Apple

Neveselé Vánoce pro Apple: Hromadně zavírá obchody

Poslední dny před Vánoci bývají pro většinu obchodníků tím nejdůležitějším obdobím v roce, kdy vydělávají nejvíce peněz. Apple se však rozhodl přesně v této době více než pětinu svých kamenných prodejen zavřít, informuje agentura Reuters. Podstatná část se týká Kalifornie, která minulý týden zažila nejvíce smrtí spojených s covidem-19 dosud a Velké Británie, kde se šíří nový nebezpečný kmen koronaviru.

Celkem se uzavírka týká zhruba stovky poboček Apple Store a zrovna na silných trzích. V rámci USA jsou to všechny lokace v Kalifornii a Tennessee, což jsou státy, které v posledních dnech řeší opětovný silný nárůst nových případů covid-19, dokonce v takové míře, že tamním nemocnicím dochází lůžka intenzivní péče.

V Evropě zavřely především Apple Story ve Velké Británii - v Londýně a Walesu. Kromě toho, že v zemi začala platit nová karanténní pravidla, tamní úřady navíc řeší výskyt nové mutace koronaviru, která se šíří až o 70 procent rychleji než stávající kmen. Ostatní státy (včetně České republiky) v důsledku před Británii zavírají hranice, což komplikuje i zásobování. 

Dále jsou uzavřeny všechny pobočky v Německu (opět kvůli novým karanténním pravidlům), Nizozemí a několik v Mexiku a Brazílii. Všeho všudy jde o pětinu všech existujících lokací, jež nyní nemohou prodávat, ačkoli v těchto vrcholí nákupní horečka. Prodej se tak přesouvá do online prostoru, kde je ovšem kvůli velkému zájmu určitá čekací doba. 

Váš názor Další článek: Aktualizace Windows 10 a softwaru Intelu může způsobovat vysoké zatěžování procesoru

Témata článku: Koronavirus, Apple, USA, Evropa, COVID-19, Německo, Velká Británie, Mexiko, Pobočka, Apple Store, Reuters, Lokace, Kalifornium, Poslední den, Brazílie, Nizozemí, Wales, Kmen, Česká republika, Londýn, Kalifornie, Tennessee, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě