Microsoft | Velká Británie | Flight Simulator

Nová aktualizace MS Flight Simulatoru přináší detailněji zpracovanou Velkou Británii a Irsko

Hra Microsoft Flight Simulator 2020 se od svého vydání dočkala již několika významných aktualizací. Kromě funkčních vylepšení, ke kterým patří například podpora virtuální reality, přinesly také podrobněji zpracované země. Rozšiřující balíčky, označované jako World Update, už vylepšily Japonsko či Spojené státy a nyní přichází na řadu Velká Británie a Irsko.

Původně bylo vydání World Update 3 plánováno na 26. ledna, nicméně vývojáři z Asobo Studio uvolnění aktualizace odložili s tím, že musejí „trochu více zapracovat na integraci a poté je třeba dokončit různé předávání dat“. Jako předpokládaný termín tehdy uvedli 9. až 11. únor, nicméně ani ten se nepovedlo dodržet.

Velká Británie a Irsko jako na dlani

Očekávaná aktualizace byla nakonec vypuštěna v úterý 16. února. Fandové simulátorového létání se mohou těšit na podrobněji zpracovaná města Londýn, Birmingham, Bristol, Cambridge a Oxford, která dostala nové 3D textury ve vysokém rozlišení.

Jak je u těchto „vylepšujících balíčků“ zvykem, přinášejí také detailně zpracované modely vybraných památek a objektů. Tentokrát se jedná o 70 zajímavých míst – například mostů, paláců, katedrál, kostelů, hradů a slavných fotbalových stadionů Premier League.

Zatímco před aktualizací se na těchto místech nacházely automaticky generované budovy (obvykle bytové domy), nyní byste z kokpitu letadla měli spatřit to, co tam je ve skutečnosti. Můžete se tak například zaletět podívat na Buckinghamský palác – londýnskou rezidenci královny Alžběty II..

Skoro jako ve skutečnosti

Startovat a přistávat je možné na dalších pěti ručně vyprojektovaných letištích: Barra, letišti Johna Lennona v Liverpoolu, Land's End Airport, Manchester Barton Aerodrome a Out Skerries Airstrip. Vizuálních a logických vylepšení se dočkalo dalších 85 britských letišť.

Kromě vizuálních vylepšení přidává aktualizace tři nové aktivity, odehrávající se na území Spojeného království a Irska. Vyzkoušet lze například nový let v rámci skotského souostroví Shetlandy a dvě náročné přistávací výzvy: jednu na Shetlandách a druhou na jihovýchodě Anglie.

Aktualizace World Update 3 s vylepšeným Spojeným královstvím a Irskem je zdarma k dispozici všem majitelům Microsoft Flight Simulatoru. Každopádně její stahování a instalace patrně chvilku potrvá – jde totiž o balíček velký 48 GB.

Váš názor Další článek: Správce hesel LastPass utahuje opasky. Neplatící uživatelé před sebou mají dilema

Témata článku: Microsoft, Japonsko, USA, Simulace, Létání, Aktualizace, Velká Británie, Simulátor, Flight Simulator, Irsko, Katedra, Kokpit letadla, Oxford, Balíček, Nová aktualizace, Liverpool, Vylepšení, Londýn, Letiště, Cambridge, Anglie, John Lennon, Premier League, Asobo, MS Flight SimulatorVirtuální paměť nemusí být vždy přínosem. Ukážeme, jak je možné „RAM navíc“ vypnout

Virtuální paměť nemusí být vždy přínosem. Ukážeme, jak je možné „RAM navíc“ vypnout

** Virtuální operační paměť má u mobilů nesporné výhody ** Jenže spíše u telefonů s nižší kapacitou RAM ** V článku si ukážeme, jak tuto funkci u Samsungů deaktivovat

Martin Chroust
Virtuální RAMJak...
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
20 tipů pro lepší fotografování svateb

20 tipů pro lepší fotografování svateb

Ačkoli běžnému životu stále brání nejrůznější omezení související s koronavirovou epidemií, svatby a pohřby tu s námi budou stále.

Jan Pánek
FotografovéFotoškola
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Vyzkoušeli jsme Dynamic Island pro Android. Je univerzální a „pasuje“ na libovolný telefon
Martin Miksa
Dynamic islandPrůstřel v displejiVýřez v displeji