Nová internetová prohlížečka pro GIS

Společnost BERIT uvedla na trh novou aplikaci WebViewer+, patřící do produktové řady PLUS.
Společnost BERIT uvedla na trh novou aplikaci WebViewer+, patřící do produktové řady PLUS. Třívrstvá aplikace typu klient-server, určená pro prohlížení grafických i popisných dat obsažených v projektech LIDS+, je koncipována pro provoz v rámci sítí typu internet, a to jak v jejich lokální (intranet) tak i globální (Internet) variantě. Jako hostitelské prostředí pro klientskou stranu aplikace slouží WWW prohlížeč.

Manipulace s grafickými daty probíhá metodou tzv. bezešvé mapy, uživatel tedy pouze interaktivně nadefinuje zájmovou geografickou oblast a aplikace následně zařídí zobrazení odpovídajících grafických elementů. Není tedy nutná znalost kladu mapových listů konkrétního projektu.

Popisná data jsou prezentována formou tabulky nebo formuláře. Data v tabulkách lze třídit podle libovolné položky, pomocí vstupního formuláře lze snadno zadávat omezující podmínky pro výběr požadovaných záznamů. Aplikace rovněž umožňuje zobrazování aktivních i pasivních detailů, tisk grafických i popisných dat či lokalizaci vybraných elementů.

Z důvodu bezpečnosti aplikace obsahuje plnou implementaci autentizace klienta při přihlašování k projektu a autorizaci pro přístup k jednotlivým typům dat (přístupová práva na kategorie, území, entity a atributy) dle definic obsažených v projektech LIDS+.

Zdroj: GEOinfo

Váš názor Další článek: Apache a CGI skripty VI. - reklamní bannery

Témata článku: Internet, GIS, WebView, Mapový list, Element


Určitě si přečtěte

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 243

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

** Po dvou měsících tu máme další linuxovou kopii ** Tentokrát jde o imitaci Desítek ** Sestavili ji brazilští geekové nad Ubuntu

Jakub Čížek | 144


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně