Francie | DJI | Požár

Notre-Dame pomohly zachránit drony DJI. Hasiči s nimi mapovali hořící střechu

Pokud jste z pondělí na úterý sledovali v přímém přenosu zkázu Notre-Dame, možná jste si v obrazu tu a tam všimli zelených a červených světel pár desítek metrů nad zemí. Každý majitel dronu od DJI v nich okamžitě poznal robotický letoun tohoto výrobce.

Pařížští hasiči později zveřejnili několik snímků střechy v plamenech, které pořídili právě z dronů DJI – nikoliv z helikoptér. Ve výbavě mají jak cenově relativně dostupnou kvadrokoptéru střední kategorie DJI Mavic Pro, tak profesionální letoun DJI Matrice M210.

(Autor tweetů Romeo Durscher je jedním z manažerů DJI Enterprise)

Právě s těmito drony mapovali ohniska požáru a dle francouzských deníků, které zpovídaly mluvčího hasičů, drony v tomto případě katedrálu nejspíše zachránily, díky záběrům totiž mohli záchranáři lépe cílit boj proti ohni.

Nad Paříží je pro drony bezletová zóna, která je i součástí databáze zakázaných vzletových míst DJI. Ačkoliv by se dalo čekat, že pořádkové síly a záchranáři mají z těchto restrikcí výjimku, podle vyjádření DJI firma raději během požáru nad městem tyto restrikce deaktivovala, aby byla operace s registrovanými i neregistrovanými letouny o to snazší.

Diskuze (18) Další článek: Sony spustilo vlastní taxislužbu. Není to další Uber, podobá se spíš českému Liftagu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,