, uchopit madlo a počkat na výsledek. Základní informace Withings zobrazí na barevném displeji, veškerá data pak přes Wi-Fi odešle do mobilní aplikace Health Mate. Na jedno nabití má Body Scan vydržet celý rok.

Withings Body Scan se začne prodávat až v druhé polovině roku, jakmile jej schválí americké a evropské úřady. Předpokládaná cena bude 300 eur (7500 Kč), dvojnásobek toho, co běžně stojí Body Cardio.

Diskuze (2) Další článek: Proč věříme lhářům aneb jaké strategie klamu na nás nejvíce zabírají

Témata článku: Zdraví, CES 2022, Wi-Fi, Chytrá domácnost, Tělo, Nokia, Madlo, Zařízení, Osobní váha, Scan, Body Cardio, Bmi, EKG, Zeman, Chytrá domácnost na Heureka.czIzrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy