Mobilní aplikace | Rozšířená realita

Nike změří nohy aplikací a podle toho nabídne odpovídající velikost nových bot

Zdroj: Pexels
Nike změří nohy aplikací a podle toho nabídne odpovídající velikost nových bot | Zdroj: Pexels

Jeden z největších problémů při nakupování oblečení online jsou boty. Vychytat správnou velikost je problém, hlavně když se číslování liší výrobce od výrobce. V Nike se proto rozhodli, že připraví nástroj, který změří vaše nohy na dálku a na základě toho pak doporučí vhodnou velikost. O připravované novince informuje televize CNBC.

Funkce se jmenuje Nike Fit a bude ji obsahovat aplikace Nike. Využívá kombinaci počítačového vidění, umělé inteligence a algoritmů, které zanalyzují vaši nohu a její tvar. Na základě toho pak dokážou najít obuv, která bude padnout. Celý proces se děje v rozšířené realitě a člověk nepotřebuje nic jiného než svůj chytrý telefon. 

Stačí si otevřít aplikaci, jít do menu kliknout na novou položku „změřit nohu“. Pak se spustí kamera, která vyzve nastavit chodidlo a telefon konkrétním způsobem, aby bylo možné změřit, jak je veliké. Trvá to necelou minutu a dokáže to poskytnou číslo přesné na milimetry. Následné doporučování konkrétní obuvi bude opatrné, aplikace poskytne zprávu ve smyslu „80 procent lidí s chodily jako vy si koupilo boty XY“. 

Nike je na svoji novou funkci hrdý, podle něj z prvotního testování vyšla skvěle. Již nyní se firma nechala slyšet, že chce z měření nohou udělat jádro své aplikace, nemá jít jen o krátkodobý marketingový tah.

Samozřejmě informace o délce vašich nohou budou uloženy na profilu, člověk si tedy nebude muset své končetiny měřit vždy, kdy si bude chtít koupit novou obuv. Pokud navíc ve fyzické prodejně řeknete, že jste měřením prošli, personál si naskenuje QP kód z aplikace a podle údajů vám boty doporučí. Nike zmiňuje, že tento způsob nakupování nejvíce ocení rodiče. 

Funkce poprvé vejde veřejně do provozu v červenci, kdy si ji budou moci vyzkoušet lidé v USA. Do Evropy se pak dostane na konci léta. Nutno ale připomenout, že nápad to není nijak nový a už jsme ho viděli před pěti lety na konferenci Intelu

Diskuze (8) Další článek: Microsoft chystá nové ikony pro soubory Office. Objeví se v Outlooku i na OneDrive

Témata článku: Technologie, Budoucnost, USA, Evropa, Mobilní aplikace, Intel, Rozšířená realita, Boty, Aplikace, Obuv, Odpovídající velikost, Noha, CNBC, Velikost


Určitě si přečtěte

Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené klávesnice, sluchátka a další příslušenství

Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené klávesnice, sluchátka a další příslušenství

** Toto jsou tipy Živě.cz na příslušenství k počítači, se kterým neuděláte chybu ** Klávesnice, myši, tiskárny, sluchátka... ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 23

Jak poslat Teslu do protisměru? Stačí samolepky, které řidič nevidí

Jak poslat Teslu do protisměru? Stačí samolepky, které řidič nevidí

** Teslu v režimu autopilota je možné zmást a poslat do protisměru ** Odborníkům k tomu stačily tři samolepky na vozovce ** Je důvod se znepokojovat? Ne, pokud řidič dává pozor

Karel Kilián | 98

Windows 10 černé, nebo bílé? Rozhodněte, zda je hezčí černý motiv, nebo nový světlý

Windows 10 černé, nebo bílé? Rozhodněte, zda je hezčí černý motiv, nebo nový světlý

** Do Windows míří bílé téma a přebarví se spodní lišta i Start ** Od minulého roku má ale i téma tmavé. ** Jaké z těchto dvou je ale to hezčí?

Vladislav Kluska | 71Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fotolabů

Oklamali jsme rozpoznání obličeje

13 tipů pro rychlejší Wi-Fi

Test NVMe SSD 500 GB