Nová GIS služba na webu vám prodá informace podle přání

Společnosti Autodesk a CACI zprovoznily on-line službu, pomocí které si můžete koupit informace třeba o tom, jaké sociální typy žijí ve vašem okolí a jaká je tam skladba mužů a žen. Zatím ale pouze ve Velké Británii.
Společnosti Autodesk a CACI zprovoznily on-line službu, pomocí které si můžete koupit informace třeba o tom, jaké sociální typy žijí ve vašem okolí a jaká je tam skladba mužů a žen. Zatím ale pouze ve Velké Británii.

Služba AreaData Online, za kterou zmiňované firmy obdržely mimo jiné i prestižní cenu 1999 Information Management GIS Project Award, používá technologii Autodesk MapGuide a jde o první on-line mapovací a datovou službu ve Velké Británii. Na jejím vývoji se podílel Autodesk, CACI, Business Geographics a jeho datový partner Ordnance Survey. Služba je rozsáhlou implementací řešení pro elektronickou komerci na bázi map.

AreaData Online uživatelům umožňuje koupit si na Internetu zprávy sestavené ze statistických a marketingových informací o jakékoli geografické oblasti Velké Británie. Poskytuje rychlou, podrobnou a cenově výhodnou alternativu pro zákazníky, kteří chtějí mít přístup k širokému spektru marketingových informací včetně socioekonomických a správních populačních informací typu věk/pohlaví, sociální typ, zaměstnanost, bytová situace, životní styl a výdajové zvyklosti. Tyto zprávy mohou pomáhat při rozhodování řídícím pracovníkům, například maloobchodníkům, kteří chtějí otevřít nové pobočky, realitním kancelářím, kteří hledají nové pozemky, restauratérům, kteří chtějí expandovat, dokonce i loteriím.

Bradford pokračuje: „Se službou AreaData Online se snadno a výhodně pracuje, takže zpřístupňuje geospecifické analýzy trhu podstatně širšímu okruhu zájemců. I nejmenší začínající obchod si může rychle obstarat podrobné informace o zákaznících, aby našel to pravé místo a trh pro své podnikání.Těší mě, že tým AreaData Online byl oceněn za tvrdou práci, kterou odvedl při vývoji tohoto nového produktu.

„S ohledem na ostrou konkurenci je to bezpochyby důležité ocenění. Potvrzuje naše přesvědčení, že Autodesk MapGuide je důležitým nástrojem při vývoji aplikací pro elektronickou komerci. AreaData Online je dobrým příkladem on-line GIS aplikace v praktickém použití,“ uvedla Vanessa Lawrence, ředitelka rozvoje podnikání v oblasti EMEA, divize GIS řešení Autodesku.

Váš názor Další článek: MP3 přehrávač ve tvaru běžné kazety

Témata článku: GIS, Dobré řešení, Přání, Řídicí pracovník, Velká Británie, Praní, Řídicí aplikace, Nová služba, Podrobná analýza, Online uživatel, Vanessa, Velká Británie


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky