NewsLeecher: užitečná pomůcka pro stahovače

Snad každý uživatel internetu někdy trávil čas vyhledáváním nějakého souboru a způsobu, jak jej stáhnout. Zdá se, že trochu stranou od klasických P2P sítí, Direct Connectu, torrentů a jiných stojí prohledávání příspěvků v diskusních skupinách. I zde se dá najít spousta věcí ke stažení. Pro co nejpohodlnější práci s diskusními skupinami zaměřenou na stahování souborů slouží program NewsLeecher.
 Plusy / minusy
 + jednoduchost používání 
 + filtry
 + podpora více serverů
 – čeština
 – vyšší systémové nároky

Diskusní skupiny obsahují množství příspěvků ke zvoleným tématům. Na své si přijdou vývojáři, běžní uživatelé hledající řešení určitých problémů, fanoušci hollywoodských hvězd, zkrátka skoro každý uživatel internetu. Snad nejjednodušším přístupem k příspěvkům v diskusních skupinách je spuštění Outlook Expressu, který je k dispozici na každém počítači s Windows, případně nějaké jeho open source alternativy.

V diskusních příspěvcích se často vyskytují odkazy pro stažení nejrůznějších souborů. Existuje množství diskusních skupin, které vám umožňují přístup k stahování souborů. Většinou jsou placené a podle uhrazené částky jste limitováni velikostí přenesených dat anebo časem. NewsLeecher použijete zřejmě především s tímto typem diskusních skupin. Umožňuje totiž prohledávání příspěvků, díky čemuž rychle najdete požadovaný soubor – pokud je k dispozici.

Najděte si svou skupinu

Po spuštění programu vás tedy čeká nejdůležitější úkol, kterým je zadání serverů s diskusními skupinami. Myslím, že zejména pro uživatele, kteří s diskusními skupinami ještě nemají zkušenost, by neškodil nějaký vestavěný seznam několika základních serverů. Na druhou stranu, uživatelé tohoto programu asi budou mít v problematice dosti jasno. Serverů můžete do programu přiřadit, kolik chcete. Použijete jen vybrané – stačí změnit stav zatrhovacího políčka v seznamu serverů. NewsLeecher umožňuje použít šifrované spojení a samozřejmě nastavení nezbytných přístupových údajů k placeným serverům.

Klepněte pro větší obrázek

Šifrované spojení nepředstavuje problém

Po připojení k serveru NewsLeecher načte seznam dostupných diskusních skupin a nabídne vám přihlášení se k odběru příspěvků. V seznamu skupin je možné použít rychlé vyhledávání, stačí zadat část z názvu skupiny.

Klepněte pro větší obrázek

Seznam diskusních skupin na vybraném serveru

Filtrujte a stahujte

Ihned, jakmile se přihlásíte k odběru některých diskusních skupin, můžete začít s načítáním příspěvků. Přihlášené skupiny lze samozřejmě třídit do kategorií. NewsLeecher nabízí několik způsobů aktualizací seznamu příspěvků v diskusních skupinách. Stáhnout můžete příspěvky ze všech aktivních skupin, nebo jen z označené. Na výběr se nabízí také stažení jen určitého počtu nejnovějších přípěvků.

Klepněte pro větší obrázek

Seznam načtených příspěvků

Pomocí NewsLeecheru můžete stahovat a číst i běžné textové příspěvky. Nicméně to není hlavním smyslem použití tohoto programu. Čtení příspěvků není nejpohodlnější, po stažení se zobrazují v nově otevřeném okně Poznámkového bloku. K odlišení běžných příspěvků a těch, které nabízí nějaké soubory, můžete použít filtr. Filtrovat lze podle binárních souborů, textových příspěvků, nekompletních souborů, již stažených věcí a starých příspěvků.

Pro náročnější uživatele program nabízí pokročilý filtr, ve kterém lze specifikovat velikosti, stáří příspěvku a obsažené nebo neobsažené řetězce. Podle svých preferencí využijete automatickou aktualizaci příspěvků. Nemůže chybět důležité vyhledávání; program si pamatuje také historii hledání.

Správa souborů a fronta stahování

NewsLeecher obsahuje vestavěného správce stahování. V momentě, kdy spustíte stažení vybraného souboru (nalezeného v seznamu příspěvků), zobrazí se nový úkol ve frontě. Zde samozřejmě ovlivňujete pořadí stažení, můžete stahování pozastavovat, rušit, pohodlně přecházet do cílových složek atd. Ani zde nechybí možnost vyhledávání, což ocení uživatelé stahující velké množství souborů.

Klepněte pro větší obrázek

Ve frontě budete moci spravovat seznam stahování

Další částí NewsLeecheru je jednoduchý správce souborů s ovládáním podobném Průzkumníkovi z Windows. V levé části je tedy stromová struktura, napravo je pak seznam souborů a složek ve vybraném umístění. Správce souborů nabízí vytvoření seznamu oblíbených položek, který použijete například k rychlému přesunu do nejčastějších složek se stahovanými daty. Překvapilo mě protokolování snad všech operací, které jsem v NewsLeecheru prováděl. Protokol může sloužit k odhalování chyb programu i přehmatů uživatele.

Rychlé vyhledávání pro každého?

Poslední důležitá část programu, které se chci věnovat, potěší méně zkušené uživatele a ty, kteří nehodlají trávit čas zadáváním serverů a výběrem diskusních skupin. Naopak nepotěší ty, kteří nechtějí za program a službu zaplatit. Služba SuperSearch umožňuje zadat výraz, který je okamžitě vyhledán v příspěvcích na různých diskusních serverech. Ke stažení však musíte mít placenou registraci. Výrobce nabízí různé cenové balíčky s registrací programu a služby pro vyhledávání.

Klepněte pro větší obrázek

Vyhledávání pomocí služby SuperSearch

NewsLeecher rozhodně není samotný program této kategorie. Vyhledávání souborů ke stažení v příspěvcích diskusních skupin umí mnoho jeho konkurentů. NewsLeecher může konkurovat například srozumitelným ovládáním, službou SuperSearch, možností nastavení pro průchod firewallem, různými filtry, případně nastavením omezení rychlosti přenosu dat. Líbilo se mi aktualizované zobrazování novinek v programu a upozornění na nové verze.

 NewsLeecher 3.8 Beta 5
 Stahovač souborů z diskusních skupin
 Stáhnout   GigaMania.cz
 výrobce  NewsLeecher.com
 web  www.newsleecher.com
 cena  29,99 USD se službou SuperSearch na jeden rok 

Témata článku: Windows, Open source, GigaMania, Různé kategorie, Vybraný soubor, Front, Zvolená složka, Nejdůležitější úkol, Užitečná pomůcka, Příspěvek, Běžná aktualizace, Stažený soubor, Stahovaný soubor, Požadovaná částka, Důležitá složka

37 komentářů

Nejnovější komentáře

 • TNT 12. 1. 2007 10:32:59
  vůbec jsi to nepochopil
  newsy jsou alternativou a co je rozhodujici...
 • True Evil 16. 12. 2006 13:25:05
  http://mullemeck.serveftp.org/jps_beta/

  Tady seženeš všechen...
 • True Evil 16. 12. 2006 13:17:43
  Tak to se koukáš na pěkný blbosti!!
  Proč platíš za to peníze to taky...
Určitě si přečtěte

Země se jenom o vlásek vyhnula věčnému zmrznutí

Země se jenom o vlásek vyhnula věčnému zmrznutí

** Země po většinu doby své existence zmrzlá rozhodně nebyla ** Podle nového výzkumu tomu však unikla jen o vlásek ** Kdyby totiž byla jenom o 15 procent dále od Slunce, tak by prý kompletně celá zamrzla

20.  9.  2017 | Stanislav Mihulka | 9

CCleaner obsahuje softwarovou havěť! Tvůrcům se do kódu dostali hackeři

CCleaner obsahuje softwarovou havěť! Tvůrcům se do kódu dostali hackeři

** Masově oblíbený program pro softwarovou očistu Windows ovládli hackeři ** Narušení se podařilo zavčas odhalit, unikla jen data o počítačích uživatelů ** Je paradoxní, že CCleaner byl slabě zabezpečen, když jej letos koupil Avast

18.  9.  2017 | David Polesný | 45

Noční strana Venuše vydala další tajemství

Noční strana Venuše vydala další tajemství

18.  9.  2017 | Jiří Černý

Jak tankují bombardéry: Z létající benzinky šest kilometrů nad Českem

Jak tankují bombardéry: Z létající benzinky šest kilometrů nad Českem

** Bombardéry tankují z létající benzinky Boeing KC-135 Stratotanker ** Tu americké letectvo pro doplňování paliva jiných letounů ve vzduchu využívá už více jak půlstoletí ** Tankování probíhá přes speciální výsuvné čerpací rameno na zádi

17.  9.  2017 | Natoaktual.cz

Hacknutý CCleaner je mnohem zákeřnější, než se zdálo. Update na novou verzi nestačí, proveďte obnovu systému

Hacknutý CCleaner je mnohem zákeřnější, než se zdálo. Update na novou verzi nestačí, proveďte obnovu systému

** Chyba v CCleaneru je závažnější, než se zdálo ** Update na novou verzi nemusí stačit ** Přinášíme detaily

Včera | Stanislav Janů | 55


Aktuální číslo časopisu Computer

Vyplatí se ještě těžit kryptoměny?

Velký test studentských notebooků

Test pěti levných soundbarů

Nejlepší chytré hodinky