Intel | Počítače | CES 2020 | Ohebný displej

Notebook s ohebným displejem není sci-fi. Intel předvedl funkční prototyp, Lenovo ho začne i prodávat

Intel se na CESu v Las Vegas pochlubil prototypem notebooku, který má ohebný displej přes celou vnitřní plochu. Jedná se tak velikostně o menší cestovní notebook, který má ale místo klávesnice pokračování displeje.

Prototyp je nazvaný Horseshoe Bend a nabízí OLED displej o velikosti 17,3 palce s úhlopříčkou 4:3 v rozloženém stavu. Zařízení přitom lze používat v polorozevřeném stavu jako klasický notebook s virtuální klávesnicí. V takovém případě má úhlopříčka horní části přibližně dvanáct palců. Případně lze zařízení plně rozložit a vyklopit stojánek podobný těm, které má Microsoft u svých Surface tabletů. Pak získáte 17" tablet s výkonem počítače, ke kterému stačí připojit externí klávesnici.  

Demo zařízení běží na klasických Windows 10, Intel ale předpokládá, že v budoucnu jej budou pohánět spíše nově chystaná Windows 10X, které mají počítat s novými typy zařízení. Zařízení je osazené na nových procesorech Tiger Lake, které Intel chystá pro tento rok. Jedná o ukázkové zařízení, které by mělo posloužit jako inspirace pro výrobce notebooků. 

Ohebný ThinkPad ještě letos

Lenovo už ale nelenilo a podobné zařízení s ohebným displejem již předvedlo v podobě modelu Lenovo ThinkPad X1 Fold. Má sice úhlopříčku pouze 13", a tak působí spíše jako malý tablet, ale poběží na něm Windows 10 a uvnitř budou procesory Core od Intelu.

Klepněte pro větší obrázek

Tento stroj už mezi zákazníky zamíří, a to dokonce ještě letos. Mělo by to být v druhé půlce roku a stát bude 2 499 dolarů (přibližně 69 tisíc korun po přepočtu a zdanění).

Diskuze (4) Další článek: Budiž světlo! LIFX představil stylové chytré žárovky, vypínač, LED pásky a elektrickou svíčku

Témata článku: Windows, Notebooky, Hardware, Intel, Počítače, Windows 10, CES 2020, Lenovo, OLED, Prototyp, Ohebný displej, Displej, Len, Tiger Lake, Las Vegas, Zařízení, Funkční prototyp, Typ zařízení, DIS, Notebook, Core od Intelu, ÚhlopříčkaDalší postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály