Nová extrémně kritická bezpečnostní chyba ve Windows 2000

Na serveru společnosti eEye Digital se objevila informace o odhalené bezpečnostní chybě operačního systému Windows 2000, která by mohla být potenciálně zneužitelná k napadení uživatelova počítače.

Jedná se o bezpečnostní chybu, která bez vědomí uživatele umožňuje útočníkovi napadnutí stroje. Jelikož se zřejmě jedná o chybu v jádře systému, není podle společnosti eEye Digital žádný známý obranný postup (pokud pomineme řešení ve formě odpojení se od internetu).

Z pochopitelných důvodů nebyly ze strany společnosti eEye Digital publikovány podrobnosti údajné zranitelnost a pokud tato skutečně v dané závažnosti existuje, doufejme, že se tyto podrobnosti na veřejnosti nikdy neobjeví (nebo alespoň dříve, než bude k dispozici oprava).

Microsoft momentálně reportovanou chybu analyzuje. Společnost eEye Digital dále ověřuje, zda stejným problémem netrpí i systémy Windows XP a Windows Server 2003.

Zdroj: News.com

Diskuze (28) Další článek: V srpnu Microsoft vydá 6 bezpečnostních aktualizací

Témata článku: Windows, Win +, Windows +, Extrém, Chyba, Nová chyba, Bezpečnostní chyba, Hole, Stejná zranitelnost, Window


Určitě si přečtěte

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 102

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně