Nokia 447DTC/c: Boxer středně těžké váhy

Recenze další sedmnáctipalcové multimediální pochoutky - monitoru Nokia 447DTC/c se skutečnou zobrazovací plochou 16", bílé barvy o hmotnosti dvacet tři a půl kilogramu.
Další sedmnáctipalcovou multimediální pochoutkou redakci byla Nokia 447DTC/c se skutečnou zobrazovací plochou 16", bílé barvy o hmotnosti dvacet tři a půl kilogramu. Cena 36 500 Kč bez DPH zajisté někomu vyrazí dech, avšak v ceně jsou dva menší, po stranách umístěné reproduktory, které nijak nebrání v reprodukci kvalitního zvuku. Nahoře je zabudovaná video kamerka, kterou můžete natáčet nahoru a dolů (umožňuje vašemu šéfovi sledovat každý váš pohyb) a vedle je integrován malý mikrofon (umožňuje šéfovi slyšet každé vaše slovo). Uvnitř monitoru je zabudován 10W subwofer, s nímž je výsledný zvuk celkem přijatelný. Monitor navíc disponuje telefonním sluchátkem, které plně nahrazuje mikrofon a reproduktory (ovšem ne klasický telefon). To vše je umožněno procesorem, který je uvnitř monitoru, a je určeno pro konání videokonferencí.

Dále monitor vlastní pět USB portů, jeden z nich slouží k propojení počítače. Přes monitor lze tedy zapojit až čtyři přídavná zařízení.

Videokonference
Pokud nemáte k videokonferenci patřičné vybavení, dá se k monitoru vše potřebné dokoupit v balíku produktů (přijde na pár tisíc), který obsahuje kartu na zpracování videa, instalační cédéčko s Microsoft NetMetingem, externí mikrofon a operátorské sluchátka (zapojují se z boku monitoru). Karta na zpracování videa a zvuková karta musí být propojeny kabely, které jsou v základní ceně monitoru.

Čarovná moc NaviKey
Monitory Nokia jsou charakteristické ovládáním OSD menu přes NaviKey, ani 447čka není výjimkou. Přes OSD menu máte možnost nastavovat všechny vlastnosti obrazu, které jsou rozděleny do čtyř skupin:

Picture Shape určený k nastavení rozměrů a vzhledu obrazu – šířka, výška, posunutí obrazu, centrování neboli tovární nastavení, otáčení obrazu kolem osy (nejde o více jak 10°), zploštění, lichoběžníkovitost a zešikmení.

Color sloužící k nastavení teploty barev a míšení tří základních barev.

Audio umožňující nastavit balanc mezi levým a pravým reproduktorem, hlasitost zvuku, speciálně pak basů, středů a výšek, také zde můžete (de)aktivovat mikrofon.

Miscellaneous je určeno pro ladění moire, aktivování USB rozbočovače, nastavení jazyka (menu je více jazyčné) a nakonec obsahuje možnost monitor demagnetizovat. Po levé straně NaviKey jsou dvě tlačítka pro ladění jasu a kontrastu a po pravé straně je tlačítko centrálního vypínání/zapínání zvuku a mikrofonu a tlačítko Power. Pomocí všech těchto funkcí lze obraz vyladit k spokojenosti uživatele.

Amen
Rozlišení a obnovovací frekvence je další věcí, která za cenu 36 500 určitě stojí – při rozlišení 1 024× 768 dosáhne monitor obnovovací frekvence 110 Hz a v rozlišení 1 280×1 024 frekvence 85 Hz. Konvergence je na celé pracovní ploše monitoru dobrá, ovšem ostrost při vyšším rozlišení trochu kulhá, protože monitor nedisponuje trinitronovou maskou jako výše zmíněný monitor Sony.
Monitor Nokia 447DTC/c
Zdroj: AGORA plus, a. s., Brno
Telefon: 05–45 21 29 03
Cena: 36 500 Kč bez DPH
Záruka: 3 roky
Zdroj: Computer
Váš názor Další článek: Chyby ochrany u Motivů pracovní plochy ve Windows 98 a co s nimi

Témata článku: Video, Microsoft, Nokia, Box, Mikrofony, Pravá strana, Váha, Sluchátka s mikrofonem, Balance, Výsledný obraz, Obnovovací frekvence, Str, Monitor, Agora, Levá strana


Určitě si přečtěte

Google chystá funkci, která z chytrého Gmailu udělá hloupý Gmail
Lukáš Václavík
SoukromíGmailGoogle
Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 33

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti
Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 40

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle
Microsoft Defender je jeden z nejlepších antivirových programů, tvrdí výsledky AV-TESTu
Karel Kilián
Windows DefenderAntivirusWindows 10
Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

** Reddit se začíná plnit zkušenostmi se Starlinkem ** Při přímé viditelnosti dá i 120 Mb/s ** Klasický satelitní internet už teď dalece překonává

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
StarlinkPoskytovatelé internetu
10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

** Deset míst, které nesmíte vidět ve webových mapách ** Jsou to letiště, základny i elektrárny ** Nejvíce míst tají Francie

Jakub Čížek | 21

Jakub Čížek
Mapy GoogleMapy
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 118

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5