Notebooky | Huawei

Huawei oslovuje náročnější. Jeho MateBook 16s láká na vysoký výkon a velký displej s poměrem 3:2

  • Tenké rámečky umožnily displejům vyrůst na 16 palců
  • D16 jako základní levnější model, 16s s plnou výbavou
  • 16s pro kreativce nabízí displej s poměrem stran 3:2

Huawei v rámci evropské premiéry představil druhou generaci ohebného modelu Mate Xs 2, mobily nižší třídy Nova Y70 a Y90, tablet s e-ink displejem MatePad Paper a true wireless sluchátka FreeBuds Pro 2. Tady nás zajímá dvojice notebooků řady MateBook, konkrétně modely D16 a 16s.

Huawei MateBook D16: pro práci z domu

Podobně jako proběhl nárůst displejů ze 13,3" na 14", narostly i displeje z klasických 15,6“ na 16“. Obě změny má na svědomí trend zužování rámečků okolo displeje. Notebooky s tak velkým displejem se chtějí postarat o genocidu klasických desktopových počítačů, a to při zachování maximálního pohodlí, zcela postačujícího výkonu, přitom s výhodou občasné mobility. Reagují na rostoucí trend práce nejen z domova, ale i mimo kancelář.

Začneme modelem MateBook D16, jehož IPS displej nabízí přece jen „vyšší“ poměr stran 16:10 při rozlišení 1920 × 1200 px, který navíc slibuje 100% pokrytí RGB a jas až 300 nitů. Barevné pokrytí i vyladění je na první pohled v pořádku, přesné hodnoty odhalí až naše kolorimetrická sonda v rámci redakčního testu.

Tělo je vyrobeno z jednoho kusu hliníku, a i přes rozměry a malou tloušťku jen 17 mm působí pevně. Hmotnost se podařilo stlačit k hranici 1,7 kg, což je na danou velikost velmi dobrá hodnota. Klávesnice obsahuje numerický blok a díky zdvihu jen 1,5 mm se na ní dle prvních zkušeností skvěle píše.

Klepněte pro větší obrázek

Výrobce se ale zaměřil na prvky, které jsou důležité v dnešní době: hlavní 1080p kamera se chlubí pokročilými funkcemi, kdy – v součinnosti se streamovací aplikací – může udržovat mluvčího na středu, přidávat či rozmazávat pozadí apod. Vestavěné mikrofony, zde rovnou čtyři, jsou na přední hraně, dokáží zaznamenat hlasy až ze vzdálenosti pěti metrů. Občasnou videokonferenci ve více lidech tak můžete zvládnout bez externích mikrofonů a doplňků.

Technologická výbava nepostrádá nic důležitého a po stránce hrubého výkonu není obav: tři výkonové varianty využívají nejnovější procesory 12. generace od Intelu počínaje Core i5-12450H, doplněné v nejnižší verzi o 8 GB paměti, při nákupu ale raději zvažte rovnou verzi se 16 GB.

Z konektivity nechybí Wi-Fi 6 a USB-C porty jsou přítomny dva: jeden slouží pro nabíjení a data, druhý pro data a jako DisplayPort výstup. Nechybí ale ani plnohodnotné HDMI ve verzi 2.0. Zdvižené obočí si vyslouží jeden ze dvou USB-A portů ve verzi 2.0. Musíte si zvyknout, který to je – barevně odlišeny nejsou – a ten pomalejší využít jen pro pomalé periferie.

Technologickou zajímavostí je nová anténa nazvaná Metaline, která by měla přidávat zisk až 2 dB, a zajistit tak lepší příjem především v hůře pokrytých místech. Nechybí čtečka otisku prstů.

V další kapitole se dozvíte o výkonnějším MateBooku 16s s větším displejem a cenách obou zařízení…

Diskuze (6) Další článek: Instagram začne ověřovat věk uživatelů. Umělá inteligence ho pozná z nahraného videa

Témata článku: Notebooky, Intel, Japonsko, USA, Huawei, Wi-Fi, SSD, HDMI, DisplayPort, Thunderbolt, MWC, Velký displej, Notebook, Matebook, Nova, IPS, Poměr stran, Kreativec, Core, Displej, Barcelona, MateBooku, Notebooky na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Test procesoru AMD Ryzen 5 5500. Trvalo to dva roky, ale AMD konečně má konkurenta pro Intel

Test procesoru AMD Ryzen 5 5500. Trvalo to dva roky, ale AMD konečně má konkurenta pro Intel

Skoro dva roky se AMD vyhýbalo prodeji dostupného procesoru s nejmodernější architekturou. Ryzen 5 5500 je odpovědí na pestrou nabídku Intelu v nižším segmentu procesorového trhu.

Jan Pánek
ProcesoryTestyAMD
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
10 důvodů, proč přejít z iPhonu na Android. Přesvědčí vás tento seznam o změně mobilní platformy?

10 důvodů, proč přejít z iPhonu na Android. Přesvědčí vás tento seznam o změně mobilní platformy?

** Google se snaží přesvědčit uživatele iOS o přechodu na Android ** Vytyčil deset největších důvodů pro změnu platformy ** Nám to však příliš nestačí, spokojíte se s hlavními důvody alespoň vy?

Martin Chroust
GoogleiOSAndroid
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony