Facebook | Evropská unie | Instagram

Nižší kvalitu videí bude mít i Facebook a Instagram. Uleví evropskému internetu

Minulý týden zástupci Evropské unie vyzvaly internetové společnosti, aby pomohly snížit zatížení sítí. Na to zareagoval Netflix i YouTube, kteří snížili kvalitu přenášeného videa. nyní se přidává i Facebook a Instagram.

V současnosti, s nárůstem lidí pracujících z domova a těch, kteří jsou v karanténě, se zvýšilo i zatížení sítí poskytovatelů internetu. A nejedná se jen o zvýšené využití video hovorů a dalších komunikátorů, které často nápor nezvládají. Hlavně ve večerních hodinách stoupá streamování z nejrůznějších video platforem, což v některých místech může působit problémy.

Evropská unie tak vyzvala firmy, aby dočasně omezily kvalitu přenášeného obsahu. Na to zareagoval Netflix, který sníží kvalitu videa, i YouTube, které v základním nastavení bude uživatelům přenášet pouze SD kvalitu – zde je ale možné si ručně přepnout na vyšší. Později se přidal i Amazon Prime a Disney+, první služba ale u nás v Česku nemá velké zastoupení a druhá není ani dostupná.

Nyní se v podobném duchu vyjádřil i Facebook, který uvedl, že sníží bitrate u videa na své sociální síti a i na Instagramu. Neuvádí, o jak velké snížení se bude jednat, pravděpodobně se ale uživatelů příliš nedotkne a bude viditelné pouze u kvalitního videa.

Zdroj: Reuters

Koronavirus online

Diskuze (4) Další článek: Knihovny jsou zavřené? Tak si čtěte elektronicky, DatabázeKnih nabízí přes 1300 e-knih zdarma

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,