Nová malá laserovka od IBM

Firma IBM představila novou laserovou tiskárnu s označením IBM Infoprint 12. Je určena jako nejlevnější laserová tiskárna firmy IBM pro malé kanceláře, domácí použití či pro studenty.
Firma IBM představila novou laserovou tiskárnu s označením IBM Infoprint 12. Je určena jako nejlevnější laserová tiskárna firmy IBM pro malé kanceláře, domácí použití či pro studenty.

Tiskárna obsahuje obě nejběžnější rozhraní pro tiskárny (Centronics i USB), a proto lze připojit prakticky ke každému dnešnímu počítači. Je určena jak pro operační systém MS Windows počítačů PC, tak i pro Mac OS počítačů Apple PowerMac a novějších.

Technické parametry tiskárny

název IBM Infoprint 12
zařazení laserová černobílá tiskárna
rozlišení (kvalita tisku) 1200 x 1200 dpi
rychlost tisku 12 stran za minutu
základní RAM 4 MB
rozšíření RAM o 64 MB
maximální velikost RAM 68 MB
procesor IBM RISC 32bit 66 MHz
jazyky PCL 5e, PCL 6
PostScript nemá, možno rozšířit
kapacita zásobníku 350 listů
výstupní zásobník 250 listů nahoře + 100 z boku
maximální tisková kapacita 20000 stran za měsíc
rozhraní Centronic (IEEE 1284) + USB 1.1
síťové rozhraní možno rozšířit na Fast Ethernet
rozměry 14,2" x 16,1" x 9,9"
hmotnost 25 liber
Tiskárna se začne celosvětově prodávat od 29. září tohoto roku. Přímo na serveru firmy IBM ji bude možné koupit za 399 USD. Záruka na tiskárnu je jeden rok, lze ji ovšem rozšířit.

Živě komentuje: Jestli vás pobouřila poznámka o levné tiskárně pro studenty, jednalo se o vyjádření firmy IBM, která má na mysli samozřejmě americké studenty a americké domácnosti. V českých podmínkách odpovídá laserová tiskárna těchto kvalit spíš středním kancelářským potřebám.

Firma IBM to přímo neuvádí, ale je skoro jisté, že procesor v tiskárně je z rodiny PowerPC. Ty známe nejen z počítačů IBM, ale též Apple iMac atd.

Diskuze (6) Další článek: Nový virus pro Windows 2000 pochází z České republiky

Témata článku: Apple, Windows, IBM, Malé levné tiskárny k pc, Tiskárny k počítači, Kancelářské potřeby, Levné tiskárny k počítači, Česká tisková kancelář, Rozšířená záruka

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů