Notebooky Asus pro CeBIT 2009

Asus připravuje luxusní Eee PC s 512GB SSD, novou sérii N notebooků s odolným povrchem a také nové Lamborghini s čtyřjádrovým procesorem a možností přetaktování.

Dnes začne v německém Hannoveru veletrh CeBIT, na kterém nebude chybět ani stánek firmy Asus. V oblasti mobilních počítačů bude mít rozhodně co nabídnout – hned několik zajímavých inovací stávajících produktů a také pár lahůdek navíc.

Asus Lamborghini VX5

Série notebooků spojená s legendární značkou italských supersportů bude vystavována v nové verzi VX5. Ta se tentokrát zaměřuje na maximální výkon. Měla by obsahovat čtyřjádrový Core 2 Quad, 4 GB operační paměti a volitelně i největším dostupným SSD diskem s kapacitou až 1 TB. Grafickou část zastřešuje tradičně nVidia s GeForce GT 130M, což je nové označení pro 9600M GT, které by však mělo v kombinaci s MB GDDR3 pamětmi přinést i určité urychlení. Asus vás nechá zaplatit za rovný 1 GB paměti pro grafickou kartu, což je zcela zbytečné.

Klepněte pro větší obrázek
Asus Lamborghini VX5

K dalším novinkám by měl patřit systém TwinTurbo, který umožní rychlé zvýšení výkonu CPU i GPU stiskem jediné klávesy – automatizované přetaktování. Maximalizmus doplňuje Blu-ray mechanika a 16“ displej s vysokým rozlišením. Za praktické vylepení lze považovat podsvícení klávesnice při nedostatečném okolním osvětlení.

Klepněte pro větší obrázek
Asus M90Gf

Mezi prezentovanými notebooky se jistě neztratí ani model M90Gf, který dík použití čipové sady MCP79MH s podporou 4 SODIMM slotů umožní osadit až 16 GB paměti. Silné železo doplňuje 18,4“ displej s rozlišením 1 920 × 1 200 bodů, možnost osazení dvojice pevných disků a stejná grafika jako u Laborghini VX5.

Asus N série s novým povrchem

Nové a inovované modely ze série N - N81, N51, N60 a N70 budou mít specielní povrch. Za pomoci technologie „Non-conductive Vacuum Metallization“ (NVCM) bude na těle těchto notebooků vytvořen odolný povrch. Ten by měl být navzdory metalickému vzhledu nevodiví, dík čemuž nebude omezovat signál bezdrátových sítí jako jiné metalické kryty a povrchy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Asus N series

Exkluzivní mini notebooky

Eee PC s dotekovým displejem a konstrukcí Tablet PC bylo představeno již na lednovém CESu v Las Vegas. Nebude chybět ani na CeBITu. Kromě zmíněného displeje by měl obsahovat například i GPS modul a TV tuner. Jádro T91 bude čipová sada Puolsbo a 1,33 GHz Atom Z520 – tato kombinace zaručuje nízkou spotřebu, zároveň ale omezuje i kapacitu operační paměti na 1 GB.

Klepněte pro větší obrázek
Asus T91

Nejexkluzivnější model Eee PC s označením S101 si běžně můžete koupit, jeho nového bratříčka S121 budou prezentovat na CeBITu. Odlišuje se hlavně větším displejem – 12“ a také brutálním SSD s kapacitou 512GB v dražší konfiguraci v ceně 1 649 dolarů (přibližně 45 tisíc Kč). Přístupnější bude verze s pevným diskem (S121h), která vyjde na stravitelnějších 899 dolarů (24 tisíc Kč).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Asus Eee PC S121

TIP: Video: malý a elegantní Eee PC S101

Novinka, pro kterou zatím nemáme fotografii je Eee PC 1008HA Shell. Mělo by se jednat o nový design těla oblíbené řady Eee PC s velmi malou tloušťkou. Nové modely s tímto značením by rovněž měly dosahovat delší výdrže na baterie.

Klepněte pro větší obrázek
Koncept Eee klávesnice

Na CESu byl k vidění i nový koncept Eee klávesnice, která má obsahovat stejné komponenty jako například Eee PC T91. Spojení s televizí či jiným zobrazovačem by mělo být bezdrátové. Pravděpodobně bude k vidění i na CeBITu.

Koncept podle WePC.com

V říjnu minulého roku Asus ve spolupráci s Intelem spustil stránku www.wepc.com, na které dal uživatelům prostor sdílet a diskutovat jejich představy o ideálním počítači. Takzvaný Community Designed PC (Počítač navržený komunitou) by měl být téměř ideálním produktem navrženým uživateli. Prezentovaný koncept se nejvíce podobá „snu“ od uživatele Zhigarev pod názvem Fogli.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Počítač podle představ uživatelů...

K nejčastěji diskutovaným konceptům patří „notebook“ s dvěma displeji pro různorodé způsoby použití. Oba by samozřejmě měli být multi-dotekové, dostupné možnosti použití téměř neomezené a ovládání velmi intuitivní.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
WePC například i jako knížka

Zdroje: TZ Asus, Digitimes, Slashgear, Gizmodo

Témata článku: Notebooky, Asus, Asus Eee, Asus Eee Pc, Lamborghini, Klávesnice k pc, Pc klávesnice, Inch, Bezdrátová klávesnice k pc, Německá klávesnice, Bezdrátová klávesnice k tv

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • snake 5. 3. 2009 12:08:42
    Nějak nemohu uvěřit té ceně za SSD, ale nechce se mi to dohledávat......
  • snake 5. 3. 2009 12:01:48
    :-) já mluvila čecha dobrá být učila!;-)
  • BlackRider 3. 3. 2009 19:55:54
    Napsat "nevodiví" chce taky urcitou davku odvahy ;).
Určitě si přečtěte

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

** Na jaké parametry se zaměřit a kde vás výrobci chtějí nachytat ** Monitory se stále více specifikují pro konkrétní určení ** Náročný hráč nebo profesionální grafik mají různé požadavky

20.  6.  2017 | Tomáš Holčík | 32

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

** Ani hry se sebelepší grafikou vás nevtáhnou tolik, jako ve virtuální realitě ** Pro sledování filmů není VR ani zdaleka ideální ** I první generace je skvělá, stále však působí jako prototyp

20.  6.  2017 | Stanislav Janů | 22

Jak unikají informace o nových iPhonech? Třeba podprsenkami čínských pracovnic

Jak unikají informace o nových iPhonech? Třeba podprsenkami čínských pracovnic

** Na černém trhu mohou zaměstnanci továren za kradené součástky inkasovat částku ve výši ročního platu ** Velké množství informací je vyneseno i z centrály Applu ** Díly jsou pašovány v botách, podprsenkách i odpadem

21.  6.  2017 | Stanislav Janů | 24

11 tipů, jak efektivně a přesně sledovat počasí pomocí internetu

11 tipů, jak efektivně a přesně sledovat počasí pomocí internetu

** Sledujte počasí z více zdrojů a podrobněji, přesněji tak určíte, jaké počasí vás potká na dovolené ** Na webu najdete hromadu pokročilých předpovědí počasí, ale i specializované meteorologické služby ** Vybrali jsme 14 služeb na počasí, které se vám můžou hodit

23.  6.  2017 | Jakub Čížek | 18


Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky