VPN

NordVPN dokáže nově prozkoumat dark web, jestli vám někdo neukradl přihlašovací údaje

Foto: NordVPN
NordVPN dokáže nově prozkoumat dark web, jestli vám někdo neukradl přihlašovací údaje | Foto: NordVPN

S novou funkcí přišel tento týden NordVPN, jeden z největších poskytovatelů služeb osobní virtuální privátní sítě. Spustil nástroj nazvaný The Dark Web Monitor, pomocí kterého můžete zjistit, jestli se někde v odvrácené straně internetu nevyskytují vaše uniklé nebo kradené přihlašovací údaje. 

Novinka je zatím dostupná pouze v aplikaci NordVPN na iOS, ale podle slov společnosti brzy přijde i na Android. Pokud nástroj zjistí, že vaše heslo/email je na dark webu k prodeji, v reálném čase odešle upozornění, abyste se si údaje změnili, jelikož to je jediný ochranný krok, který v takové situaci můžete podniknout. 

Funkce je podobná známému webu Have I Been Pwned, který rovněž dokáže zjistit, jestli přihlašovací údaje, které používáte, nejsou někde na internetu volně k dispozici. Jenže musíte je zde manuálně vyhledávat a pokud chcete mít jistotu, vyhledávat pravidelně. Výhoda nástroje The Dark Web Monitor spočívá v tom, že to dělá automaticky za vás. Nicméně Have I Been Pwned je zdarma, NordVPN vyžaduje předplatné. Novinka tak potěší především stávající zákazníky. 

Průběžnou kontrolou hesel jsou vybaveny také správci hesel, včetně toho od Googlu, který je integrován v prohlížeči Chrome. Tyto programy využívají veřejně dostupné databáze uniklých hesel, NordVPN slibuje rozšířenou databázi. 

Diskuze (14) Další článek: Grafické karty Radeon RX 6800 a 6800 XT v podrobných testech

Témata článku: Google, Internet, Chrome, Android, iOS, Heslo, VPN, Soukromí, Databáze, Přihlašovací údaj, Nástroj, Údaj, NordVPN, Have I Been Pwned, Telefony s Androidem na Heureka.czNejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy