Nová DiMAGE Z3 s 12násobným optickým zoomem a stabilizátorem

Digitální fotoaparáty kombinující vícenásobný optický zoom a stabilizátor obrazu, byly doposud doménou pouze několika málo výrobců. Další firmy si toho jsou vědomy a snaží se svými výrobky zaplnit i tento segment trhu a nabídnout přístroje podobných parametrů.
Kapitoly článku

Je důvod slavit?

Digitál, který by nabízel kombinaci vysokého optického zoomu a stabilizátor obrazu, nabízely zatím pouze firmy Panasonic (model FZ10 – 4 mpix, 12x opt. zoom) a Canon (model PowerShot S1 IS – 3 mpix, 10x opt. zoom). Konica Minolta měla dosud v nabídce pouze modely Z1 a Z2 (3 a 4 mpix), které sice nabízely 10x optický zoom, ale nebyly vybaveny stabilizátorem obrazu. Fotoaparáty této společnosti vynikají příjemným ovládáním, kvalitním zpracováním a samozřejmě dobrou kvalitou produkovaných fotografií. Je tedy jasné, že když Konica Minolta nyní oznámila přístroj Z3 s parametry: 4 mpix, 12x optický zoom a stabilizátor obrazu, vzrušením jsme nadskočili.

Klepněte pro větší obrázek

Co umí stabilizátor obrazu

Stabilizátor obrazu (u Minolty se systém nazývá Anti-Shake), který fotoaparát DiMAGE Z3 nabízí, byl dříve dostupný pouze v modelové řadě DiMAGE A. Tento systém minimalizuje rozmazání snímku, vznikající otřesy fotoaparátu při fotografování z ruky s expozičními časy delšími o 2 až 3 expoziční stupně v porovnání s fotoaparáty bez systému Anti-Shake. Při fotografování v tlumeném světle nebo při portrétování teleobjektivem, kdy je velmi pravděpodobné, že snímek bude rozmazaný kvůli dlouhému expozičnímu času, dostanete stabilitu a ostré snímky, aniž byste museli použít blesk nebo stativ.

Přístroje řady DiMAGE Z jsou dále vybaveny systémem rychlého zaostřování Rapid AF, díky kterému je možné pořizovat fotografie rychleji než s jinými přístroji. Doba nutná pro zaostření se pohybuje mezi 0,15 až 0,20 vteřiny. Díky tomu je možné pohodlně fotografovat např. i sportovní události (rallye apod.)

V dalších vlastnostech se přístroj příliš neliší od svých předchůdců řady Z. Při pročítání technických údajů jsem si všiml nižšího údaje u výdrže (počtu nasnímaných fotografií) přístroje, ale podle údajů byla u tohoto přístroje použita jiná metodika, tzn. nelze s jistotou říci, že by přístroj vydržel méně. Počáteční cena přístroje bude 17 990 Kč a v nabídce prodejců se objeví v polovině srpna.

Témata článku: Zoom, Technický údaj, Automatický výběr, Bulb, Digitální fotoaparáty v akci, Konica Minolta, Minolta, Zatažená obloha, Priority, Kinofilmy, Obrazová frekvence, Stabilizátor, Blesky, Měření času, Canon Powershot, Maximální vzdálenost, Teleobjektiv, Rapid, Vivid, Paměťové karty, Stativy, Objektivy, Kvalita snímků, Optický zoom, Shake


Určitě si přečtěte

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 68

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 25

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 8

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

** Myslíte si, že umíte programovat? ** Ale prosím vás, zkuste jazyk Wenyan nebo Malbolge ** Z ezoterických jazyků zešílíte, nebo vás zaměstnají v Googlu

Jakub Čížek | 26Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor