Notebook s výdrží 24 hodin a další novinky od Fujitsu

Na český trh dorazí stroje Fujitsu určené především pro firemní použití. Tomu je přizpůsobené například zabezpečení. Zároveň se však jedná o ultramobilní modely s dlouhou výdrží.

Japonské Fujitsu představilo nové modely notebooků z řad Lifebook a Stylistic, které se zanedlouho dostanou i na náš trh. Míří především do firemní sféry, a to jak cenou, tak designem a nabízenými funkcemi, mezi nimiž nechybí ani několikaúrovňové zabezpečení. Jedná se o stroje tradiční notebookové konstrukce, ale i zařízení s odpojitelným displejem. Některé novinky jsou zajímavé a cenově přístupné i pro běžné uživatele.

Fujitsu použilo do nových strojů procesory Core vPro, kterými Intel zastřešuje procesory určené do byznysových modelů. Jedná se přitom o novou architekturu Broadwell-U, o kterých jsme psali při uvedení Intelem. TDP všech použitých modelů je na hodnotě 15 W a také grafické jádro je u všech strojů stejné – Intel HD 5500. U všech modelů je možné zvolit systém Windows 7 Professional, Windows 8.1 nebo Windows 8.1 Pro. Široké možnosti konfigurace nabízí výrobce i na straně hardwaru.

Fujitsu Lifebook S935: Výdrž 24 hodin

Třinástipalcový model vsází především na vysokou mobilitu a výdrž. Hmotnost se totiž zastavila na pěkné hodnotě 1,24 kg a ještě víc překvapiví výdrž na baterii. Fujitsu udává, že by notebook měl pracovat až 24 hodin. Na výběr bude z variant s procesory Intel Core i5-5200U (2,1-2,7 GHz), i5-5300U (2,3-2,9 GHz) a i7-5600U (2,6-3,2 GHz). Základní model bude obsahovat operační paměť s kapacitou 4 GB, maximem je pak 12 GB.

Klepněte pro větší obrázek
Fujitsu Lifebook S935

Velký výběr dává Fujitsu i mezi disky – může se jednat o klasicky disk s 5 400 ot./min. a kapacitou 1 TB, hybrid 500 GB + 8GB SSD nebo jednu z variant standardního SSD (128-512 GB). Notebook může být vybaven 4G modulem a nabízí i konektor pro replikátor portů. Je vybaven trojicí konektorů USB 3.0, obrazovými výstupy VGA a HDMI a nechybí ani drátová síť. Dotykový displej je možné vybírat ze čtyř variant začínající na Full HD rozlišení a končící na rozlišení 2 560 × 1 440 bodů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Notebook je vybaven šifrovaným diskem, čtečkou otisků prstů a také senzorem PalmVein – tedy snímačem, který uživatele ověřuje podle unikátní struktury žil v dlaních.

Cena základního modelu pro náš trh je nastavena na hodnotu 1 250 eur (v současné době kolem 35 000 Kč).

Fujitsu Lifebook T935: Když chcete i tablet

Písmeno T v názvu značí tablet a je tedy jasné, že se jedná o notebook s překlopitelným displejem. Číselné označení modelu je totožné jako v předchozím případě a ani hardware se tedy příliš lišit nebude. Procesor je možné vybírat ze stejných modelů Intel Core i5 či i7.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Opět se jedná o třináctipalcový stroj se třemi možnostmi výběru použitého panelu. Úložiště může být tvořeno hybridním diskem s kapacitou 320 GB + 8GB SSD nebo 500 GB s totožnou SSD částí. Volitelně může obsahovat 4G modul, GPS či disk s ochranou proti otřesům.

Hmotnost celého zařízení činí 1,6 kg a u výdrže na baterii uvádí výrobce hodnotu 11 hodin. Ceny budou začínat na 1 570 eurech (43 900 Kč).

Fujitsu Lifebook T725: Tabletobook podle staré školy

Fujitsu nabízí i další konvertibilní stroj v ještě menším provedení. Úhlopříčka displeje je zde 12,5“ a rozlišení tradiční 1 366 × 768. Kromě procesorů, které je možné nakonfigurovat do předchozích strojů zde výrobce, nabízí ještě levnější variantu s procesorem Intel Core i3-5010U. Ten má pracovní frekvenci 2,1 GHz. Ve srovnání s T935 je tento model vybaven LAN konektorem a také grafickým výstupem VGA. Ani zde, stejně jako u předchozích modelů nechybí pokročilé možnosti zabezpečení a možnost připojit replikátor portů.

Klepněte pro větší obrázek
Fujitsu Lifebook T725

Fujitsu u tohoto modelu zvolilo modulární mechaniku, kterou je možné snadno vyměnit za druhý akumulátor a prodloužit výdrž nebo toto místo nechat neobsazené a snížit hmotnost. Ta je ostatně vyšší než u předchozího stroje – 1,81 kg.

Cena za základní variantu s procesorem Intel Core i3 je u nás stanovena na částku 1180 euro (asi 32 900 Kč), což je vzhledem ke slabším parametrům poměrně dost a z novinek nabízí tento model bezesporu nejhorší poměr ceny a výkonu.

Fujitsu Lifebook U745: Prostě ultrabook

Písmeno U v názvu tohoto modelu označuje ultrabook a jedná se tak o tenký stroj s displejem o úhlopříčce 14 palců a výdrží na baterii až 14 hodin. Rozlišení displeje je kompromisných 1 600 × 900 bodů. Možné je zvolit model s dotykovým panelem či běžným bezdotykovým.

Klepněte pro větší obrázek
Fujitsu Lifebook U745

Od většiny běžných ultrabooků se liší především počtem dostupných konektorů. Nabízí trojici USB 3.0, z nichž jedno je možné používat pro nabíjení i při uspaném notebooku, VGA, DisplayPort i čtečku paměťových karet. Možnosti konfigurace vnitřního úložiště jsou SSD s kapacitami 128-512 GB nebo hybridní SSHD s kapacitou 500 + 8 GB. Ani zde nechybí možnost 4G modulu s GPS a zabezpečení včetně zmiňovaného senzor PalmVein.

Klepněte pro větší obrázek
Fujitsu Lifebook U745

Lifebook U745 se bude prodávat za cenu 1 110 eur (asi 31 000 Kč).

Fujitsu Stylistic Q775: Tablet s klávesnicí

Kromě čtyř modelů řady Lifebook se o nový tablet s připojitelnou klávesnicí rozrostla i řada Stylistic. Q775 má třináctipalcový displej s rozlišením 1920 × 1 080 bodů. Možné konfigurace se příliš neliší od modelu T935. Fujitsu zde nabízí stejné procesory, 8 GB operační paměti a SSD s kapacitami 128-512 GB. Protože je vše umístěno v displeji stroje, nenabízí Q775 takovou konektorovou výbavu. Uživatelé se budou muset spokojit s jedním USB 3.0 a jedním USB 2.0, plnohodnotným HDMI a volitelným slotem pro SIM kartu.

Klepněte pro větší obrázek
Fujitsu Stylistic Q775

Příjemná je však hmotnost, která by se u základního modelu měla dostat pod jeden kilogram. V těle zůstalo místo pro akumulátor, jenž tablet udrží při životě 10 hodin. Volitelně je možné tablet vybavit i modulem NFC.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Cena pro český trh zatím není známá.

Diskuze (10) Další článek: The Pirate Bay se pomalu probouzí k životu

Témata článku: Notebooky, Fujitsu, Předchozí model, Konvertibilní stroj, Plnohodnotný HDMI, Notebooková novinka, Plnohodnotný LAN, Označení modelu, Intel Core I5, Intel Core I3, Výdrž, Tenký stroj, Použitý model, Dostupný konektor, SSHD, Předchozí stroj, GPS Centrum, Velký výběr, Japonské fujitsu, Předchozí výběr, Stejný model, GPS na kolo, Drátová síť, Odpojitelný displej, Totožná architektura, Notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

** Nastavte si automatiku na každodenní rutinní záležitosti ** Propojte online služby a chytrou domácnost ** Vybrali jsme šest nejlepších služeb pro automatizaci

Karel Kilián | 15

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 18

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 10


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize