Herní konzole | Hry | Nintendo

Nintendo slaví 35 let Super Maria reinkarnací kapesní konzole Game & Watch s barevným displejem

Kapesní herní konzole Nintendo Game & Watch z osmdesátých let minulého století patří k legendám svého oboru. Ne náhodou se stala předlohou k řadě více či méně podobných zařízení, z nichž starší ročníky možná vzpomenou na sovětské „digihry“ od Elektroniky IM.

Japonská firma Nintendo byla založena 23. září 1889, nicméně za klíčový v její historii lze označit rok 1985, kdy na severoamerický trh dorazilo Nintendo Entertainment System s hrou Super Mario Bros, jež si získala nesmírnou popularitu.

35. narozeniny

Jak oslavit 35. výročí? Reinkarnací! Nová verze herní konzole Game & Watch se na jedné straně vrací ke kořenům, na té druhé však dostala do vínku barevný displej. Překvapivou novinku firma oznámila ve čtvrtek na svém oficiálním YouTube kanálu.

Malé herní zařízení půjde do prodeje 13. listopadu a jeho cena je stanovena na 49,99 amerických dolarů, což je v přepočtu asi 1350 korun včetně daně z přidané hodnoty. Zájemci se mohou těšit také na novinku v podobě Super Mario Bros: The Lost Levels a aktualizovanou verzi Game & Watch: Ball.

K dispozici budou režimy pro jednoho, nebo dva hráče. Konzole bude, stejně jako její předchůdkyně, fungovat také jako digitální hodiny s budíkem. Budoucí majitelé se mohou těšit na „35 drobných vylepšení“ a velikonoční vajíčko („easter egg“) na počest výročí.

Nintendo Game & Watch 2020

V tuto chvíli již běží oficiální webové stránky, na kterých se lze dočíst další podrobnosti. Na těle zařízení najdeme klasické mechanické ovládací prvky v podobě křížového ovladače, dvou větších tlačítek A a B a třech menších pro přepínání mezi hodinami, hrou a pozastavení/opětovné spuštění.

Rozměry zařízení jsou 112 × 67 × 12,5 milimetrů a hmotnost je jen 68 gramů. Energii zajišťuje lithium-iontový akumulátor s neuvedenou kapacitou, který by měl na jedno nabití vydržet až 8 hodin hraní. K nabíjení slouží port USB-C, přes který lze zcela vybitou baterii nabít na 100 % během 3,5 hodiny.

Nintendo také uvedlo, že u příležitosti výročí znovu vydá kolekci tří her Super Mario. Připravovaný „Super Mario 3D All-Stars“ bude dle místních zpravodajských zdrojů obsahovat hry „Super Mario 64“, „Super Mario Sunshine“ a „Super Mario Galaxy“ – vše v jednom balíčku pro Nintendo Switch.

Diskuze (11) Další článek: TIP: Jak přes Google hledat obrázky podle velikosti či přesného rozlišení?

Témata článku: Hardware, YouTube, Herní konzole, Hry, Nintendo, Super, Nintendo Switch, Super Mario, Barevný displej, DIS, Kapesní konzole, Super Mario Galaxy, SUP, Nintendo Game, Reinkarnace, Game & amp, Super Mario BrosRecenze barevné multifunkční inkoustové tiskárny Epson Ecotank L8160. Fotky za haléře

Recenze barevné multifunkční inkoustové tiskárny Epson Ecotank L8160. Fotky za haléře

Pokud si rádi tisknete rodinné fotografie z pohodlí domova, zbystřete: Epson nabízí inkoustovou tiskárnu s více barvami a velkými zásobníky.

Adam Vágner
EpsonTiskárnyTesty
Dobrodružné sci-fi Jett: The Far Shore vás pohltí novým trailerem

Dobrodružné sci-fi Jett: The Far Shore vás pohltí novým trailerem

Indie studio Superbrothers podrobněji ukazuje oddechové prozkoumávání mytické oceánské planety

Oto Schultz
Jett The Far ShoreAdventury