Nezobrazují se a nefungují žádné aktivní kanály

Proč se někdy při instalaci Windows 98 neobjeví žádné aktivní kanály (Active Channels)?
Když se pokusíte nainstalovat Panel kanálů (Channel bar), zjistíte, že neobsahuje žádné aktivní kanály, nelze s ním tedy ani dál pracovat.

Příčinou je to, že jste instalovali Windows 98 způsobem, který je sice často doporučován, ale trpí právě tímto možným následkem – překopírováním adresáře \Win98 na váš pevný disk a spuštěním instalace z tohoto adresáře. Návody totiž neobsahují upřesnění, že musíte překopírovat současně nejen tento adresář s jeho soubory, ale i celou jeho strukturu, tj. i zanořené adresáře – a důležitým je zde právě adresář \Channels.

Když už tato situace nastala a Windows 98 máte nainstalované, nemusíte je reinstalovat, jen postupujte následovně:

  • Nalezněte tento adresář na instalačním CD-ROM Windows 98.
  • Extrahujte všechny soubory, které obsahují dva kabinet soubory v tomto adresáři (Chl99.cab a Chlen_us.cab). Postupujte takto: poklepejte na daný soubor, z menu Úpravy dialogu zadejte Vybrat vše, z menu Soubor zadejte Extrahovat, a nalezněte adresář na pevném disku (zvolte nějaký dočasný adresář).
  • Přepněte se do tohoto dočasného adresáře; naleznete v něj také soubory Chl99.inf a Chlen-us.inf. Nainstalujte je (pravým tlačítkem na soubor, z kontextového menu Instalovat).
  • Tento dočasný adresář můžete i s jeho obsahem smazat.
Váš názor Další článek: SmartSuite R10: Lotus boj nevzdává

Témata článku: Windows, Aktivní kanál, Kanál, Akt

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů