Mapy | Foursquare

Nezapomněli jste na Foursqare? Stále funguje a nyní láká funkcí, která pozná nejživější místa

Nezapomněli jste na Foursqare? Stále funguje a nyní láká funkcí, která pozná nejživější místa

Geolokační služba Foursquare už má dávno za sebou svůj prvotní hype, kdy ji zkoušel snad každý, ale stále má mnoho příznivců a letos už funguje desátým rokem. Nyní přichází se zajímavou novinkou. Funkce Hypertrending má rozšířit schopnost vyhledávání zajímavých míst a událostí. Na základě průběžně aktualizovaných dat mohou uživatelé sledovat, kde to skutečně žije.

Funkce Hypertrending využívá technologii Pilgrim, která je integrována do všech aplikací Foursquare. Poprvé byla nasazena v rámci právě probíhajícího festivalu South by Southwest (SXSW) v texaském Austinu.

Jak funguje Hypertrending?

Pointa je ve své podstatě jednoduchá: aplikace na základě informací o poloze detekuje místa se zvýšenou koncentrací uživatelů. Ta pak zobrazuje v mapových podkladech s tím, že by měla být nějakým způsobem zajímavá. Čím více telefonů se v daném místě nachází, tím větší kroužek je v mapě zobrazen.

Uživatelé mohou tato místa filtrovat podle svých potřeb – k dispozici jsou kategorie stravování, noční život a zábava. Kromě toho Hypertrending nabídne seznam, čítající stovku nejzajímavějších míst, který je průběžně aktualizován. Šipkami nahoru či dolů pak ukazuje, zda zájem o dané místo roste, nebo klesá.

Klepněte pro větší obrázek
Foursquare zkouší detekci nejzajímavějších míst

Zapojení uživatelů do dobrovolného sledování samozřejmě pokládá otázky kolem bezpečnosti. Zde Foursquare deklaruje, že všechna data jsou anonymizována a v žádném případě neexistuje možnost sledovat pohyb konkrétního telefonu a uživatele.

Zatím jen jako ukázka

Pokud se už pomalu natahujete po mobilním telefonu s tím, že si nainstalujete aplikaci a podíváte se, jaká místa ve vašem okolí jsou nejzajímavější, budeme vás muset zklamat. Funkce Hypertrending je v tuto chvíli dostupná pouze v rámci festivalu SXSW a Foursquare údajně nemá v úmyslu ji uvolnit v širším měřítku.

Hypertrending je v tuto chvíli primárně o prezentaci schopností. Výše zmíněnou technologii Pilgrim používá Foursquare od roku 2014 a funguje například tak, že při návštěvě města automaticky nabízí nejzajímavější lokality, které byste mohli navštívit.

Diskuze (1) Další článek: Šifrovaný ProtonMail dostal finanční injekci od EU. 2 miliony eur utratí i v Praze

Témata článku: Internet, Mapy, Navigace, Foursquare, JST, Funkce, Aplikace, Uživatelé, Southwest, Austin, Pilgrim, Telefon, SXSW


Určitě si přečtěte

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

** Pochopit techniky a principy A.I. je složité ** Ale nebojte, jde to i bez doktorátu z IT a matematiky ** Vyzkoušíme generátor neuronových sítí od Googlu

Jakub Čížek | 9

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

** Stařičké Windows 2000 nedávno oslavily 20 let ** Někteří z vás si postěžovali, že to byly poslední hezké Windows ** Fajn, ukážeme vám, jak přebarvit Desítky o 25 let zpět

Jakub Čížek | 49

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

** V čem spočívá nebezpečí nemoci COVID-19? ** Jak se testuje její přítomnost v těle? ** Jak se ničí UVC i ozónem a proč už CNN mluví o pandemii?

Jakub Čížek | 73


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč