Windows 10 | Aktualizace | October 2018 Update

Nová aktualizace Windows 10 způsobuje problémy s výkonem při hraní her

Nová aktualizace Windows 10 způsobuje problémy s výkonem při hraní her

V pátek 1. března začal Microsoft uvolňovat aktualizaci KB4482887, určenou pro počítače s Windows 10 s nainstalovaným October 2018 Update. Kumulativní záplata povyšuje sestavení operačního systému na Build 17763.348 a přichází s mnoha vylepšeními.

Aktualizace má mimo jiné zlepšit snížený výkon počítačů s nainstalovanou záplatou Retpoline, která řeší zranitelnost procesorů, označovanou jako Spectre. Kromě toho opravuje nalezené chyby v Centru akcí, webových prohlížečích Microsoft Edge a Internet Explorer a v dalších důležitých komponentách.

Místo zvýšení výkon klesl

Ačkoli by tedy po instalaci aktualizace KB4482887 mělo dojít ke zvýšení výkonu počítače, podle reakcí uživatelů na sociálních sítích to vypadá, že opak je pravdou. Nejnovější update Windows 10 způsobuje značné problémy především hráčům.

Po nainstalování aktualizací hlásí potíže například příznivci střílečky Destiny 2. Mnozí z nich si na Redditu a jiných webech stěžují na citelné prodlevy („lagování“) při vykreslování herní grafiky. I na výkonných herních strojích údajně dochází k rapidnímu poklesu snímkovací frekvence.

Jeden z dotčených hráčů uvádí: „Také jsem měl tento problém – když jsem pohnul myší, klesla snímkovací frekvence ze 60 snímků za sekundu na 35, hra se zpomalila, došlo i ke snížení kvality zvuku.“ Také mnozí další si stěžují na výrazný pokles výkonu a zpomalenou odezvu na pohyb myši.

Microsoft už potíže řeší

Stížnosti uživatelů se začaly objevovat i na dalších platformách – například na Twitteru. V jednom z diskuzních fór na Redditu doporučil softwarový inženýr Microsoftu uživatelům, aby potíže nahlásili. Kromě toho podotkl, že se patrně nejedná o problém, související s vylepšením záplaty Retpoline.

Microsoft již potíže eviduje a na oficiálním konkrétně uvádí, že „Po instalaci balíčku KB4482887 mohou uživatelé při hraní určitých her (například Destiny 2) zaznamenat pokles výkonu grafiky a myši.“

Vývojáři již údajně pracují na řešení, které by mělo přijít formou opravné aktualizace. Uživatelé, kteří potřebují získat zpět ztracený výkon, mohou jako krátkodobé řešení odinstalovat záplatu KB4482887.

Tipy pro Windows 10, o kterých jste možná nevěděli:

Diskuze (24) Další článek: Microsoft uvolnil svou Kalkulačku jako open source. Co z toho bude mít?

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, Internet Explorer, Aktualizace, Hry, October 2018 Update, Uživatelé, Windows +, Záplata, Pokles výkonu, Výkon počítačů, Hraní her, Win +, Aktualizace Windows, Hraní, Nová aktualizace, Microsoft EDGE, Window, Nainstalování, Win + N, Hry pro PC na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony