Počítače | Smartphone

NexDock Touch je notebook bez mozku. K fungování potřebuje mobil nebo Raspberry Pi

Společnost Nex Computer vyrábí počítače, které vlastně počítači ani nejsou. Její NexDock je totiž jen terminál maskovaný v těle notebooku a veškerou logiku mu dodává až připojený smartphone či minipočítač. Co přináší novinka NexDock Touch?

Jde zatím o největší zařízení výrobce. Obsahuje 14" Full HD IPS displej s podporou dotyků a tenkými rámečky okolo. Klávesnice je podsvícená a uživatelé si při objednávce mohou vybrat popisky v několika abecedách (ta česká ale chybí). Vícedotykový touchpad se od minula výrazně zvětšil.

Konektorová výbava je poměrně bohatá. Na těle najdeme vstupní HDMI 1.4 a USB-C 3.1 s podporou DisplayPortu. Uživateli pak zůstanou ještě dva USB-C 3.0 (jeden určený pro nabíjení), jeden USB-A 3.0, čtečka microSD karet a audio jack. V balení je i hromada různých adaptérů a redukcí.

Na těle najdeme čtyři reproduktory, ale mikrofon nebo webkameru nikoliv (má je jen prototyp na fotkách, nikoliv finální verze). Rozměry předchůdce činí 317 × 215 × 15,9 mm a hmotnost je 1,4 kg, NexDock Touch je na tom podle výrobce „podobně“.

NexDock Touch lze připojit k Raspberry Pi a udělat z něj plnohodnotný ARMový notebook. Primárně se však zaměřuje na smartphony a jejich desktopové režimy, jako jsou Samsung Dex, Huawei Easy Projection a LG Desktop Mode, které nabízí nejvyšší modely zmíněných výrobců. Nex Computer ale věří, že jakmile Google doplní desktopový režim přímo do obecného Androidu, NexDock půjde použít s libovolným mobilem.

NexDock Touch je v předprodeji za 249 dolarů, dalších 55 dolarů stojí doprava do Česka. Dodávky jsou naplánovány na srpen 2020.

Zařízení stejného typu v minulosti vyrábělo i HP. V roce 2016 uvedlo telefon Elite x3 s Windows 10 Mobile, což byl nejlépe vybavený telefon s tímto systémem. Ten sám o sobě nabízel desktopový režim, který vypadal jako u klasických Desítek. HP proto k telefonu prodávalo i notebookovou dokovací stanici, jenž z mobilu udělala počítač.

Diskuze (17) Další článek: Aplikace Váš telefon ve Windows 10 získává další vychytávky. Umí odpovědět na upozornění a ovládat hudbu

Témata článku: Google, Hardware, Počítače, Android, Samsung, Huawei, Mozek, Raspberry Pi, Smartphone, DisplayPort, Desítka, Dex, Samsung Dex, Fungování, Telefon, RAS, Nex Computer, Počítač, Notebook, Výrobce, Česká republika, Stolní počítače na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Microsoft nechce následovat Sony. Xboxy zatím zdražovat nebude

Microsoft nechce následovat Sony. Xboxy zatím zdražovat nebude

PS5 zdražují, u Xboxů se ale nic nemění

Lukáš Václavík
Xbox Series S|XMicrosoftKonzole