Notebooky | Klávesnice

Nevyhovuje vám nízký zdvih klávesnice notebooku? Tenhle výrobce dělá náhradní – mechanickou

Ptáte se, jak vyměnit nízkou klávesnici v tenkém notebooku za masivní mechanickou? Inu, nijak. Hongkongská společnost NuPhy to ale vymyslela tak, že si novou klávesnicí doslova přikryjete tu původní.

Model NuType F1 je bezdrátový a na jedno nabití vydrží dva až tři měsíce, případně nanejvýš 20 hodin se zapnutým podsvícením (s regulací jasu i RGB barev). Dobíjet nebo rovnou napájet se dá pomocí USB-C. Potěší, že je možné ji spárovat se třemi zařízeními současně, a pak se nimi lze přepínat.

NuType F1 má zespodu drážky, které zapadnou mezi tlačítka původní klávesnice, takže se při psaní nabude hýbat. Výrobce specificky zmiňuje kompatibilitu se všemi MacBooky vyrobenými po roce 2012 včetně těch s Touch Barem a také několika počítači od Microsoftu, Lenova, HP nebo Dellu. V balení je i magnetické pouzdro, které zároveň slouží jako stojan pro mobily nebo tablety.

Klávesnice používá nízké mechanické spínače značky Kaihua Choc v provedení lineární, klikací a taktilní. Samotné (hliníkové) šasí je pak v černé nebo stříbrné barvě a k dispozici je několik jazykových verzí, česká ale chybí.

Skutečně je to produkt pro úzkou skupinu lidí, kteří chtějí mechanickou klávesnici, ale zároveň si nechtějí kupovat herní notebook, kde se obvykle nacházejí. NuType F1 má kompaktní rozměry 278 × 95 × 17 mm a váží jen 350 gramů, takže v brašně nebo batohu bez vejde a ani se mi nepronese.

Cena však odpovídá tomu, že jde výstřelek pro pár vylovených. V oficiálním e-shopu je klávesnice k dostání za 120 dolarů, tj. přibližně 3100 Kč včetně daně. Výrobce má v nabídce také větší modely Air60 a Air75 určené ke stolním počítačům.

Diskuze (10) Další článek: FBI přiznala, že koupila špionážní spyware Pegasus. Ale nikdy ho nepoužila, tvrdí

Témata článku: Microsoft, Notebooky, Klávesnice, Lenovo, Dell, MacBook, Počítač, Notebook, Regulace, Mec, KLA, Výrobce, Touch bar, KAI, Zdvih, Notebooky na Heureka.cz