Nová DiMAGE Z3 s 12násobným optickým zoomem a stabilizátorem

Digitální fotoaparáty kombinující vícenásobný optický zoom a stabilizátor obrazu, byly doposud doménou pouze několika málo výrobců. Další firmy si toho jsou vědomy a snaží se svými výrobky zaplnit i tento segment trhu a nabídnout přístroje podobných parametrů.
Kapitoly článku

Je důvod slavit?

Digitál, který by nabízel kombinaci vysokého optického zoomu a stabilizátor obrazu, nabízely zatím pouze firmy Panasonic (model FZ10 – 4 mpix, 12x opt. zoom) a Canon (model PowerShot S1 IS – 3 mpix, 10x opt. zoom). Konica Minolta měla dosud v nabídce pouze modely Z1 a Z2 (3 a 4 mpix), které sice nabízely 10x optický zoom, ale nebyly vybaveny stabilizátorem obrazu. Fotoaparáty této společnosti vynikají příjemným ovládáním, kvalitním zpracováním a samozřejmě dobrou kvalitou produkovaných fotografií. Je tedy jasné, že když Konica Minolta nyní oznámila přístroj Z3 s parametry: 4 mpix, 12x optický zoom a stabilizátor obrazu, vzrušením jsme nadskočili.

Klepněte pro větší obrázek

Co umí stabilizátor obrazu

Stabilizátor obrazu (u Minolty se systém nazývá Anti-Shake), který fotoaparát DiMAGE Z3 nabízí, byl dříve dostupný pouze v modelové řadě DiMAGE A. Tento systém minimalizuje rozmazání snímku, vznikající otřesy fotoaparátu při fotografování z ruky s expozičními časy delšími o 2 až 3 expoziční stupně v porovnání s fotoaparáty bez systému Anti-Shake. Při fotografování v tlumeném světle nebo při portrétování teleobjektivem, kdy je velmi pravděpodobné, že snímek bude rozmazaný kvůli dlouhému expozičnímu času, dostanete stabilitu a ostré snímky, aniž byste museli použít blesk nebo stativ.

Přístroje řady DiMAGE Z jsou dále vybaveny systémem rychlého zaostřování Rapid AF, díky kterému je možné pořizovat fotografie rychleji než s jinými přístroji. Doba nutná pro zaostření se pohybuje mezi 0,15 až 0,20 vteřiny. Díky tomu je možné pohodlně fotografovat např. i sportovní události (rallye apod.)

V dalších vlastnostech se přístroj příliš neliší od svých předchůdců řady Z. Při pročítání technických údajů jsem si všiml nižšího údaje u výdrže (počtu nasnímaných fotografií) přístroje, ale podle údajů byla u tohoto přístroje použita jiná metodika, tzn. nelze s jistotou říci, že by přístroj vydržel méně. Počáteční cena přístroje bude 17 990 Kč a v nabídce prodejců se objeví v polovině srpna.

Témata článku: Rapid, Stativy, Měření času, Obrazová frekvence, Širokoúhlý objektiv, Snímek, Technický údaj, Minolta, Bulb, Objektivy, Canon Powershot, Denní světlo, Stabilizátor, Maximální vzdálenost, Paměťová karta, Kinofilmy, Konica Minolta, Automatické zaostřování, Optický zoom, Zatažená obloha, Přední část, Vivid, Shake, Paměťové karty, Priority


Určitě si přečtěte

Dark web: rejdiště nekalých živlů, nebo ostrůvek svobody?

Dark web: rejdiště nekalých živlů, nebo ostrůvek svobody?

** Dark web a deep web jsou rozdílné pojmy ** Temný web je legální, ale často je zneužíván k nelegálním činnostem ** Dostat se na dark web není nic až tak složitého

Karel Kilián | 36

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

** Typické žluté obálky z Číny už před lety zavalily nejen Českou poštu ** Pokud ale něco stojí dolar, často tomu odpovídá i kvalita ** Jak vypadají příklady těch nejbizarnější šmejdů?

Jakub Čížek | 150

Květnové Windows 10 jsou za dveřmi: Co přinesou nového?

Květnové Windows 10 jsou za dveřmi: Co přinesou nového?

** Windows 10 May 2019 Update se blíží ** Hlavní viditelnou změnou je bílé téma ** Novinek je ale samozřejmě mnohem více

Vladislav Kluska | 58Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch